Продаж с/г землі – не реформа, а злив національних інтересів!

01 квітня 2015, 21:58
Власник сторінки
Солдат ЗСУ
0
194

Ми проти продажу сільскогосподарської землі

Нещодавно на Національній Раді реформ Президент України Петро Порошенко запропонував винести на обговорення громадськості питання продажу земель сільскогосподарського призначення. Мовляв, це дасть “шалений” ресурс для перезапуску та розвитку економіки – залучення інвестицій, створення робочих місць, стабілізацію банківської системи тощо.

Зняття мораторію на продаж землі сільскогосподарського призначення не можна допустити! Аргументи проти продажу с/г землі є не тільки економічними, соціальними, а й геостратегічними.

В умовах стрімкого економічного спаду, фактично рецессії, на фоні шокової девальвації національної валюти та зниження доходів громадян у випадку зняття мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення хто її зможе купити – малі чи середні підприємці? Чи може великий український бізнес? Навряд чи. Відбудеться швидка скупка с/г земель фінансовими спекулянтами. Сьогодні навіть великий український бізнес, вже не кажучи про середній чи малий, не має відповідних коштів. Відповідно скуповування землі буде здійснено світовими фінансовими спекулянтами на користь іноземних власників.

“Відкриття” ринку с/г земель призвело б до концентрації цього активу в руках великих, переважно іноземних латифундистів. Адже селяни, не маючи власних ресурсів чи доступних кредитів, щоб обробляти землю,самі від безвиході будуть вимушені віддати її за безцінь. Один раз і назавжди!Пожертвувати майбутнім власних дітей заради виживання в нав’язаних економічною безвихіддю умовах. Ніби то добровільно і під гаслом захисту їх законних прав розпоряджатись їх земельними паями.

Це матиме наслідком поступову депопуляцію (обезлюднювання) більшості сільських територій, втратою жителями України можливості організовувати сільськогосподарські виробництва. Додаткові ризики, які виникали б у випадку концентрації проданої землі у руках фінансових спекулянтів, не виключали б можливості заселення наших територій громадянами інших країн, наприклад Китаю, що могло б бути умовою “стратегічних земельних інвестицій”.

Що стосується залучення коштів під земельні активи, про що постійно говорить український уряд, то одноразовий продажсільскогосподарської землі, до того ж під час економічної кризи – це не те джерело наповнення економіки, якого ми дійсно потребуємо. Міністр економіки вважає, що “відкриття” ринку с/г землі дозволить залучити десятки мільярдів доларів інвестицій та реально запустити економіку. На мою ж думку, така позиція - верх неповаги до українського народу. Маючи величезні корупційні дірки в бюджеті, поглиблюючи боргову залежність від МВФ, замість потужного розвитку власної промисловості, не розірвавши енергетичний зашморг Россії, використовувати останній актив, який належить народові, щоб розпродати його за безцінь під час економічної депресії та військової агресії - абсолютно неприпустимо!

Якщо й залучати кошти під заставу землі, то це можливо було б зробити шляхом концентрації в земельному банку 10 млн гектарів, що перебувають у державній власності з наступним випуском облігацій. Це дійсно могло б дати можливість залучити не менше 10 млрд доларів під адекватні відсотки. І коли в країні вже майже 2 млн безробітних (!), кошти повинні направлятися на державну програму стимулювання зайнятості та відродження промисловості, а не на латання дір "Нафтогазу" та інших непрозорих структур. При запуску промисловості Україна здатна залучити значно більші інвестиції, ніж за рахунок розпродажу с/г земель - цього відвертого грабунку українського народу в найскладніши часи. 

Лунають заяви, що якщо не “відкриємо” ринок сільскогосподарської землі зараз, вимушені будемо зробити це восени, але на значно гірших умовах. Звісно, якщо проводити економічну політику потурання імпорту, нарощування закордонних кредитів та байдуже спостерігати за втратою власного виробництва і робочих місць, то ми скоро не тільки землю, а й повітря будемо вимушені продавати!

Викликає природні сумніви ефективність проведення економічних реформ. Іноді складається враження, що ситуація в економіці свідомо погіршується, щоб довести її до того стану, коли єдиним виходом для того, щоб якось покращити фінансову ситуацію країни, буде названий продаж останніх ліквідних активів держави, як вічних – земля, так і створених руками людини – наприклад, залізниці. 

Позиція Радикальної партії в цьому питанні є принциповою та незмінною – ми проти продажу сільскогосподарської землі, але за гарантований обіг прав оренди, в тому числі довгостроковий. Мінімальний строк оренди - 7 років та виключно грошова форма орендних платежів - дозволять захистити інтереси як інвестора, так і селянина. 

Потрібно припинити грабування малих та середніх підприємств, що відбувається через монополії великих компаній в експорті та постачанні міндобрив і палива. Навіть при можливості нетривалого зберігання зерна малі виробники, що об’єдналися в кооперативи, можуть продавати продукцію на 40% дорожче від тої ціни, яку вони отримують у випадку продажу відразу з поля, що вони змушені робити через відсутність спеціалізованих сховищ та капіталу. 

Треба бути повним економічним невігласом, щоб не розуміти, що значно краща альтернатива розпродажу с/г землі з точки зору залучення інвестицій та розвитку економіки є створення потужних інвестиційних стимулів для виробничих підприємств, розвиток харчової промисловості, машинобудування, деревообробки, легкої промисловості та інших складових реального сектору економіки. 

Навіть фігуранти аграрного ринку, що заробляють на сільському господарстві, говорять, що вони радіють від того, що попит на аграрну продукцію в світі зростає, проте вони мріють, щоб Україна була не аграрною, а потужною індустріальною державою. Адже всі ми хочемо жити в заможній і сильній країні!


Олег Ляшко,
Народний депутат України,
Лідер Радикальної партії

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: Радикальна партія,Україна,Олег Ляшко,держава,сільське господарство,експорт,земля.,капітал,аграрний потенціал,фракція РПЛ,українські виробники
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.