РІЧНИЦЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ - ХОТІЛИ ЯК НАЙКРАЩЕ, А ВИЙШЛО ЯК ЗАВЖДИ!

18 марта 2015, 21:40
Громадський діяч, підприємець, еколог.
0
104

12 березня відбулася річниця створення Національної Гвардії України, покликаної відтворити суверенітет кожної людини. Доречним буде згадати історію її формування та кроки становлення в державі.

Вже більше року наша держава бореться з труднощами та намагається відстояти честь та гідність свого народу. За цей час люди будь-якими способами протистояли загарбницькій окупації, до їх числа входила і діяльність Нацгвардії України.  12 березня відбулася річниця створення Національної Гвардії України, покликаної відтворити суверенітет кожної людини. Доречним буде згадати історію її формування та кроки становлення в державі.

Евромайдан став сходинкою, початковим кроком до формування нації. Серед перших жертв, які загинули на Майдані були люди різних національностей, але всі вони стояли за одну ідею – зберегти цілісність держави, відстояти національну ідею і не дати згубити долю України. Вірмен Сергій Нігоян, білорус Михайло Жизневський та українці Роман Сеника і Юрій Вербицький змогли продемонструвати силу об’єднання різних націй і зробили поштовх для таких об’єднань у майбутньому. 29 січня 2014 року  за ініціативою Національних Зборів України у День пам’яті Героїв Крут була створена Національна Гвардія України, як координаційна платформа проявлених силових структур і активістів Майдану для захисту прав і свобод людини та територіальної цілісності Нашої Держави. Цього ж дня члени гвардії дали Обітницю Нації, яку вперше в історії України було прийнято на 5-ти освячених клейнодах: Мечі Святослава, скіфській золотій пекторалі, Трипільському глечику, Масці Волхви і трьохсотлітній іконі святого Миколая. Бажаючих долучитися до рядів Нацгвардії було близько двох сотень, всі вони в унісон читали свої клятви. Кожен отримав іменне свідоцтво обітниці і вписав себе в книгу засновників Української Нації. Якщо бути точнішими, то їх було 206, з них 27 загинуло на Майдані і 1 невідомий, який згорів у Будинку профспілок, похований на Аскольдовій могилі.

Посвячення новобранців у бійців Національної Гвардії провели Ігор Дідковський та Володимир Волков. Долучилися до заходу й письменники брати Капранови, які вистукуючи в барабан українські лейтмотиви, піднімали козацький дух.

Ігор Дідковський: «Завдання гвардії - зберігати інститут Установчої влади, не більше і не менше, які пішли з джерела народовладдя».

Володимир Волков: «Національні збори мають одну мету - забезпечити суверенітет особистості. Особистість має отримати такі умови, в яких вона може вільно обирати те, що вона хоче. Тобто, головне завдання Національних зборів - забезпечити суверенітет людини».

Володимир Волков ще у 2012 році дав обітницю в Національному музеї історії України на мечі Ярослава Хороброго оберігати й боронити Україну і її рідні землі.

«Батьками-засновниками української нації є всі від Хороброго до Чорновола, ми вже діти-засновники», - ділиться думками Володимир Волков.

Національна Гвардія України відразу розпочала активну діяльність. Першим кроком було низка ініціатив і звернень до органів влади, силових відомств, міжнародних організацій з метою утворення Внутрішнього Миротворчого контингенту для забезпечення миру і спокою в Державі.  Також вона організувала відкриття мобільної клініки з надання невідкладної медичної допомоги пораненим з Майдану, відправку поранених на лікування за кордон та ін.

13 березня 2014 року Верховна Рада України спробувала перехопити ініціативу і ухвалила закон про створення вже своєї Національної гвардії. Влада зробила спробу переформувати «старі» правоохоронні органи у шляхетні силові структури,  об’єднавши їх з підрозділами самооборони Майдану. На таку ініціативу влади Національна Гвардія України запропонувала згуртуватися для захисту Державних кордонів та забезпечення територіальної цілісності України. Але у відповідь на запропоноване отримала повне блокування діяльності у ЗМІ.  

Оборонна доктрина нашої держави за весь цей час лише проявила свою недієздатність. Ні одне з профільних міністерств (МО, МВС, СБУ, ДСНС) не змогло виконати прямих обов’язків та функцій на них покладених. Впоратися з цим всім держава буде здатна лише в разі глибинної консолідації нації, та системних реформ відносно у всіх сферах. В разі об’єднання існуючих ресурсів збройних сил та ініціативи громадськості направленої в правильному напрямку, ми зможемо відновити територіальну цілісність держави.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.