Переслідування олігархів режиму Януковича

07 червня 2015, 10:12
Власник сторінки
Юрист
0
44

СБУ, замість переслідування олігархів режиму Януковича, зайнявся МВС, який їх переслідує. Вказівка команди Президента

В засобах масової інормації з’явилися чергові новини про те, як СБУ, яке традиційно кришувало контрабанду Курченка, раптом виступило проти продажу його нафтопродуктів МВС на користь держави та порушило з цього приводу кримінальну справу проти ... співробітників МВС, які їх арештували та продали.

При цьому в якості підстави наводиться позиція СБУ щодо того, що ці нафтопродукти є речовим доказом у справі та мали зберігатися до винесення вироку Курченку. Тобто, враховуючи темпи слідства проти олігархів режиму Януковича, – довічно.
Постає питання, хто стоїть за такою позицією СБУ? Технічно, такі скарги завжди надходять від власників майна, які подають до суду заяви щодо скасування постанов про продаж, у випадках, якщо майно, по-перше може збирігатися тривалий термін без шкоди для держави, по-друге, є шанси, що справи проти них будуть закриті у зв”язку з невинуватістю. В даному випадку власником проданих нафтопродуктів є Курченко. І технічно дії СБУ – це дії не на користь держави, а на користь Курченка. 
До того ж якщо в певних випадках власники дійсно мають рацію та справи проти них порушені безпідставно, в даному випадку – у СБУ що, є щодо цього сумніви?
Вони вважають, що нафтопродукти не мали б бути продані на користь держави, а повинні були зберігатися аж доки Курченка не виправдають? В них є така надія? Може наші “розвідники” що сь знають про швидке повернення команди Януковича на керівні посади?
По-друге, щодо можливості зберігання: нафтопродукти знаходилися у залізничних цистернах та нафтобазах, підконтрольних Курченку, та масово незаконно розпродавалися. Загалом на момент продажу таким чином вже зникло 20 тисяч тон вартістю 25 мільйоні доларів США. Кошти частково пішли на фінансування ДНР та ЛНР. Можливостей смостійно забезпечити охорону цих нафтопродуктів в МВС не було. А  за гроші – це мільйони гривень, причому невідомо як надовго. Адже, як вже наведено вище, справа проти Курченка щось не дуже швидко просувається у слідстві.
Та ще є стаття 100 КПК, яка дозволяє продавати речові докази, зберігання яких ускладнено. Отже все за законом.
То ж що так обурило СБУ? Якщо теоретично нафтопродукти і так і так були б продані державою? Як не за постановою суду, так за вироком по закінченню справи?
Чи може просто продали не тому? Або не занесено відкат до “правильного” кабінету? СБУ – це ланка влади Президента, одже обурився хтось з наближених до нього, чи він сам?
А з рештою – це дуже хороший спосіб боротьби з подібним на майбутнє. Бо хто наступного разу схоче продавати майно олігархів Януковича на користь держави, якщо після цього СБУ тут же візьметься за держслужбовців, які це зробили? Адже команда Президента поки що дуже вдало та прибутково “фронтить” майно команди Януковича, заробляючи на цьому десятки мільйонів. Які потім Онищенко та Єремеєв заносять у потрібні кабінети.
І саме так була допущена амністія для трейдерів нафтопродуктів, які декілька років везли нафтопродукти в Україну виключно через контрабандні канали Курченка. Це фактично амністія Курченка та мільярдні втрати для бюджету. Хто, як не Курченко та пов”язані нафтотредери пролобіювали цей закон в Парламенті та погодили з Президентом? І що цікаво: період амністії один в один співпав з днем початку ввезення Курченком в Україну першої партії конртрабанди нафтопродуктів.

А народ тим часом по всім каналам “годують” історіями про нашіх героїв на Сході, про те, як діточки залишаються без батьків і тим не менш допомагають нашім полоненим. Важливо. Вражає. Не можна не вшанувати героїзм нашіх співвітчизників.
Але це ще брудніше. Бо до влади прийшла команда, яка знає як працювати з піаром.  І як відволікти людей від своєї, далеко не героїчної діяльності. Від того, що не проводяться реформи, що кришуютсья та фронтяться активи Януковича та його команди, від того, що до газо- та нафтопроводів підключаються та спустошують їх фіктивні компанії олігархів, з якими Президент та Прем”єр щонеділі їздять в баню. І багато, багато, багато чого іншого.... Про що наш народ не почує по телебаченню. Але вже відчуває на своєму житті. І буде ще гірше. Бо “нова влада” економіку не жаліє. Але на відміну від старої, їй небагато чого залишилося. Останньою краплею для нас стане припинення фінансування МВФ та Європою. Адже вони, на відміну від нашіх громадян, новини отримують не з телеканалів Президента та Коломойського. І тоді – “Здравствуй, Россия! Польша, здравствуй! А Австрия не заинтересуется? Нет?». Сумно.

А СБУ в свою чергу бореться з тими, хто переслідує олігархів минулого режиму задля розчищення поля комерційної діяльності для “своїх” бізнесменів.
Або займається такими, наприклад, “важливими” для України справами, як справа проти прокурора Криму “Няші”, або проти російських чиновників, що фальшували справу Савченко. І є про що ЗМІ розповісти, і результатів роботи ніхто не очикуватиме. Адже що вони, поїдуть до Криму проводити слідчі дії? Чи в Росію? А хотілося би. Відразу на декілька корупціонерів в державі стало б менше.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.