Як росфлот загнали за буйки

25 червня 2024, 13:33
Власник сторінки
експерт, політолог
0
553
Як росфлот загнали за буйки

Коли росіяни спробували захиститися від успішних атак українських морських дронів побудовою великих загороджень на вході у порт Севастополя, ці дрони зробили дистанційне мінування.

Про невідомі деталі цих операцій морських дронів СБУ Sea Baby у понеділок   американське видання The Wall Street Journal.

Завдяки тому, що дрони Sea Baby заклали понад 15 підводних мін поблизу акваторії Кримського півострову, вдалося уразити щонайменше чотири ворожі кораблі. Як розповів виданню бригадний генерал СБУ Іван Лукашевич (позивний Хантер), вибухівку морські безпілотники встановили саме на тих маршрутах, якими користуються військові кораблі рашистів.

За словами Хантера, після встановлення загороджень на вході у порт Севастополя, росіяни думали, що вони унеможливило удари по їхніх кораблях з морських безпілотників. Однак СБУ придумала альтернативу: закладання морських мін, які зроблені з пластику та важать близько 180 кг. Їх важко виявити, оскільки вони занурюються в мул під мілководдям.

Мова йде про унікальну розробку, яка вперше застосовується у бойових умовах. «Ми робимо багато речей, які не робив ніхто у світі», - зазначають інженери-розробники цих мін.

Дистанційне закладання дронами Sea Baby мін стало підтвердженням того, що СБУ постійно намагається шукати нові творчі і неочікувані для ворога рішення та йти на крок попереду росіян.  Про цей підхід Служби безпеки неодноразово казав її голова Василь Малюк.

За інформацією WSJ, дистанційне мінування, яке зробили Sea Baby — це перший приклад успішного дистанційного мінування за допомогою морських дронів у світі.

Для цього півтора місяця спецслужба відстежувала маршрути морських кораблів і цивільного транспорту, перш ніж відправити Sea Baby для встановлення двох мін. 14 вересня минулого року ракетний корвет «Самум» підірвався на одній із мін, яка пробила діру в його кормі. Судно досі на ремонті в сухому доку.

11 жовтня, великий патрульний катер «Павел Державин» під час входу в Севастопольську бухту пробив собі борт. Він ішов у порт для технічного обслуговування. Корабель перенаправили на ремонт в інший порт, але під час виходу із Севастопольської бухти він знову натрапив на міну. Великий буксир, який направили для його порятунку, також підірвався на міні, і його самого довелося відбуксирувати назад до порту.

Кілька днів по тому вибух також пошкодив сучасний протимінний корабель із прозорим дном «Владимир Козицкий» — один із двох, які перебувають на службі в РФ.

Тому не дивно, що саме тоді, у жовтні минулого року, молодший міністр оборони Великої Британії Джеймс Гіппі у виступі на Варшавському безпековому форумі зафіксував нову військову реальність на Чорному морі:  «Подивіться на те, що Україна зробила зараз у Чорному морі! Україна завдала функціональної поразки російському Чорноморському флоту».

Дійсно, Росія, яка на початку минулого року ще говорила про Чорне море ледь не як про своє внутрішнє, вже станом на осінь 2023-го більше повністю не контролювала жодної його частини.

Авторитетний американський історик, спеціаліст по Україні, професор Єльського університету Тімоті Снайдер наголошував, що українцям «на загальний подив» вдалося стримати Чорноморський флот Росії і відкрити коридор для комерційної торгівлі зерном.

«Україна здобула масштабну морську перемогу, не маючи власного військово-морського флоту», – наголошував також оглядач видання Telegraph, колишній капітан фрегата Королівського флоту Великої Британії Том Шарп.

За його оцінками, контроль Росії над Севастополем у 2023 році став слабшим, що має величезні наслідки для Чорноморського флоту. 

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.