Камені спотикання для ринку орендного житла

06 травня 2015, 15:03
Власник сторінки
Заступник директора ГО «Публічний аудит»
0
38
Камені спотикання для ринку орендного житла

Формування доступного ринку орендного житла, анонсоване Віце-прем’єр-міністром, матиме комплексний ефект для країни лише коли буде чітко окреслено строк реалізації проекту та умови інвестиційних угод.


Формування доступного ринку орендного житла, анонсоване Віце-прем’єр-міністром – Міністром регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України Геннадієм Зубком, матиме комплексний позитивний ефект для країни лише тоді, коли буде чітко окреслено строк реалізації проекту, а також умови інвестиційних угод.

Пропонуючи населенню «доступне» та «масове» житло, урядовці говорять про наповнення бюджету 30 % податків від суми орендної плати. Очевидно, саме таким і буде розподіл орендної плати між інвестором та державою. Єдине питання, яке залишається відкритим, це строк реалізації проекту, а також умови інвестиційних угод. Зокрема, доцільно передбачити конкретний відсоток українських компаній та робітників при будівництві. Інакше ми ризикуємо, що держава віддасть іноземному інвесторові всі дивіденди від участі в проекті.

Урядовці очікують скорочення або навіть ліквідації квартирної черги за рахунок такого орендного житла. Проте найближчі роки люди можуть не розраховувати на приватизацію такого житла. Воно будуватиметься за кошти інвестора, відповідно й розподіл орендної плати здійснюватиметься на користь іноземного інвестора, а тому до моменту, поки його інвестиції не окупляться, мова про приватизацію не йтиме взагалі.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: оренда,інвестиції
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.