Як боротися з неосвіченістю народних депутатів?

25 марта 2016, 18:35
Народный депутат Украины
1
214

Для більшості українських політиків сьогодні актуальна одна проблема: знайти вигідну нішу популізму і накручувати свій рейтинг вже з обраною темою.

Для більшості українських політиків сьогодні актуальна одна проблема: знайти вигідну нішу популізму і накручувати свій рейтинг вже з обраною темою. При цьому популісти не гребують практично нічим, пропонуючи суспільству нереалістичні або просто безцільні програми. От, наприклад, деякі борці за професійний парламент вимагають запровадити нову обов’язкову вимогу до кандидатів у народні депутати – наявність диплому про вищу освіту. Відразу обмовлюся, що ця вимога абсолютно справедлива, адже наявність документа про вищу освіту є обов’язковою навіть для помічників депутатів, тоді як для самих народних обранців – ні. Та водночас всі розуміють, що це – пуста формальність. Навіть якщо не брати до уваги середню якість освітніх послуг, які надають українські ВНЗ, кожен знає, що диплом про вищу освіту в Україні можна банально купити. Тому закріплення в законі вимоги до кандидатів у нардепи мати диплом бакалавра чи магістра на практиці можна розглядати хіба що як лобіювання інтересів вузів-хабарників. Ніякої іншої практичної користі такий крок не принесе.

Натомість, щоб змінити ситуацію, коли до парламенту потрапляють особи з трьома класами середньої школи за плечима, варто зачіпати значно серйозніші питання. Останні лежать в площині докорінної зміни системи нашої освіти, передусім, у підвищенні її якості (що неможливо без орієнтації на ринок) та припиненні конвеєрного «виробництва» дипломів (для чого треба встановити жорсткіші вимоги для всіх абітурієнтів у вузи). Але, зрозуміло, що все це дуже складно і довго, тому політикам краще ініціювати якусь суто формальну поправку до закону і виставити себе в ролі просвітника вітчизняного політикуму. Популісти не шукають важких шляхів; все, що їм треба – високий електоральний рейтинг.

А що стосується проблеми з депутатською безграмотністю, то, можливо, доречніше влаштовувати кандидатам щось на зразок ЗНО, яке здають українські школярі? Претендентам, які не наберуть мінімально необхідної кількості балів, просто відмовляти у реєстрації в ЦВК. От і буде реальний, а не показушний контроль за рівнем освіченості майбутніх парламентарів. 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: диплом,народний депутат,вища освіта
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.