Основні тези зустрічі з єврокомісаром Федерікою Могеріні

17 декабря 2014, 19:58
Владелец страницы
Солдат ЗСУ
0
68

Сьогодні разом з іншими керівниками фракцій зустрічався з Високим представником ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федерікою Могеріні, яка відвідує Київ з офіційним візитом


Сьогодні разом з іншими керівниками фракцій зустрічався з Високим представником ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федерікою Могеріні, яка відвідує Київ з офіційним візитом. 

Передусім я привітав шановну гостю з першим історичним засіданням в Брюсселі у понеділок 15 грудня нового органу, утвореного в рамках Угоди про асоціацію України та ЄС, – Ради Асоціації та висловив наше сподівання на символічне значення цієї події як початку дійсно нової ери у співпраці України та ЄС.

Я також подякував за нещодавнє рішення Ради міністрів закордонних справ країн-членів ЄС щодо запровадження нових обмежувальних заходів ЄС через незаконну російську анексію Криму (в частині торгівлі європейських компаній з Кримом), чим ЄС вкотре підтвердило свою позицію щодо територіальної цілісності України, включно з Кримом. 

Водночас, я наголосив, що цього надто мало! Для того, щоб примусити Путіна до виконання в повному обсязі Мінських домовленостей (якими так переймаються європейські політики, бачачи їх ледь не єдиним шляхом виходу із ситуації з російською агресією на Донбасі), необхідні подальші більш жорсткі економічні санкції проти Росії та допомога у створенні сильного українського війська. Адже Путін розуміє тільки силу та економічний тиск!

Я також висловив занепокоєння тривожними сигналами і проявами такого нового явища, як «втома від України» у Брюсселі. Зокрема, як повідомили джерела, Президенту України П.Порошенко не надійшло запрошення до участі в засіданні Європейської Ради (Саміту ЄС) 18-19 грудня. Проти його візиту на цьому тижні до Брюсселя начебто виступив навіть такий друг України, як новий Президент Європейської Ради поляк Дональд Туск, оскільки цей візит «не на часі».

Тож, я попросив наших європейських партнерів набратися більше терпіння, витримки та витривалості. Оскільки військово-політична та безпекова нестабільність на сході Європи, на жаль, може бути на довго і не з нашої вини, а реалізація реформ в Україні теж вимагатиме часу та чималих, в тому числі спільних, зусиль.

Переконаний, що для спільної перемоги необхідно невтомно працювати обом сторонам – владі в Україні над реальними реформами, а Європі над мобілізацією солідарності задля надання адекватної допомоги Україні та стримування російського агресора. 

Переможемо або втратимо ми разом.

 

Олег Ляшко,

Народний депутат України,

Лідер Радикальної партії

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Брюссель,РПЛ,Радикальна партія,Київ,Донбас,Україна,Олег Ляшко,Путін,Європа,Євросоюз,Крим
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.