Про вину і обмін Савченко

10 марта 2016, 14:26
Владелец страницы
Народный депутат Украины
3
459

Якщо російський суд оголосить обвинувальний вирок Савченко, то для її повернення на батьківщину Україна де-юре буде змушена визнати її вину і формально гарантувати відбування покарання для засудженої.

Інакше російська влада навряд погодиться на обмін. Тож виходить, що ми поставлені перед вибором: звільнити свого офіцера, визнавши інкриміновані йому злочини, або категорично не визнавати обвинувачення російського суду і, відтак, залишити Савченко в Росії.

Наприклад, адвокати затриманих ГРУшників переконують, що згода на обмін суттєво вдарить по іміджу України у світі, адже цим офіційний Київ нібито визнає висунуті РФ проти льотчиці звинувачення.

Треба сказати, що складність вибору в цій ситуації має виключно поверхнево-формальний характер. Якби сучасна Росія була еталоном верховенства права і вела чесну гру у правових рамках, тоді інша справа. Тоді б визнання вини означало, що вина дійсно є. Але в реальності все навпаки. І якщо ми погодимося на обмін, хай навіть на російських умовах, то це буде визнання не вини, а саме рішення російського суду, про об’єктивність і незаангажованість якого достеменно знає весь світ. Тому жодна міжнародна установа, жодна країна світу в будь-якому разі не змушуватиме Україну виконувати рішення ростовської Феміди. Всі розуміють, що визнавати вирок суду РФ – це смішно. Однак, якщо у такий спосіб можна врятувати Савченко, давайте посміємося, чому б ні.

Якщо нам доведеться відверто збрехати в очі країні-агресору, аби в такий спосіб витягнути з лабет російського антиправосуддя нашу захисницю, хай це нікому не здається приниженням. Це просто елементарна відданість принципу – людина понад усе. А путінська пропаганда хай зайвий раз повтішається над торжеством кремлівської справедливості. Нам не шкода. 

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: суд,вирок,Надежда Савченко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.