Як п’яні члени виборчої комісії побили журналістів...

12 февраля 2012, 11:34
Журналіст, письменник
0
2265

"Удриз" п'яні члени Житомирської обласної виборчої комісії послали до біса всі рішення судів і зі смаком відлупцювали допитливих представників ЗМІ

Сьогодні в Червоноармійську на Житомирщині відбуваються довибори до обласної ради, замість вибулого депутата.
До 1935 року селище звалося Пулини. Походить воно від прізвище польського шляхтича, який володів тамтешніми землями. Відповідно до постанови президії Центрального виконавчого комітету УРСР від 3 жовтня 1935 року Пулини перейменовано на Червоноармійськ.
Знамените містечко тим, що в жовтні 1846 року через Пулини двічі проїздив відомий український поет Тарас Григорович Шевченко, збираючи легенди, перекази, стародавні акти, розповіді про кургани, історичні пам’ятки.
 За даними Держстатистики (станом на 1 січня 2011 р.),  у райцентрі мешкає 5472 особи.
У ці дні Червоноармійськ прославився тим, що тут відбуваються бурхливі події щодо виборів до обласної ради.
Претендентів на папаху депутата обласної ради п’ять – Олександр Гінгізов (партія «УДАР Віталія Кличка»), Олександр Захарчук (КПУ), Віктор Марченко (Партія регіонів), Сидір Кізін (ВО «Свобода») та Дмитро Кропачов («Фронт змін»).
Схоже на те, що звідкілясь надійшла чітка і однозначна вказівка: за будь-яку ціну недопустити перемоги на виборах представника «Свободи» Сидіра Кізіна. Він, молодий та активний, є лідером обласного відділення всеукраїнського об’єднання, яке, до речі, міцнішає день при дні.
Особливо яскраво проявилося це на фініші виборчої компанії. Свободівців, грубо порушуючи виборче законодавство, відмовилися реєструвати спостерігачами на виборах. Довелося звертатися до суду. 10 лютого ц.р. Житомирським окружним адміністративним судом було винесено постанову, якою зобов’язано обласну виборчу комісію (ОВК) зареєструвати офіційних спостерігачів від кандидата Сидора Кізіна. Як не важко зрозуміти, ОВК відмовилася виконати це рішення (позаяк є, мабуть, суворий наказ, який вищий від усіх вердиктів). ОВК того ж дня подає апеляцію на рішення окружного суду.
У суботу, 11 лютого, Житомирський апеляційний адміністративний суд відхилив апеляційну скаргу обласної виборчої комісії та зобов’язав останню зареєструвати 38 офіційних спостерігачів від Сидора Кізіна. Проте самодурна (інакше й не скажеш) комісія відмовляється виконати і рішення апеляційного суду.
На засідання комісії прибув кандидат у депутати правозахисник Сидір Кізін із групою журналістів і тут відбувся справжній концерт.

Про те що вершилося там безпосередньо, можна побачити і почути тут - 

http:// youtu.be/0qeWaMUMliQ 

Як розповідали журналісти, дехто з членів комісії, просто озвірів через те, що журналісти здійснювали відео- та аудіо фіксацію подій на засіданні ОВК. Це, насамперед, стосується юриста комісії пані Лященко та заступника голови комісії Мельничука.
Як помітили журналісти, пан А.В. Мельничук вів себе взагалі неадекватно, явно перебував у стані алкогольного сп’яніння. Від нього неймовірно смерділо винними парами.
Відтак, роз'ярений Мельничук накинувся на журналіста Прохора Антоненка і зламав йому відеокамеру.

Довелося викликати міліцію. А.В. Мельничука, представника Партії регіонів, який виявився колишнім правоохоронцем, силоміць довелося доставити для наркологічного обстеження. Експертиза показала, що заступник голови ОВК знаходиться в стані алкогольного сп’яніння: в його крові (через 3,5 години після інциденту) виявили 0.86 проміле алкоголю.


Побувала на історичному засіданні ОВК і журналіст та автор програми "Погляд з Оленою Галагузою" на Житомирському обласному телебаченні Олена Галагуза. Як усе виглядало, пані Олена написала в своєму блозі:

"П'яний заступник голови ОВК Мельничук напав на київського журналіста Олександра Аронця і розбив камеру, а юристка комісії Лещенко дала ляпаса журналісту. За півгодини я також приїхала на місце події. Намагаюся зайти до ОВК, але на мене тут же накинулася юристка комісії (Лященко – авт.), брутально хапає за дублянку, намагається по-хамськи виштовхати за двері. Фактично силоміць не допускає мене на засідання комісії. Невже ставати до рукопашної? Таким чином ця жінка перешкодила законній професійній діяльності журналіста, порушивши ст. 171 Кримінального кодексу України. А ця стаття, як відомо, передбачає до трьох років обмеження волі. Назвати свавіллям цей факт - це нічого не сказати. Не знаю, як коментувати подібне. Зараз я у міліції писатиму заяву про напад на журналіста..."На знімках:

- Юрист Житомирської обласної виборчої комісії пані Лященко та заступник голови ОВК Мельничук. Двоє цих людей дали справжній бій журналістам, які, виконуючи свій професійний обов’язок, прибули на засідання ОВК. Вони, діючи зухвало і з хуліганських мотивів, активно перешкоджали представникам ЗМІ виконувати свій професійний обов’язок...

- П’яний заступник голови ОВК А.В. Мельничук показує фігури «вищого пілотажу» під час проходження експертизи в наркологічному диспансері… 

- Журналіст Олена Галагуза.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Журналисты
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.