Депутати готують проект, який зобов’яже “Київміськбуд” будувати садки і школи

18 марта 2015, 22:52
Владелец страницы
журналіст, редактор, PR-спеціаліст
0
40
Депутати готують проект, який зобов’яже “Київміськбуд” будувати садки і школи
Ліцей "Інтелект", майбутня українська еліта, 26 років не має власного приміщення

Питання зведення окремого приміщення для найпотужнішого навчального закладу країни лежить у площині зміни законодавства.

Днями відбулось перше засідання робочої групи щодо пошуків фінансування на будівництво ліцею “Інтелект”. У нараді взяли участь представники “Київміськбуду”, департаменту економіки та інвестицій, департаменту фінансів, керівництво Дарницького району, депутати та представники батьківських комітетів навчальних закладів.


ПАТ «ХК «Київміськбуд», який є забудовником 6-го мікрорайону Осокорки Північні, житлові будинки здав ще у 2011 році, а об’єкти соціальної інфраструктури, зокрема приміщення для ліцею на 22 класи, так і залишись не зведеними. Холдингова компанія посилається на рішення Київради і пролобійовані у Верховній Раді в 2010-му зміни до законодавства, за якими ПАТ «Київміськбуд» звільняється від зобов’язань зведення соціальних об’єктів, сплачуючи лише пайову участь у будівництві. За цим документом школи, садочки, поліклініки мають зводитись за бюджетний кошт. 

“Готується відповідний проект рішення від депутатів Київради до Верховної Ради з пропозицією внести зміни до законодавства, які б дали можливість забудовнику не лише вносити пайові внески, а й будувати соціальні об’єкти, яких так потребує громада”, - коментує керівник робочої групи, депутат Володимир Гончаров.

Депутати працюють і в напрямку освоєння 2 млн грн, які передбачені на ліцей програмою соціально-економічного розвитку Києва на 2015-й рік. Кошти планують залучити у розробку проектної документації, яка необхідна для початку будівництва. Вже у п’ятницю в головному офісі “Київміськбуду” відбудеться нарада, де буде презентовано проект ліцею і також відбудеться зустріч із представниками архітектурного бюро, який може бути залученим до розробки повного пакету проектної документації. “Робоча група рухається у вірному напрямку, - запевняє віце-президент ПАТ ХК “Київміськбуд” Андрій Джигіль. - Визначена проблематика у законодавстві, ми намітили шляхи розв’язання проблеми.”

Голова Дарницького району Геннадій Сінцов вважає, що яким саме коштом буде збудовано приміщення навчального закладу – другорядне питання: “Але, коли з’явиться прецедент, що ми таки змусимо забудовника виконати зобов’язання за договором, можна буде піднімати питання і інших недобудов, яких у районі чимало”. 

Активісти батьківського комітету ліцею розуміють, що шлях попереду тривалий, але готові боротися за комфортне навчання дітей. “Приємно вражена рішучістю депутатів, - коментує мама двох ліцеїстів Ольга Фролова, - Питання постає у корупційній схемі, тому навряд чи ми скоро побачимо приміщення. Але надія є. Вдячна Володимиру Гончарову за ініціативу”.


Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости Киева
ТЕГИ: освіта,наші діти
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.