Революційний антиолігархічний закон має бути підписаний найближчим часом!

17 января 2015, 19:15
Владелец страницы
Лідер Радикальної партії
1
192

Повернемо "Укрнафту" у державну власність


Прийняття Верховною Радою мого закону, завдяки якому держава має можливість відновити свій контроль над стратегічними підприємствами, які сьогодні контролюються олігархами, спричинило великі дискусії в суспільстві. Навіть прем'єр Яценюк, фракція якого "Народний фронт" не голосувала за цей революційний антиолігархічний закон, сьогодні в Раді стверджував, що цей закон не стосується "Укрнафти" (яку упродовж останніх 10 років дерибанить Коломойський) і не допоможе повернути її в державну власність. Арсеній, учи матчастину!

Питання про те, чи є "Укрнафта" компанією, в чиєму статутному капіталі є корпоративні права держави, вже досліджувалося у 2014 році у судовому порядку - Колегією суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України.

http://korrespondent.net/url.hnd?url=http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/39891954

Ось якого висновку, зокрема, дійшов Верховний Суд:

1) "Згідно з положеннями Статуту Національної акціонерної компанії «Нафтогаз», затвердженого постановою №747 (в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин; далі - Статут), засновником компанії є держава в особі Кабінету Міністрів України. Акціонером компанії є держава в особі Мінпаливенерго - до прийняття в установленому порядку рішення про приватизацію пакета акцій компанії та в особі Фонду державного майна - після передачі йому пакета акцій компанії, визначеного для продажу згідно з рішенням про приватизацію."

2) "Частиною восьмою статті 10 Закону України від 21 вересня 2006 року №185-V «Про управління об'єктами державної власності» запроваджено підхід щодо права управління державними корпоративними правами, згідно з яким корпоративні права держави, передані уповноваженим особам в управління, не можуть бути відчужені з державної власності без дозволу Кабінету Міністрів України. Стосовно них не можуть вчинятися дії, наслідком яких може бути відчуження цих корпоративних прав з державної власності. Відчуження корпоративних прав держави здійснюється відповідно до законодавства з питань приватизації."

3) "Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави колегії суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України дійти висновку про те, що якщо акції, права на які у підприємстві державного сектора економіки належать державі, передаються в управління іншому підприємству державного сектора економіки, підприємство, яке передало акції, відповідно до статті 22 ГК не втрачає статусу підприємства державного сектора економіки і його діяльність може бути перевірена органами державної контрольно-ревізійної служби.

Згідно з додатком №2 до постанови №747 ВАТ «Укрнафта» значиться у переліку акціонерних товариств, пакети акцій яких залишені у державній власності і передаються до статутного фонду НАК «Нафтогаз» (передається 50 % акцій плюс одна акція). Отже, ВАТ «Укрнафта» внаслідок такої передачі акцій не втратила статусу підприємства державного сектора економіки."

Отже, рішенням Верховного Суду, яке є остаточним і оскарженню не підлягає, підтверджено: "Укрнафта" державним підприємством!!! І це значить, що на "Укрнафту" розповсюджється мій закон, який проголосувала Верховна Рада. І це значить, що уряд на підставі цього закону отримав право повернути нарешті, після 10 років невдалих спроб, у своє управління це стратегічне підприємство, усунувши від нього олігарха Коломойського. Якщо уряд Яценюка не змінить в "Укрнафті" менеджмент і дозволить і далі цьому олігарху грабувати Україну, я вимагатиму відставки такого олігархічного уряду.

Тому я пропоную уряду припинити обговорювати закон і виконувати його, як тільки він набуде чинності. Сьогодні на зустрічі з Президентом Порошенком він обіцяв мені підписати цей закон найближчим часом.Олег Ляшко,
Народний депутат України,
Лідер Радикальної партії

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: суд,Нафтогаз,закон,Укрнафта,Радикальна партія,Україна,Олег Ляшко,олігархи,економіка України,Арсеній Яценюк,Ігор Коломойський,Петро Порошенко,Кабмін,фракція РПЛ,акціонерні товариства
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.