Про що я говорив з генсеком НАТО

22 сентября 2015, 17:10
Владелец страницы
Солдат ЗСУ
2
221

Разом із керівниками інших фракцій парламенту зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом

Разом із керівниками інших фракцій парламенту зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

У листопаді минулого року Радикальна партія була ініціатором внесення до Коаліційної угоди пункту про скасування позаблокового статусу України та набуття членства в Організації Півнично-Атлантичного договору.

Тому сказав пану Столтебергу, що остаточно питання членства України в НАТО буде вирішувати Український народ на референдумі. Радикальна партія наполягає на невідкладному проведенні такого референдуму у найкоротший термін.

Водночас, приєднання країни до НАТО – це питання двостороннє. Тому висловив гостю глибоке занепокоєння щодо тривожних сигналів про неготовність частини країн-членів НАТО підтримати майбутнє членство України в Альянсі та щодо заперечень з боку окремих західних політиків проти такого членства, у зв’язку з ворожою позицією Росії та її збройною агресією проти України. Вважаю, що справою честі для демократичного світу є неухильне дотримання свого слова та обіцянок. Усі країни-члени НАТО на Бухарестському саміті 2008 року заявили про відкритість дверей до Альянсу для України та взяли на себе зобов’язання прийняти нашу країну в НАТО, коли вона буде до цього готова.

Будь-які домовленості з Путіним за формулою «мир в обмін на відмову України від членства в НАТО» є зрадою європейських демократичних цінностей та базових норм міжнародного права. Україна як незалежна держава має суверенне право обирати, в які економічні, політичні та воєнні союзи входити. І жодна країна, зокрема Росія, не може накласти вето на це право.

Важливим елементом інтеграції України до НАТО є забезпечення владою демократичного розвитку країни. Тому поінформував генсека НАТО про серйозні проблеми у цій сфері – рух Президента Порошенка до авторитарного режиму, початок політичних переслідувань, спроби знищення парламентаризму та опозиції, грубі порушення прав людини та верховенства права, наступ на свободу слова.Олег Ляшко

Народний депутат України,

Лідер опозиційної фракції Радикальної партії

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.