Звернення до всіх поляків та українців

10 липня 2015, 10:28
Власник сторінки
політолог, експерт, блогер
0
88

припинимо чвари

Ні для кого не є секретом, що левова частка польських радикалів звинувачують українців у трагічних подіях, які мали місце на Волині і Східній Галичині в роки II світової війни. Однак, свідомі поляки, які, зокрема, проживають в Україні намагаються довести до людей, що ті події – є спільною трагедією обох народів і що потрібно молитись за людей, які загинули тоді, а не звинувачувати одне одного. Прикладом цього є звернення до Поляків і українців, опубліковане спільно Партією поляків України, Головним Правлінням Спілки поляків в Україні, редакційною колегією газети „Dziennik Kijowski”, редакцією газети „Słowo Polskie”, редакцією „Kurier Galicyjski” та редакцією часопису „Monitor Wołyński”. Зокрема, у зверненні зазначено:

«Зі смутком і тривогою ми спостерігаємо за щорічним посиленням польсько-українського конфлікту, пов'язаного з трагічними подіями, які мали місце на Волині і Східній Галичині в роки II світової війни.

 Непокоїть нас факт, що та страшна трагедія, яка забрала життя безліч невинних людей, - поляків і українців, використовується для того, щоб надалі сіяти зерна ненависті між нашими народами, чим користується сьогодні путінська машина пропаганди.  Ми апелюємо до всіх, щоб не піддавалися будь-яким спробам підбурювання до ворожнечі між нашими народами. Не даймося знову посварити!

Кожного липня ми молимося особливо за невинно вбитих наших співвітчизників, але також і українців, які загинули у безглуздому і кровопролитному конфлікті на етнічному підґрунті. Їх смерть відбивається глухою луною в наших серцях. Хай буде уроком для нашого і наступних поколінь. Ми мусимо навчитися пробачати в дусі християнської любові до ближнього! Маємо надію, що ніколи більше схожа трагедія не повториться.

Хочемо тут нагадати слова папи Франциска, який в липні 2013 року, в 70. річницю волинської трагедії, під час молитви Богородице Діво в Castel Gandolfo, сказав:

Я поєднуюсь в молитві з єпископами і вірними в Україні, зібраними в соборі в Луцьку на жалобній Месі, з нагоди 70. річниці Волинської трагедії. Ті акти, спричинені націоналістичною ідеологією під час II світової війни, привели до десятків, а навіть сотень тисяч смертельних жертв і задали рану братнім стосунками двох народів, польського і українського. Разом з духовенством Римо-Католицької Церкви в Україні і Польщі я повіряю Божому милосердю душі цих жертв, а для двох народів я прошу про милість глибокого поєднання і мирного майбутнього в надії і щирому співробітництві на користь будування спільного Царства Божого.

Минуле, навіть найбільш драматичне, не повинно нас ділити. Тільки завдяки співпраці і спільному дослідженню всіх обставин цієї страшної трагедії, ми можемо розраховувати на подальший розвиток добросусідських взаємин обох народів. Ми вважаємо, що спільним державним інтересом наших країн і народів є співпраця і спільний європейський шлях.

Взаємне обвинувачення, нищення пам'ятників та інші ворожі взаємні дії, це дорога, що веде в нікуди.

Віримо, що справжнє взаєморозуміння між нашими народами можливо тоді, коли воно спирається на правду, християнські і європейські цінності.

Вічний спокій дай Господе всім полякам i українцям, які загинули на Волині і Східній Галичині».

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.