КП мають приносити прибуток місту, а не «проїдати» бюджетні кошти

17 жовтня 2014, 13:38
Власник сторінки
директор Департамента промышленности КГГА
0
38

В Україні склалося як ніколи важке соціально-економічне становище. За таких умов владі Києва вкрай важливо економити та раціонально використовувати бюджетні кошти

І навіть більше – ми повинні виявити сфери господарства столиці з «дірками», через які витікають кошти платників податків.

Думок щодо цього багато. Зауважень з боку громадськості – ще більше, і ми, повірте, до них прислухаємося. Фіксуємо, розглядаємо. Одну таку з таких ми виявили спільними зусиллями. Це – численні комунальні підприємства (КП) Києва. Створені щоб систематизувати та полегшувати життя окремих сфер, нині вони часто дублюють або пересікаються у функціях одне з одним. Окрім того, за останні роки ця галузь наскрізь просякла корупцією та «схемами». Найпопулярніші – тіньові тендери та непрозора здача приміщень в оренду. Важко уявити, але в місті налічується близько тисячі КП. Половина з них вже знаходяться на стадії банкрутства чи ліквідації. З іншою половиною потрібно працювати, робити аналіз ефективності цих КП. Впевнений, що і більшість з них — збиткові. Але потрібно дізнатися це індивідуально, уважно вивчити кожен окремий випадок. Важливою складовою перевірки має бути виявлення корупційних схем, каналів відмивання грошей та викорінення цієї практики з роботи КП назавжди. На мою думку, найбільш дієвий метод для цього —залучення громадськості до процесу та публічні звіти влади перед людьми.

Підприємства, які за результатами аналізу фінансово-господарської діяльності виявилися малоефективними, треба невідкладно ліквідовувати. КП мають приносити прибуток місту, а не «проїдати» бюджетні кошти.

Якщо ж в ході перевірки виявиться, що комунальне підприємство в перспективі може давати прибуток для міста, то, звичайно, варто реорганізовувати та змінювати управління на більш ефективне.

За таким принципом ми попрацювали в нашому Департаменті. Результат: шість з п’ятнадцяти підпорядкованих КП ліквідовуємо. Вважаємо, що комунальні підприємства «Домашній магазин», «Ріко», «Київські ринки», «Ресторан «Славутич», «Центр високих технологій та інновацій» та комунальний Броварський завод алюмінієвих будівельних конструкцій є баластом для міста. І ми без жалю з ними прощаємося.

Що ж стосується тих дев’яти КП, які залишилися – на них також чекають якісні зміни, як у роботі, так і в кадровій політиці. Впевнений, що сфера управління господарством столиці потребує нового підходу, нових ідей, нової реалізації. Якщо працювати над реальним, а не «паперовим» упорядкуванням комунальних підприємств, то бюджетні показники будуть зовсім інші. Це вимагає часу та зусиль, однак результат того вартий.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Киева
ТЕГИ: Киев,налоги,КГГА,бизнес,местная власть,киевляне
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.