Аналіз прийнятого в цілому Закону про місцеві вибори

24 липня 2015, 10:23
Власник сторінки
0

Аналіз прийнятого в цілому Закону про місцеві вибори

У попередньому матеріалі ми аналізували 2831-3 з поправками до другого читання. Під час голосування були ще поправки. Вашій увазі аналіз остаточного тексту Закону про місцеві вибори (якщо президент його не заветує, що малоймовірно). Багато хто скаже, що на сайті ради не має ще остаточного тексту, але…
Система така: Вибори депутатів проводяться за пропорційною виборчою системою в багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками місцевих організацій політичних партій з закріпленням кандидата (у першому читанні було двох кандидатів) в територіальних виборчих округах, на які поділяється багатомандатний виборчий округ, що співпадає з територією відповідно області, району
— Також визначається перший номер списку (у проекті після другого читання було перша трійка кандидатів, якщо більш 100 000 виборців, перша двійка кандидатів, якщо більш 50 000 і лідер списку, якщо менш 50 000 виборців). Тобто, бюлетень виглядатиме так: у виборчому бюлетені для голосування в територіальному виборчому окрузі зазначаються порядковий номер, повна назва відповідної місцевої організації партії, а також в дужках прізвище, власне ім’я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) першого кандидата в списку кандидатів, висунутого місцевою організацією партії у відповідному багатомандатному виборчому окрузі, а також кандидата у депутати закріпленого за відповідним територіальним виборчим округом з відомостями про рік народження, освіту, партійність, основне місце роботи (заняття), місце проживання. Між порядковим номером та назвою цієї місцевої організації партії разом з інформацією про кандидата у депутати розміщується порожній квадрат.
— Всі зареєстровані партіі можуть брати участь ( у другому читанні було -партії повинні бути зареєстровані за рік, щоб мати право висувати кандидатів)
—-Блокі виключено
— По цьому проекту право голосу мають члени територіальної громади, але не виписано переселенці є членами громад чи ні. Варіант, що переселенці повинні зареєструватись (прописатись)
— Норма, прийнята у першому читанні, стосовно зменшення кількості місцевих депутатів практично вдвоє, залишається
—- Нова норма це імперативний мандат, тобто депутата може відкликати партія за невиконання, яких то норм статуту.
—- Також нова норма, що у списку повинно бути не менше 30% жінок
— Формування територіальних комісій буде по дві людини від партій, які мають парламентські фракції, і ці люди автоматично стають членами. А від інших партій по одній, та якщо буде більш 18 (гранична кількість), то жереб. Теж саме і стосовно дільничних комісій, тільки до дільничної по одній людині від парламентських фракцій автоматично. Тобто для непарламентських партій умови складніше.
— Громадські організації можуть бути спостерігачами на виборах
— Самовисуванцями можуть бути тільки кандидати на посади голови сільської, селищної раді, кандидати в депутати в ці ж ради. Міські голови тільки висування партіями та обирання в два тури, якщо у першому турі один з кандидатів не набере більш 50%
— Для участі в росподілі мандатов залишилось, як і у першому читанні, для партій 5%
— Черговість кандидатів у депутати у виборчому списку від місцевої організації партії, яка має право на участь у розподілі депутатських мандатів у цьому окрузі (прошла 5%), визначається рішенням територіальної виборчої комісії шляхом формування та затвердження виборчого списку місцевої організації партії. У зазначеному виборчому списку місцевої організації партії кандидати у депутати (крім кандидата у депутати, який не закріплений за територіальним виборчим округом(перший номер)) розташовуються в порядку зменшення відсотку голосів виборців, поданих за відповідну місцеву організацію партію у територіальних виборчих округах, за якими були закріплені кандидати, від загальної кількості голосів виборців, поданих за всі місцеві організації партій у відповідних територіальних виборчих округах. У разі, якщо отримані відсотки є рівними у кількох кандидатів у депутати, вони розміщуються у виборчому списку в порядку зменшення кількості голосів виборців поданих за місцеву партійну організацію. У першому читанні розподіл був за абсолютним кількісним показником кандидата, а не за відсотковим.
Олег Поливанов
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.