Ірпінь буде енергоефективним містом

13 апреля 2016, 14:05
Владелец страницы
голова політичної партії «Нові обличчя»
0
45

Вже з наступного року в Ірпені на Київщині ми зможемо заощаджувати до трьох мільйонів гривень міського бюджету щорічно за рахунок економії енергоресурсів.

Для цього ми розробляємо комплекс спеціальних  заходів, розпочинаємо енергоаудит, запрошуємо на роботу енергоменеджера і співпрацюємо з Північною екологічною фінансовою корпорацією.
            Підвищення енергоефективності та покращення енергозбереження актуальне не тільки для України. Цим продовжують займатися усі розвинені країни світу.
          Вивчаючи європейський досвід енергозбереження, ми налагодили спілкування з  Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО). Це міжнародна фінансова установа, яка фінансує екологічні проекти у країнах Центральної та Східної Європи. Заснована вона у 1990 році Данією, Фінляндією, Ісландією, Норвегією та Швецією. Серед пріоритетних для корпорації проектів ті, що зменшують шкідливе забруднення атмосфери.
           Ми запропонували НЕФКО декілька проектів підвищення енергоефективності комунальних будівель Ірпеня, в яких розташовані бюджетні установи.  Крім того наші проекти передбачають зменшення споживання природного газу і скорочення викидів двоокису вуглецю.
         На сьогоднішній день вже маємо домовленості про фінансування двох проектів  на загальну суму понад сто мільйонів гривень.  Сума складається з кредиту під три відсотки річних і гранту. За оцінками фахівців, після проведення комплексу енергозберігаючих  заходів місто зможе заощаджувати на енергоносіях (газ, світло, тепло) значно більше, ніж доведеться платити за кредитом.
       У роботі над проектами задіяні новостворений відділ інвестицій та соціально-економічного розвитку виконавчого комітету Ірпінської міської ради та австрійська Приватна інжинірингова компанія iC Consulenten, яка здійснюватиме енергоаудит будівель, запропонованих для проектних робіт.
       Ми склали перелік із майже сорока об’єктів, в першу чергу мова йде про освіту і медицину.  Енергоаудит повинен виявити найбільш проблемні місця з точку зору енергоефективності (де і чому втрачаються тепло та електрика) і надати рішення, яким чином скоротити  споживання електричної та теплової енергії.  Десь, можливо, треба зробити утеплення,  десь – замінити освітлення чи елементи системи опалення. Десь будуть потрібні серйозні реконструкції, а десь – капітальні ремонти.  Все це плануємо зробити протягом двох років.
      Крім того, вперше в Ірпені  вводиться посада енергоменеджера. Оголошення про відкриття вакансії опубліковане на офіційному сайті міської ради. Новий спеціаліст контролюватиме та аналізуватиме енергоспоживання бюджетних установ та об’єктів житлово-комунального господарства. І наприкінці кожного місяця ми матимемо свій міський енергоаудит.
      На жаль, ще багато людей в Україні живуть за старими радянськими звичками: держава за все заплатить. Але тепер всім доведеться  рахувати кожен кіловат-годин електроенергії і кожен метр кубічний газу. Бо лише так можна долати економічну кризу, берегти природу і рухатися вперед. 

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: енергозбереження,Ірпінь,приірпіння
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.