Міністр екології Ігор Шевченко продовжує цинічно брехати громадськості

22 червня 2015, 20:29
Власник сторінки
Солдат ЗСУ
0
146

Вимагаю від влади не дискредитувати перед усім світом Україну і не вести спільного бізнесу з регіоналами-олігархами


В інтерв'ю інтернет-сайту "Лівий берег" він заявив, що депутат-регіонал, газовий олігарх Олександр Онищенко, приватним літаком якого міністр безоплатно літає по світу, не має ніякого відношення до Міністерства екології. "Весь його бізнес побудований на куплених компаніях вже після того, як вони отримали ліцензії. Тобто він купляв працюючий бізнес, а не ліцензії, ніколи їх не отримував і не планує отримувати в міністерстві. Тому жодних корупційних звинувачень в мою сторону бути не може. Онищенко до Міністерства екології не має ніякого відношення", - заявив Шевченко. Однак факти і документи, підписані самим міністром екології, свідчать про протилежне.
У січні 2015 року Ігор Шевченко звернувся з поданням до Кабінету міністрів України про призначення Петра Матвєєва головою Державної служби геології та надр України (копія подання додається). Саме ця служба видає спецдозволи і ліцензії на видобуток корисних копалин, у тому числі нафти і газу.
Куратор Мінекології, мій однопартієць, віце-прем'єр Валерій Вощевський, який мав погодити це призначення, перебував у цей час на лікуванні, тому я особисто поцікавився, кого Шевченко рекомендує на голову Держгеонадра. І з'ясував, що відповідно до додатку 7 до постанови ЦВК від 11.08.2012 року П. Матвєєв був довіреною особою газового олігарха Олександра Онищенка, який на виборах у жовтні 2012 року балотувався до парламенту у 93-му виборчому окрузі (копія постанови ЦВК додається). Дізнавшись про це, я негайно зустрівся з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком і зажадав від до нього не призначати Матвєєва головою Держгеонадра, оскільки, цілком очевидно, що на цій посаді він лобіюватиме інтереси регіонала-олігарха Онищенка. Прем'єр зразу мене почув і заблокував це корупційне призначення. Тоді і на мене і на нього почали звідусіль, у тому числі з АП, тиснути, щоб таки призначити Матвєєва. Але це інша, не менш цікава історія, про яку я обов'язково розповім згодом.
Вказане подання міністра екології Шевченка про призначення головою Держгеонадра Матвєєва - довіреної особи регіонала-олігарха Онищенка! - безпростовно підтверджує факт корупції в діях міністра. Це і є відповідь на питання, чому міністр екології постійно безплатно користується приватним літаком Онищенка - тому що він лоббіює його інтереси в нафтогазовій галузі. Думаю, що за надані послуги Онищенко розраховується з Шевченком не лише авіа поїздками, а значно більшими сумами.
Повертаючись до питання призначення Матвєєва. Свою роботу на олігарха Онищенка він особисто підтвердив на засіданні Кабінету міністрів України 21 січня 2015 року, коли розглядалося питання про його призначення. Ось витяг із стенограми засідання КМУ, надана на моє звернення:
Яценюк: з якими суб'єктами і в чому Ви працювали?
Матвєєв: "Надрагеоцентр" - це підприємство, яке здійснює видобування вуглеводнів. Крім того, я узгоджував питання не лише юридичні, а здебільшого здійснював координацію роботи підприємств "Інвестпром", "Промінвест", "Пласт" та інших.
Газовидобувні компанії "Надрагеоцентр" і "Пласт", координацію роботи яких здійснював кандидат на посаду голиви Держгеонадра Матвєєв, належать газовому олігарху Онищенку. "Пласт" Онищенко придбав у 2012 році у депутата-регіонала Давида Жванії. Компанія "Пласт" має спецдозволи на розробку 6 родовищ - Юліївське, Вакулівське, Кавердинське, Східно-Євгуське, Західно-Євгуське, Петренківське (таблиця додається).
Висновки з цієї історії такі. Міністр екології Ігор Шевченко - махровий корупціонер, який постійно бреше, щоб уникнути відповідальності. Його і досі перебування на посаді - доказ відсутності реальної, а не декларованої на всіх нарадах боротьби з корупцією. Корупційна історія Шевченка ще раз підтверджує заполітизованість і імпотентність наших так званих правоохоронних органів - Генпрокуратури, МВС, СБУ, Антикорупційного бюро. Усі вони досі мовчать і не реагують на факт корупції, бо не отримали команди "фас" із Адміністрації Президента. І не отримають, бо у вже згаданому інтерв'ю "ЛБ" Шевченко похвастався, що Президент Порошенко його підтримує. Якщо Президент справді підтримує корупціонера-міністра - значить покриває корупцію і несе за неї повну відповідальність!
Так само сороміцьки покриває свого корупціонера-міністра Юлія Тимошенко, за поданням якої він був призначений. Весь український політикум подейкує, що за призначення своєї людини на посаду міністра екології олігарх-регіонал Онищенко заплатив 5 мільйонів доларів. Відсутність будь якої публічної реакції Ю. Тимошенко на корупційний скандал навколо Шевченка доводить її причетність до "теми". До речі, я питав Тимошенко, чому вона не ставить питання про відставку міністра? Вона мені відповіла, що це не її кандидатура, а Президента Порошенка. Коли ж я запитав у Президента Порошенка, чому він не відправляє у відставку свого міністра-корупціонера, він мені відповів, що це питання не до нього, а до Тимошенко. Отака брудна гра у пінг-понг. Виявляється, міністр екології нічийний і як він з'явився на цій посаді ніхто визнавати не хоче. А чия ж тоді корупція, яку плодить Онищенко-Шевченко?!
Вимагаю від прем'єр-міністра Яценюка негайно внести подання до парламенту про звільнення міністра екології Шевченка. Вимагаю від влади не дискредитувати перед усім світом Україну і не вести спільного бізнесу з регіоналами-олігархами. Це наруга над світлою пам'яттю загиблих на Майдані!

Олег Ляшко,
Народний депутат України,
Лідер Радикальної партії
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: СБУ,Шевченко,МВС,Онищенко,Радикальна партія,Олег Ляшко,олігархи,екологія,Арсеній Яценюк,прем'єр-міністр,фракція РПЛ,міністерство
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.