Нарешті - світло у кінці ковідного тунелю!

24 січня 2022, 14:52
Власник сторінки
експерт, політолог
0
1871
Нарешті - світло у кінці ковідного тунелю!

Європа вже почала вибиратися із цього тунелю, наша черга прийде у березні.

Штам Omicron, який у листопаді минулого року не на жарт перелякав весь світ, виявився дембельським акордом ковіду, який хазяйнував у світі два роки. Гучним, буйним, небезпечним, але ключове в тому, що дембельским.

І ті країни, які ще у грудні ставили сумні рекорди із захворюваності – зокрема, Велика Британія – просто зараз починають перебудовувати життя на нормальний, «без-ковідний» лад.

В Англії вже післязавтра скасовуються карантинні заходи, передбачені на випадок хвилі епідемії коронавірусу.

А саме -

А) припиняється вимога використання ковід-сертифікатів як перепусток - заклади можуть вимагати або не вимагати їх на власний розсуд;

Б) скасувуються вимоги маски у публічних просторах і транспорті;

В) скасовується вимога дистанційно працювати з дому.

А у березні планують зовсім скасувати коронавірусні обмеження, включно з вимогою самоізоляції у випадку зараження.

Це все при тому, що ще місяць тому у Британії фіксували найвищі від початку пандемії в країні показники захворювань COVID-19 –більше 180 тисяч на добу.

Те, що цього разу послаблення від коронавірусних обмежень має під собою необхідний ґрунт, підтверджують і висновки завжди дууууже обережної Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге за звичкою обережно, але все ж констатував: після розповсюдження штаму Omicron пандемія Covid-19 може піти на спад у Європі: «Європа рухається до свого роду фіналу пандемії».

Після того, як нинішній сплеск Omicron, що охоплює Європу, вщухне, протягом кількох тижнів і місяців з’явиться глобальний імунітет, чи то завдяки вакцині, чи через імунітет від інфекції, а також через зниження сезонності, сказав Клюге.

Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі висловив подібний оптимізм, сказавши що в деяких частинах Сполучених Штатів "досить різко" зменшується кількість випадків COVID-19, "все виглядає добре".

Регіональний офіс ВООЗ для Африки також повідомив, що кількість випадків захворювання на Covid в цьому регіоні різко знизилася, а смертність зменшилася вперше з тих пір, як четверта хвиля вірусу, де домінує Omicron, досягла свого піку.

Тобто, ті країни, які раніше зіткнулися з дембельским штамом ковіду Omicron, вже святкують своє звільнення.

Нам поки що святкувати зарано – хвиля із цим штамом тільки починає набирати обертів в нашій країні. І, як доводить досвід інших європейських країн, він, на жаль, лютуватиме ще весь лютий.

Але, скоріш за все, вже в березні і з нашої реальності, нарешті, почнуть зникати вимоги використання ковід-сертифікатів як перепусток, набридлі маски в громадських місцях та на транспорті тощо.

Тоді й ми за лічені тижні також, нарешті, зможемо повторити вслід за головним інфекціоністом США Ентоні Фаучі – «ВСЕ ВИГЛЯДАЄ ДОБРЕ».

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.