Covid-19. Україна. Квітень

05 квітня 2021, 15:26
Власник сторінки
Заведующий кафедрой иммунологии и микробиологии в ХМАПО
0
802
Covid-19. Україна. Квітень

Почався самий тяжкий місяць. Влада не розуміє, як мінімізувати людські втрати, мої поради ім не потрібні, тому звертаюся до громадян. Державною мовою. Дуже хочу, щоб мене почули


Треба дотягнути до травневих свят. 10 святковіх днів виконають функцію локдауну, з 11 травня почнеться зниження епідічної активності.


Що треба робити? Величезна кількість епідемічних ланцюжків вже створена. Тому велика кількість нових інфікувань протягом найближчих 2-3 тижнів неминуюча. Але втрати можна мінімізувати навіть зараз. Ланцюжкі розривати. Маскі в транспорті, ліфтах, офісах, магазинах, дістанція мають значення. АЛЕ ВКРАЙ ВАЖЛИВІ тестування та ізоляція позитивних. Якщо державні інститути (Дія, епідрозслідування, контроль самоізоляції) не працюють - відповідальне громадянське суспільство може обійтися без державних інститутів.

Вакцинація впродовж квітня вже особливої суспільної ролі не грає, для колективного захисту що 0,7% вакцинованих, що 1,5% не мають ніякого значення. Але для індівідуального захисту вразливих вона вкрай потрібна. Тобто, вразливих треба вакцинувати, якщо є можливість. Але саме важливе - вразливих впродовж квітня треба захистити від інфікування. Як?

Обробив дані НСЗУ. Хочу розставити важливі, на мій погляд, акценти.

1. Найбільша летальність в вікових групах 70-79 років та 80+ (8% та 16%). Тому вакцинувати в першу чергу треба саме них.

2. Серед усіх вікових категорій 60-85% осіб, що померли, мали супутню патологію. Тому треба вакцинувати людей з хронічними захворюваннями.

3. Серед дітей, підлітків та молодиків до 30 років дуже мала частка інфікованих - від 0,7 до 3,5%. Це пов'язане з тим, що вони дуже часто не мають симптоматики та не потрапляють в статистику. Але вони виділяють вірус та заражають рідних, вихователей та вчителів. Тому потрібно тестувати дітей та підлітків!!! Перевіряти на антиген (ПЛР або швидкий тест) потрібно лише тоді, коли наявні прояви ГРЗ, або є епідемічний зв'язок). На антитіла потрібно перевірити всіх, хто ще не був інфікований, щоб визначити статус. Якщо антитіла є - особа не може захворіти вдруге, повторні випадки ВКРАЙ рідкі. Важливо зробити тест САМЕ зараз.

Часто батьки бояться венозного забору крові. Але можна здавати кров з пальця. Необхідний тест - IgG методом ІФА, але можливо здавати і швидкий тест одночасно на IgM та G.

Ненадійність тестування - це лише чутки. Отримати негативний тест на антиген, якщо є антитіла або був попередній позитивний тест на антиген теж важливо, бо деякі особи можуть без симптоматики виділяти вірус до двох місяців та більше.

4. Серед осіб 80+ частка інфікованих нижче, ніж в середньому по країні - 2,3% проти 4,1%. Тобто їх можна примусити уникати людні місця. А ось серед пенсіонерів віку 70-79 років захворіло 4,4%. Бо вони активні. А з тих 4,4%, що захворіли, померло 8%. Тому їх треба умовляти ходити лише до парку чи лісу та забезпечити їх потреби. Здати аналіз на наявність антитіл має сенс як для самих осіб похилого віку, так і для оточуючих.

Загальні поради. Не піддаватися паніці. Провітрювати приміщення!!! Прогулянкі на свіжому повітрі (маска в ліфті та в парадному). Фізічні вправи. Дихальна гімнастика. Загартовування (контрастний душ). Аспірін в кардіодозах, вітаміни, мікроелементи можна призначати самостійно. Препарати що впливають на згортання крові, противірусні, антибіотики, імуномодулятори - ні.

Ретельно стежити за близькими з хронічними захворюванями. Зростає кількість летальних інфарктів та інсультів в зв'язку з неналежним наданням медичної допомоги. Тому потрібна більша увага рідних.  
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: карантин,апрель,Коронавирус в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.