Як перемогти Росію у другій холодній війні

23 лютого 2016, 16:14
Власник сторінки
Солдат ЗСУ
0
566

Під час сьогоднішньої зустрічі з міністрами закордонних справ Німеччини та Франції сказав їм про таке:


1. В Україні глибока політична криза. Демократична про-європейська коаліція в парламенті минулого тижня припинила своє існування.

Кілька причин кризи:
- Перший нищівний удар - 31 серпня 2015 року, коли всупереч позиції трьох фракцій коаліції (Радикальної партії, Самопомочі і Батьківщини) у парламенті були протягнуті в 1-му читанні путінські зміни до Конституції, які передбачають особливий статус Донбасу і загрожують подальшою фрагментацією та розпадом країни;

- Друге, це провал боротьби з корупцією та реформи судової системи. Зокрема, нинішнє подання Президента про звільнення Шокіна з посади генерального прокурора є вкрай запізнілим. Це був рік імітації боротьби з корупцією, рік втрачених надій громадян на реальне реформування прокуратури та судів.

- Третє, це імітація реформ з боку уряду та провальна економічна політика, внаслідок якої - тотальне зубожіння населення. І попри це, 16 лютого частина коаліції спільно з олігархічними групами і людьми Януковича врятували від відставки клептократичний уряд Яценюка. Повне несприйняття у суспільстві.

- Нарешті, дуалізм влади, коли Президент і прем'єр-міністр постійно боролися між собою та ставили персональні амбіції вище інтересів країни.

Саме тому в останні пів року ми перебували в опозиції до зовнішньополітичного і соціально-економічного курсу, який проводила влада.

2. Водночас, ми категорично проти дострокових парламентських виборів, що загрожують повною дестабілізацією країни. Адже ми на порозі прірви, яка може поглинути нашу державу. Нинішня влада, яка прийшла на хвилі Майдану та Революції гідності, майже поховала усі досягнення тих днів.

Тому ми категорично проти хаотичної війни між політичними силами, яка неминуче спалахне під час дострокових виборів. Війна всіх проти всіх - смертельна для України. Війна з російським агресором триває і дестабілізація внутрішньо-політичної ситуації - це реалізація плану Путіну та крок до реваншу «п’ятої колони» Кремля – промосковських сил з банди Януковича.

3. Ми пропонуємо конструктивний вихід з ситуації. Я звернувся до всіх колег-лідерів фракцій розпочати консультації по формуванню нової демократичної коаліції з новою коаліційною угодою та нового уряду з новою програмою дій. Це єдиний порятунок. Ми готові подати руку кожному, хто дбає про країну.

4. Вихід з політичної кризи - це не просто заміна персоналій в уряді, а в першу чергу антикризова програма соціально-економічного розвитку країни. Ключове для нас у новій коаліції - прийняття рішень, які дозволять швидко відновити економіку та радикально підвищити рівень життя громадян.

Ми виробили свої пропозиції та публічно звернулися до Президента і керівників всіх парламентських фракцій. Ми закликали всіх партнерів думати не про свої амбіції, вигоду та рейтинги, а про Україну.

5. Окрім відповідальності політиків в Україні, вихід із глибокої політичної кризи потребує сприятливих зовнішньо-політичних умов. І це не лише продовження та нарощення фінансової та економічної допомоги з боку наших партнерів.

Це також розуміння з боку Європи та США того, що деякі їх несправедливі вимоги також ведуть до глибокої дестабілізації ситуації в Україні. Зокрема наполягання західних партнерів щодо прискореного і одностороннього виконання вимог Путіна, закладених у так званих Мінських угодах, загрожує внутрішнім конфліктом і протистоянням в Україні та підриває життєздатність потенційної нової демократичної коаліції.

Не тисніть на Президента Порошенка та парламент щодо Мінських угод, якщо не хочете зруйнувати Україну!

Ми не будемо міняти Конституцію під диктатом ззовні та створювати вбивчу «ракову пухлину» особливого статусу Донбасу.

6. Я уважно читав спільну статтю глав МЗС Німеччини та Франції щодо України, оприлюднену напередодні вашого візиту. Там багато цінних думок.

Однак мені дуже шкода, що я не побачив там слів «збройна агресія», «незаконна анексія», «тероризм». Там навіть немає слів Росія, Крим і Донбас. Тобто усіх тих понять, держав та територій, які визначають ситуацію в Україні сьогодні. А слова про якийсь «конфлікт на сході України» взагалі нагадують російську пропаганду та викликають глибоке обурення.

7. На завершення хочу звернутися до усіх гостей, але передусім та шановного пана Штайнмаєра. По-перше, я переконаний, дипломатія працює лише тоді, коли всі сторони прагнуть досягнути рішення, а не коли одна сторона використовує переговори заради хитрощів та нав’язування своєї злої волі.

По-друге, слова прем’єр-міністра Росії Мєдвєдєва про нову холодну війну варто сприймати всерйоз як відкриту декларацію того, що насправді робить Росія вже протягом двох років. Москва веде в Україні, Сирії та Європі гібридну війну проти всієї євроатлантичної цивілізації. Місцями «гарячу», але в цілому «холодну» реваншистську війну. У Європи та США немає іншого вибору, як завдати Росії ще однієї поразки у другій холодній війні. Як це вже один раз було зроблено 25 років тому.


Олег Ляшко,
Народний депутат України,
Лідер Радикальної партії
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: США,президент,Росія,Радикальна партія,Донбас,Олег Ляшко,Європа,уряд,Петро Порошенко,коаліція,фракція РПЛ,Холодна війна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.