Дрімуче хамство у погонах

27 января 2011, 16:40
Журналіст, письменник
0
9421

Чи підкоритесь ви, приміром, міліціонерові, який зверху матиме на собі кашкета, мундир із погонами, навіть краватку, але буде лише в плавках, чи зодягнений у квітчасті шорти?


Якщо людина одягає на себе форму міліціонера, вона починає представляти інтереси держави. Діяти від імені держави. Здається, що це аксіома.

Кому незрозуміло, що це таке, нехай підійде до правоохоронця і одірве йому ґудзика від мундира, облає, чи просто пошле далеко. Суд усе розтолкує надто швидко, "впаявши" кілька років позбавлення волі за непокору міліції, зазіхання на життя правоохорнця, здоров’я, честь, гідність і таке інше. В тому, що всю неправомірність ваших дій буде успішно доведено – гадаю, ви не сумніваєтесь…

Але чи підкоритесь ви, приміром, міліціонерові, який зверху матиме на собі кашкета, мундир із погонами, навіть краватку, але буде лише в плавках, чи зодягнений у квітчасті шорти?

Скажете, що це не мент, а якийсь Попандопало. Тому, мовляв, пішов він до біса. І, звісно, проїдете мимо, нехай би таке опудало і виставило перед вашим авто і найкращу смугасту палицю.

Чому? 

А тому, що таке страховисько, доробало не може представляти в стосунках із громадянином інтереси держави. Не може діяти від імені України. Принаймні, нехай для цього зодягне штани, відповідно до статуту зашнурує черевики. Чи не так?

І це, мабуть, буде правильно.

А якщо подібний тюлень виходить на дорогу начебто й зодягнений у форму правоохоронця, але розмовляє виключно чужинською мовою? Ніби пришелець з іншою планети чи країни?

Це, скажіть, повноцінний представник держави? Чи наш Крижополь переплутав із їхнім Густь-Хрустальним, або ж навіть і з краснодарською Кущовкою?

А якщо він взагалі не володіє мовою держави, яку буцімто представляє? Як він від імені держава Україна може, наприклад, складати протокол недержавною мовою?

Більше того, на ваше зауваження, що бажаєте спілкуватися виключно державною мовою, таке бурмило у відповідь заявляє, що воно такої мови не знає і її геть на дух не сприймає, брутально не поважає, тоді, хто насправді стоїть перед вами? Хіба не той же пришелепкуватий Попандопало, який на службу в міліцію потрапив неправомірно, і виконувати свої повноваження в повному обсязі, зрозуміло ж, не може

Де ще є подібні прецеденти?

Тому, вважаю, цілком справедливим є рішення щодо звільнення даішника О. Швеця з Одеси, який при виконанні своїх безпосередніх обов’язків допустив факт грубої неповаги до державної мови, відмовився спілкуватися нею при виконанні своїх службових обов’язків, а також зумисне нахабно публічно принизив державну мову, яка є ознакою державності України.  

Про факт звільнення з роботи нахаби з личками повідомила прес-служба ДАІ УМВС України:
«У ході здійснення перевірки з`ясувалося, що інспектор ДАІ порушуючи вимоги ст.10 Конституції України, ст.10 Закону України “Про міліцію”, ст.10 Закону України “Про державну службу” , ст.ст. 2,6,8 Закону України “Про мови в Україні” та норм професійної етики дозволив собі публічну демонстрацію неповаги до державної мови, тим самим дискредитуючи звання працівника міліції. Зрозуміло, що така ситуація викликала значний резонанс в суспільстві.

За результатами проведеної перевірки інспектора ДАІ звільнено з органів внутрішніх справ за статтею про дискредитацію. Одночасно вжито заходів дисциплінарного впливу до його керівників, які не забезпечили контроль за роботою підлеглих».

Ради справедливості скажу, що якась Слов’янська партія (їх нині різних, як відомо, є вже близько двох сотень в Україні) тут же виступила на захист відвертого хама в погонах. Зажадала його негайного повернення на посаду. Начебто ДАІ МВС повинно було притягти до відповідальності водія, котрий на першу вимогу даішника не подав йому тут же документи, а зажадав звертатися до нього українською. 

Українофоби, як бачимо, і в цьому факті намагаються все з ніг перевернути на голову. Начебто інтереси нахабного російськомовного сержанта в епізоді, який стався на дорозі, є вищими від інтересів держави, яку цей недолугий чоловік став тут же принижувати, топтати. Хоча заробітну плату він регулярно отримував із державної казни, обмундирування – з речового забезпечення держави, захист його життя, честь і гідності здійснювалося також відповідно до законів України.

Думаю, що предтечею цього зухвалого поводження в Одесі стало те, що без покарання залишається головний українофоб Причорноморської столиці – голова міста О. Костусєв.

Чванливо й амбітно на першій сесії міської ради він демонстративно відкинув у бік заготовленні папери, зажадавши надалі всі документи йому готувати іншою мовою. Начебто плюнувши в обличчя всім українцям, які мешкають у "перлині над морем". Всій українській Україні…

Якби моя держава мала справжнього гаранта Конституції, то цей задирикуватий представник п’ятої колони вже б давно згриз усі підручники української мови, починаючи з букваря. Але, коли на найвищу посаду підсадили "йолку", то поки що дорогами будуть зустрічатися подібні хами у погонах, а подекуди й тимчасово будуть верховодити українофоби, подібні до костусєвих.

Але справедливість все одно прийде… Як до цього кустарного сержанта.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Журналисты
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.