ЕНЕРГЕТИЧНИЙ АРСЕНАЛ у Києві

21 жовтня 2015, 09:04
Власник сторінки
0
42
ЕНЕРГЕТИЧНИЙ АРСЕНАЛ у Києві
SEF-2015 Kyiv Energy Arsenal

Найбільший в Україні тест-драйв електромобілів, найактуальніші технології енергозбереження та віра фахівців в українське енергетичне диво

16 жовтня 2015 г., Київ

 

У Києві відбувся SEF-2015 Kyiv ЕНЕРГЕТИЧНИЙ АРСЕНАЛ, 7-й Міжнародний Форум і Виставка Сталої Енергетики в Україні: найбільший в Україні тест-драйв електромобілів, найактуальніші технології енергозбереження та віра фахівців в українське енергетичне диво.

 

 

«Я вірю в Україну та в український ринок сталої енергетики. ЄБРР вже профінансував в Україні проекти на понад $12 млрд., значна частина з яких є проектами у сфері відновлювальної енергетики та енергоефективності. Ми плануємо і надалі це робити. Сьогодні на розгляді у банка знаходиться кілька десятків перспективних проектів», - заявив під час виступу на 7-му Міжнародному Форумі і Виставці Сталої Енергетики в Україні SEF-2015 KYIV ЕНЕРГЕТИЧНИЙ АРСЕНАЛ, який відбувся 14-15 жовтня в Києві директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер.

 

У той же час авторитетний фінансист зауважив, що головною перешкодою для реформ в Україні та реалізації галузевих інвестиційних проектів є корупція, яка є головною складовою тих ризиків, з якими зіштовхуються інвестори.

 

Організатором події виступив Інновейтів Бізнес Центр (IBCentre) за партнерства з Держенергоефективності та низкою міжнародних галузевих асоціацій.

 

Директор ПРООН в Україні Янтомас Хімстра у своємо виступі на SEF-2015 Kyiv закликав українські компанії мають бути більш рішучими у реалізації проектів у сфері енергоефективності та енергозбереження. «Досвід тієї ж Швеції довів, що реалізація проектів у сфері енергоефективності — це не лише екологічна складова та соціальна відповідальність, це — дуже прибутковий бізнес. В України є гарні стартові умови для розвитку цього ринку: величезна залежність від традиційних джерел енергії та колосальний ресурсний потенціал. Ринок потребує активних дій. Робіть це!».

 

За словами українських учасників ринку, більшість ліквідних інвестиційних проектів  залишається на папері через відсутність джерел фінансування, залучення яких від міжнародних фінансових установ накладає низку жорстких вимог до компаній.

 

Тому активний розвиток програми фінансування проектів енергоефективності, які сьогодні розвиває «Ощадбанк» (http://korrespondent.net/url.hnd?url=www.oschadbank.ua), є виключно актуальним для української галузі.

 

Як зазначив під час свого виступу голова правління АТ «Ощадбанк» Андрій Пишний, щодня банк відає по 200-300 кредитів для фінансування купівлі спеціалізованого обладнання, зокрема твердопаливних котлів. «Наша програма кредитування купівлі котлів дала дуже добрі результати, ми реально бачимо реалізовані проекти, які є вагомим внеском у формування енергетичної незалежності України. Тому ми плануємо активно розвивати цей напрямок та розробляти нові продукти по фінансуванню енергетичних рішень», - заявив керівник «Ощадбанку».

 

Ідеологом розвитку програми кредитування проектів у сфері енергоефективності є Держенергоефективності. За словами голови відомства Сергія Савчука, сьогодні Агентство є повноцінним галузевим ядром, завданням якого є розробка не віртуальних неліквідних програм, а дієвої законодавчої основи для залучення інвестицій. «Сьогодні ми бачимо реальні результати нашої роботи, при чому не на рівні пілотних проектів, а на рівні національної програми», - підкреслив він. 

 

Також одним із ключових питань робочої програми SEF-2015 Kyiv стала модель розвитку енергетичної системи України. Як зазначила у своєму виступі керівник департаменту Дирекції комерційної діяльності  ДТЕК Енерго Ірина Протопопова, найбільш оптимальним шляхом розвитку української енергетичної системи є реалізація моделі RAB (Regulatory Asset Base — регульована база капіталу, що інвестується).

 

RAB — це система довгострокового тарифоутворення, головною метою якої є залучення інвестицій в розширення та модернізацію інфраструктури.

 

«З точки зору споживачів перевагами системи RAB є підвищення надійності енергозабезпечення та  якості послуг за рахунок нових інвестицій», - підкреслила Ірина Протопопова у відповідь на питання модератора — відомого тележурналіста Андрія Кулікова про доцільність такого реформування галузі.

 

Також висловив впевненість в тому, що українську енергетичну галузь очікуюсть суттєві структурні зміни у напрямку розвитку інтелектуальних рішень, в т.ч. в сфері відновлювальної енергетики, президент УК «Метрополія» Віктор Куртєв.

 

Принципово нові підходи у сфері енергоефективності, зокрема в сегменті будівництва, представив на форумі директор компанії «Шнейдер Електрик Україна» Володимир Шатунін. Зокрема, сьогодні компанія розвиває концепцію доступних енергоефективних будинків, які завдяки передовим технологічним рішенням від «Шнейдер Електрик» є абсолютно енергетично незалежними. Перший такий будинок компанія вже побудувала під Києвом.

 

На думку учасників ринку, не зважаючи на дефіцит фінансових ресурсів, український ринок відновлювальної енергетики вже у найближче півріччя може продемонструвати активний розвиток. «Сьогодні в Україні діє «зелений тариф», який сьогодні є одним із найвищих в Європі, тому український ринок попри ризики є одним із найпривабливіших, в тому числі для зарубіжних інвесторів», - зазначила у своєму виступі директор компанії Helios Startegia Олена Скрипник.

 

Окремі компанії вже сьогодні активно інвестують в нові проекти у сфері відновлювальної енергетики. Так українська компанія «Еко Оптіма» планує до кінця 2015 р. побудувати у Львівській області 3-ю чергу сонячної електростанції «Самбірська-2» потужністю 3,9 МВт. За словами директора «Еко Оптіми» Ярослава Шпака, плани компанії на наступний рік — побудувати понад 10 МВт потужностей сонячних електростанцій.

 

Нелегкі часи сьогодні переживає українська вітроенергетична галузь — найпривабливіші локації для будівництва вітропарків знаходяться в Криму та на Сході України, однак за словами фінансового директора компанії «Вінд Пауер» Вікторії Сиромятової, «В 2014 р. в Україні відбулось скорочення стимулів для розвитку відновлювальних джерел енергії, що, в свою чергу, зробило гіршим інвестиційний клімат у галузі. DTEK Renewables, в числі інших інвесторів, вимушений переглянути плани развитку з врахуванням захисту своїх інвестицій і розглядати можливість диверсифікувати свій портфель за межами України».

 

Значно швидшими темпами сьогодні розвивається сегмент побутових рішень у сфері енергоефективності, підтвердженням чого став величезний інтерес відвідувачів виставки «Енергетичний Арсенал» до спеціалізованих семінарів та лекцій, які представили на експозиції 14 жовтня ключові галузеві експерти.

 

Справжнім місцем паломництва учасників події став найбільший в Україні тест-драйв електромобілів, організований IBCentre спільно з Асоціацією учасників ринку електротранспорту України. За словами співзасновника Асоціації та власника компанії «Біо Автомотів», що займається продажем електромобілів в Україні, Арсена Абдураїмова, сьогодні спостерігається стійкий тренд зростання інтересу до електромобілів як з боку приватних власників, так і комерційного сектору. Однак для формування повноцінного ринку електротранспорту в Україні необхідно скасувати мита на ввезення транспортних засобів такого типу.

 

Оцінюючи результати ключової галузевої події, виконавчий директор IBCentre Юлія Березовська зазначила, що сьогодні український ринок енергоефективності переживає перехідний період, який проявляється в ускладненні конюнктури ринку енергоресурсів для споживачів та дефіциті фінансових ресурсів для реалізації проектів. «При наявності доступних інструментів фінансування таких рішень за дуже короткий проміжок часу в Україні може бути сформований повноцінний конкурентний ринок, драйвером якого стане малий та середній бізнес. Це саме те, що сьогодні потрібно Україні», - зазначила Юлія Березовська.

 

ДОВІДКА

 

Форум-виставка сталої енергетики України SEF-2015 Kyiv Енергетичний Арсенал відбулась у Києві 14-15 жовтня. Партнерами заходу виступили  УК «Метрополія» (генеральний спонсор), Schneider Electric, Еко-Оптіма, ДТЕК, Ощадбанк та Helios Strategia (спонсори), а також IK NET та ПГ «Домініон» (партнери сесій). Всього експозицію та тест-драйв Енергетичного Арсеналу відвідало понад 2,5 тис. осіб. Детальніше про захід – на www.energyforumua.com
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Киева
ТЕГИ: виставка,енергетика,альтернативна енергетика,біоенергетика
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.