Меркель не впізнала Гітлера у Путіні

03 травня 2015, 17:57
Власник сторінки
Солдат ЗСУ
4
650

Канцлер Німеччини Ангела Меркель повідомила, що 10 травня планує відвідати Москву, щоб "вшанувати пам'ять мільйонів загиблих з вини Німеччини"

Але для цього пані Меркель має їхати не до Москви, а до Києва та Мінська.

У Німеччині, як не дивно, вкрай слабо усвідомлюють величезну історичну провину німців саме перед українцями як однією з найбільш постраждалих від німців європейських націй. У масовій німецькій свідомості гітлерівська війна на сході Європи досі сприймається як "війна в Росії", попри те, що зона бойових дій, окупації та руйнувань поширилася на усю без винятку територію України і не більше ніж на 10% території Росії. 

А з сукупних людських втрат СРСР у 27 млн. загиблих в часи 2-ої Світової війни, майже 40% або понад 10 млн. жертв були українці. Україна, як і сусідня Білорусь, втратили з вини німців та їх союзників найбільшу частку свого населення серед усіх нинішніх країн Європи.

Тож, щоб вшанувати пам'ять мільйонів загиблих з вини Німеччини, пані Меркель має приїхати передусім до Києва та Мінська. Це стало б першим кроком до відновлення історичної справедливості, порозуміння та довіри між українцями та німцями.

Водночас, візит Меркель 10 травня до Москви стане фактичною участю німецького канцлера у пропагандистсько-імперському шоу Путіна з святкування Дня Перемоги. В умовах збройної агресії Росії проти України – найбільшої жертви нацизму – та очевидної еволюції нинішньої Росії по шляху, який пройшла сама Німеччина під керівництвом Гітлера, цей візит лише, з одного боку, заохотить агресора до подальшої війни, а з іншого, засвідчить глибинне неусвідомлення німцями своєї відповідальності й вини за нацизм та європейську катастрофу ХХ століття. Невже німці не бачать вражаючу подібність між путінської Росією та власним жахливим минулим? Закривають очі на подібність Путіна одночасно до Сталіна і Гітлера?

Німеччина багато нам завинила і прийшов час їй платити по історичним рахункам вже українцям та Україні. Ми в праві очікувати саме від нинішнього лідера Європи як всебічної реальної допомоги у захисті нашої територіальної цілісності і незалежності від імперських зазіхань з боку путінської Росії, так і всілякого сприяння у подальшій європейській модернізації та інтеграції нашої країни.


Олег Ляшко,
Народний депутат України,
Лідер Радикальної партії

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: Москва,Росія,Радикальна партія,Ангела Меркель,Україна,Олег Ляшко,Німеччина,liashko,Путін,Євросоюз,Сталін,Гітлер,фракція РПЛ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.