Нецензурні побажання Яценюку

17 лютого 2016, 16:19
Власник сторінки
Солдат ЗСУ
1
388

Напередодні звіту уряду я через Facebook звернувся до громадян України, щоб вони задали питання, відповіді на які хотіли б почути від Прем'єр-міністра


За менше ніж добу -  понад 2 тисячі запитань. Дев'яносто відсотків з них - побажання Арсенію Яценюку в нецензурній формі. Найм'якіше із цих побажань від Тетяни Рудик: "Передайте йому, щоб він жив все життя на тисячу гривень".

Тепер щодо питань. Я їх передав особисто Яценюку, а кілька з них –процитувати з парламентської трибуни для того, щоб всі почули, що думають люди. Микола Завірюха: "Де відміна акцизного збору на вживані авто?". Наталя Степура: "Чому скасовані виплати нормальним жінкам, які самі виховують нормальних дітей?". Ольга Щербина: "У мене маленький бізнес, поліція вимагає гроші, погрожує. То де ж кінець корупції?". Віолета Шмігельська: "Чому не фінансуються повністю медикаментами дитячі лікарні?". Інна Петрова про якість газу: "Він розбавлений чи неякісний, лічильник мотає, як скажений". Ольга Шевченко: "Дуже хочеться, щоб Прем'єр розказав, як поділити пенсію на життя і лікування в сумі тисячу 200 гривень". І отаких питань - тисячі.

Дивлячись у вічі Яценюку, сказав наступне.

Арсеній Петрович, у вас чудові десятихвилинки, де ви розказуєте про успіхи вашого уряду,  про успіхи вашої економічної політики. Але ви забули про одне – яке призначення реформ? Хтось із відомих казав: "Коли ти дійдеш до мети, важливо не забути, за чим ти туди йшов". Так, от коли ви розказуєте про реформи, то ви забули, що ключове призначення усіх ваших реформ – це підвищення рівня життя людей. Ваші реформи кожна людина має помацати у своїй кишені: коли там гроші є - ото показник ваших реформ. Коли там грошей немає, коли у країні мільйони жебраків, коли знищений малий, середній бізнес та навіть великий - уже і олігархів майже не залишилось. За олігархів - і слава Богу. А от що малого і середнього бізнесу немає, фермерів немає, людей, які здатні прогодувати свою сім'ю, немає, то це не реформи – це геноцид.

Арсенію Петровичу, ви сказали: "Немає альтернативи, крім кредитів Міжнародного валютного фонду, немає іншого рецепту. А хто знає, вийдіть і розкажіть". То я вам розкажу, Арсеній Петрович, інший рецепт, крім кредитів Міжнародного валютного фонду. Кредити Міжнародного валютного фонду – це має бути інструмент для економічного зростання, але вони не можуть бути економічним зростанням, бо головне в економічному зростанні – це те, чого не знає ваш славетний реформатор – міністр економічного розвитку Абромавічус. Це розвиток власної промисловості, це підтримка малого і середнього бізнесу, це стимулювання українського експорту, це податкова реформа, детінізація заробітних плат – от, що ви мали робити для того, щоб піднімати доходи громадян. Це ключова мета вашої реформи: радикальне підвищення заробітних плат і пенсій. І коли ви, шановний Арсенію Петровичу, говорите про успіхи реформ, то я вам хочу сказати, що справжній показник успіху реформ – це припинення співпраці з Міжнародним валютним фондом через здобуття фінансової незалежності та економічного зростання, а не постійне поглиблення залежності від міжнародних кредиторів. Отоді буде успіх.

Парламент - місце, де найвищий цинізм в країні, концентрація цинізму. Коли я бачу виступи представників фракцій коаліції, які довбуть той уряд, як проклятий – то вони правильно роблять, що довбуть, бо сьогодні це популярно. Тільки забувають сказати, що вони так само відповідальні за той уряд, бо більшість міністрів у цьому уряді - це представники БПП, висуванці Президента. І Президент так само несе відповідальність за цей проклятий уряд, як і парламентська коаліція. І коли ми говоримо про успіхи реформ, то успіхи реформ – це не лише діяльність уряду, це діяльність Генерального прокурора, який нарешті  через рік подав у відставку, хоча ми рік тому за його призначення не голосували і закликали парламент цього не робити. Утім влада домовилася із злодійським блоком, проголосувала за Шокіна, який сьогодні дискредитував всю країну відсутністю реформ.

Коли ми говоримо про успіхи реформ, то це грошово-кредитна політика. Не буде жодного успіху реформ, коли кредити в комерційному банку  будуть давати під  40 процентів річних. І який би не був уряд, але коли голова Національного банку на валютних спекуляціях заробляє за день  стільки, скільки народ за все життя не заробить, то якби я був Прем’єр-міністром, у мене було б два виходи: або самому застрелитися, або Гонтарєву застрелити за те, що вона робить з курсом гривні.

Арсеній Петрович, політика вашого уряду, політика Президента, політика Національного банку – відсутність реальної боротьби з корупцією, відсутність реформ в судочинстві, відсутність реформ в правоохоронній системі і, як наслідок, - відсутність інвесторів, бо  ні один інвестор не прийде, коли тут продажний суд, коли кримінальні справи відкривають і закривають за гроші, коли для того, щоб  отримати якісь дозволи у уряді, треба чемодан бабок нести на державні підприємства. Так от, ви, солідарна влада, за це відповідаєте.

Нинішня коаліція, нинішня влада, нинішній уряд довели країну до ручки. Ми стоїмо на порозі потрясінь. Хто це не відчуває - понюхайте повітря, у повітрі - гроза. Правильно казав колега Луценко - давно забули запах шин. Так от, не просто  запах шин, в повітрі – гроза, яка знесе всіх, у першу чергу, тих,  хто забув, заради чого прийшов до влади. Хто забув про те, кому зобов'язаний своїми кріслами. Тисячі людей загинули на Фронті і на Майдані не для того, щоб в крісла сіли ті, хто буде знову грабувати країну.

Ви питаєте, чому криза? Тому що влада дурить людей, тому що люди бачать невідповідність слів влади ділам влади, от від чого криза. Прийшов час нагадати владі про Майдан. Сьогодні в кожного другого є зброя. І якщо влада не розуміє, що має проводити реальні реформи, не розумієте, що досить красти і брехати,  бо країна змінилася. Ви не змінились, дураки, а країна змінилась, люди змінились. Вони не дозволять вам більше красти, брехати і грабувати країну. Тому що ті тисячі жертв, які були віддані, ні для того були віддані, щоб ви і далі думали, що ви можете тільки міняти політичний клас, не міняючи правил гри, не борючись з корупцією, не піднімаючи країну.

Наша фракція однозначно - за недовіру уряду і за визнання його роботи незадовільною.

Але що далі? Далі два варіанти: або дострокові вибори, або формування нової коаліції, нової програми і нового уряду. Дострокові вибори – це шлях до дестабілізації. Ви бачите, як представники злодійського блоку оживились, ви бачите, як вони з наручниками бігають? Ви на себе одягніть ті наручники спочатку. На регіоналів, які завдяки нинішній владі сидять сьогодні у Верховній Раді,  сидять у Верховній Раді і не відповідають. І це теж питання до влади, до Президента, до уряду, до Генпрокурора. Чому вони сидять у парламенті? Чому вони не притягнуті до відповідальності? Чому влада з ними домовляється?

Так от, ми пропонуємо країні план дій. Радикальні антикризові реформи, радикальні політичні реформи, радикальне підвищення рівня відповідальності політичного класу перед власними співгромадянами. У нас немає часу. За минулу добу загинуло 3 військовослужбовці, десяток поранених, хто забув. Війна розгорається, поки ви тут розслабились, шановні колеги. У нас немає часу. Ми не маємо ні історичної можливості, ні безвідповідальності для того, щоб втратити країну.

Тому я закликаю до рішучих дій, до радикальної зміни економічної політики, до радикальної зміни діяльності влади. Фракція Радикальної партії готова бути у фарватері, у авангарді всіх цих радикальних реформ заради підвищення рівня життя українського народу.

 

Олег Ляшко,

Народний депутат України,

Лідер Радикальної партії

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: Facebook,майдан,парламент,ГПУ,Радикальна партія,Україна,Олег Ляшко,пенсії,уряд,відставка,фракція РПЛ,зарплати
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.