Про політичну відповідальність малих фракцій

29 марта 2016, 14:27
Владелец страницы
Народный депутат Украины
2
39

Якщо у вашої партії 10 місць в парламенті, чи означає це, що відповідальність вашої політичної сили дорівнює 10 мандатам?

Останнім часом лідери невеликих парламентських фракцій почали стверджувати, що їх відповідальність за роботу парламенту і уряду обмежується виключно кількістю депутатських мандатів, які вони мають. 

Але це відвертий обман. Відповідальність – поняття якісне, а не кількісне. Парламент є цілісним представницьким органом, в якому кожен депутат, не говорячи вже про окрему фракцію, представляє інтереси не лише конкретно свого виборця, але, передусім, загальносуспільні інтереси в цілому. Ми живемо не в феодальну епоху, коли кожен репрезентує своє князівство, в нас немає імперативного мандату, і депутат – це представник всього народу, а не певного кола «своїх» людей. Власне, тому він і НАРОДНИЙ депутат. До речі, у свій час саме загальнопредставницький характер депутатського мандату став підставою рішення Конституційного Суду, яким позафракційним депутатам було дозволено входити до складу парламентської більшості. Тому, коли лідери деяких фракцій, які отримали на виборах, скажімо, 10% голосів, заявляють, що готові нести 10% політичної відповідальності за стан справ у країні, то математично це правильно, але політично – цинічно. 

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: парламент,мандат,відповідальність
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.