Отримувати не можна відмовитися
4 березня письменник Василь Шкляр відмовився від отримання Шевченківської премії «поки при владі є Дмитро Табачник». Засвідчивши свою повагу до Президента, літератор попросив перенести нагородження.
Безсумнівно, що найбільше од такої відмови виграв президент Янукович, котрий знаходився у своєрідному цуґцванґу, а тепер - наче гора з пліч звалилася.
Підписання указу про вручення премії Шкляреві назавжди пов’язувало Януковича з «ксенофобським» романом, а непідписання викликало б шквал звинувачень про втручання влади у діла мистецькі.
Чому ж відмовився Шкляр?
Можливо, письменникові стало відомо, що рішення комітету всеодно збираються скасувати під якимось неблаговидним приводом. Тому, випереджаючи це, Шкляр і написав заяву.
Інший варіант - здійснення тиску на митця із застосуванням невідомих широкому загалу важелів.
На думку Олександра Чаленка, яку він озвучив на телеканалі «Інтер», Адміністрація президента порадила письменнику в завуальованій формі відмовитися від премії.
Щодо Табачника, то зрив вручення Шевченківської премії за роман «Чорний ворон», він може лише записати до свого активу.
Сподівання ж Миколи Жулинського на те, що заява Шкляра призведе до відставки Табачника виглядають непереконливими, адже на думку Атанайя Та, ще невідомо хто ким крутить: собака хвостом чи навпаки...
Примітка. Цуґцванґ (нім. Zugzwang - «примус ходити») - термін, який використовують у шахах та інших іграх, а також у комбінаторній теорії ігор. Це ситуація, коли один з гравців отримає значно гіршу позицію через те, що він мусить ходити, ніж якби він не ходив.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.