Рейдери на «Хмельницькобленерго»: підприємством управляють люди без повноважень

28 липня 2021, 11:27
Власник сторінки
0
59
Рейдери на «Хмельницькобленерго»: підприємством управляють люди без повноважень

АТ «Хмельницькобленерго», 70% якого належить державі, продовжує знаходитися в руках рейдерів. Неймовірно, але факт – підприємством управляють люди, які не мають жодних законних повноважень.

АТ «Хмельницькобленерго», 70% якого належить державі, продовжує знаходитися в руках рейдерів. Неймовірно, але факт – підприємством управляють люди, які не мають жодних законних повноважень. Це не заважає їм щодня розпоряджатися майном та коштами, укладати угоди та виписувати заробітні плати. Чому влада закриває на це очі – читайте у матеріалі.

Збитки на АТ «Хмельницькобленерго» вже сягли 12 млн. грн., але провести внутрішній аудит свого ж підприємства держава не може. Дирекція просто не допускає аудиторів до такої перевірки. Здавалося б, державні інтереси має захищати Фонд держмайна України, якому і підпорядковується підприємство. Однак віз і нині там – біля керма енергетичного гіганта залишаються сторонні люди. Маючи доступ до банківських ключів з правом першого підпису, вони розпоряджаються буквально усім – фінансами, майном, дають розпорядження працівникам, ухвалюють господарські рішення. А тим часом гроші підприємства щодня вимиваються. Як так сталося і хто ці люди?

А цар-то не справжній

У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань виконуючим обов’язки генерального директора АТ «Хмельницькобленерго» вказано Олега Козачука. Саме він є одним із держателів трьох електронних банківських ключів і саме він сьогодні фактично керує підприємством. Все б нічого, тільки діє він повністю незаконно. Адже рішенням наглядової ради АТ «Хмельницькобленерго» №42 від 28.04.2020 року в. о. генерального директора було обрано зовсім іншу людину – Валерія Гапонова.28 липня 2020 року Валерій Гапонов вніс про себе відомості у ЄДР. А далі історія набуває кримінальних обертів. Як пояснив державний реєстратор, через декілька днів двоє осіб, що представились працівниками СБУ Хмельницької області, погрозами змусили його скасувати запис про Гапонова і повернути Козачука.

Така «дичина» не залишилась без уваги – і Мінюст своїм наказом №2992/5 від 02.09.2020 року визнав неправомірність цього скасування. Мало того, рішення про поновлення Козачука на роботі 25 листопада 2020 року скасовує Хмельницький апеляційний суд. Але дива у нашій державі не рідкість – Козачук продовжує керувати АТ «Хмельницькобленерго».

Звільнити не можливо залишити

В АТ «Хмельницькобленерго» є три електронні банківські ключі з правом першого підпису – і всі три незаконно перебувають в руках сторонніх осіб. Двоє інших ключів знаходяться в колишніх членів дирекції Андрія Пилипенка та Вадима Данилківа, строк повноважень яких давно закінчився.

Контракти з Пилипенком та Данилківим укладалися у вересні 2017 року строком на три роки. Але у нас, як відомо, для дурнів закон не писаний. У листопаді 2020 року на сайті «Хмельницькобленерго» раптом з’являється інформація, що повноваження і Пилипенка, і Данилківа чинні. Начебто у 2018 році з ними укладались якісь додаткові угоди, якими слова «протягом 3 років» у контракті були замінені на слова «до припинення повноважень». Що тут можна сказати? Директор, який сам поза законом, розчерком пера призначає собі керівників, причому заднім числом.

І байдуже, що будь-які рішення наглядової ради згідно із статутом підприємства повинні зберігатися в ФДМУ, а сам Фонд в своєму листі від 30.10.2020 року заявив, що ніякого «продовження» строку контрактів Пилипенка і Данилківа не було. Мало того, Фонд підтвердив, що у 2020 році Козачук звертався за подовженням цих контрактів до наглядової ради. Навіщо звертатися, якщо начебто є угоди? Відповідь очевидна – ніяких угод не було, їх банально «намалювали». Незаконно, звичайно, але хіба це вже когось дивує?

Бандитам – тюрми?

Якби у влади була воля навести лад на АТ «Хмельницькобленерго», то покарати злочинців безумовно було б за що. Відповідно до ч. 2 ст. 364-1 Кримінального кодексу України зловживання повноваженнями, тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб використання службовою особою своїх повноважень, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, карається позбавленням волі на строк до 6 років. Крім цього, Кримінальний кодекс ще й містить статтю 358, яка встановлює покарання за підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством. Якщо така дія вчинена за попередньою змовою групою осіб, то карається теж не слабо – обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

Але поки що всі дійові особи цієї історії залишаються на своїх місцях. Точніше, зовсім не на своїх місцях. На чужих посадах у державному підприємстві, прибутки якого мали б поповнювати державну казну. А зараз лише випотрошують її, залишаючи в бюджеті діри, які доведеться заповнювати нам з вами із власних кишень.Наша версія

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Хмельницкий,Хмельницька область
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.