Яку альтернативу пропонує суспільству опозиція?

8 марта 2016, 12:36
Народный депутат Украины
1
139

Фактично єдиним способом підвищення своєї популярності для нинішньої парламентської опозиції є знавісніла критика влади.

 Для систематичного нарощування рейтингів опозиціонерам не обов'язково розробляти закони, вносити пропозиції щодо реформ і, головне, не треба відповідати за діяльність парламенту. Досить одного - критикувати.

Це і зрозуміло, адже опозиційна риторика завжди привабливіша виборцю, ніж провладна, так було і буде завжди. Напевно , саме тому більшість учасників коаліції, в кінці кінців, віддали перевагу опозиційній ніші. Однак не слід забувати, що головне завдання будь-якої опозиції - не критика дій влади, а альтернативна програма суспільних перетворень, яка служить противагою стратегії правлячої більшості і яку громадяни вибирають в разі невдачі останньої. Опозиційна програма повинна конкурувати з програмою влади і в цій конкуренції виявляти свої переваги.

До чого я веду? Практично не проголосувавши за жоден дійсно важливий для країни закон і ні разу не надавши суспільству власного бачення модернізації країни, представники опозиції в особі так званого «Опозиційного уряду» все-таки презентували альтернативний план конституційних змін. Ключов а пропозицію останнього - перенесення столиці України з Києва до Канева. Немає жодних сумнівів, що це саме те, чого зараз найбільше потребує країна. Подібний крок, безумовно, вирішить проблему реформ, економічної кризи і державного суверенітету України. Як на мене, зазначена пропозиція красномовно свідчить про реальний потенціал деяких опозиційних реформаторів в питаннях практичного перетворення країни. В такому випадку  краще вже просто критикувати. У багатьох це виходить значно краще і професійніше, ніж пропонувати конкретні і реалістичні альтернативи чинним програмам - нехай не ідеальним, але дійсно життєздатним.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: критика,опозиція
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.