ВІДБУВСЯ МИРНИЙ ПРОТЕСТ НАВКОЛИШНІХ ГРОМАД ПРОТИ СМІТТЄЗВАЛИЩА БІЛЯ ЛЮДАВКИ

04 липня 2020, 17:52
Власник сторінки
0
194

ВІДБУВСЯ МИРНИЙ ПРОТЕСТ НАВКОЛИШНІХ ГРОМАД ПРОТИ СМІТТЄЗВАЛИЩА БІЛЯ ЛЮДАВКИ

До мітингарів приїхав голова Жмеринської РДА Ніколайчук С.В. Поспілкувавшись із людьми, вислухавши вимоги протестувальників голова району запевнив, що сьогоднішня влада чує проблему людей та новопризначеним головою Вінницької ОДА Борзовим С.С. були уже зроблені перші кроки по цій проблемі: було скасовано договір на підрядні роботи, за яким Вінниця мала продовжити облаштування полігону біля Людавки з серпня місяця 2020р. та завершити їх у 2021р. Разом з тим, пообіцяв та дав гарантії протестуючим, що влада сьогодні на стороні людей, наші права будуть захищені та в подальшому прикладуться усі зусилля, щоб забезпечити виконання Закону навколо будівництва Людавського сміттєзвалища, а саме: проведення державної екологічної експертизи та громадських слухань, на яких люди мають вирішувати долю полігону, що повинно бути, та що вимагається! Крім того, Ніколайчук наголосив на тому, що є жмеринчанином, він не приїхав з іншого району, а тут проживає, та особисто прикладе усіх зусиль, як голова Жмеринської РДА, щоб не допустити облаштування Вінницькою мерією полігону біля с.Людавки.
Разом з тим, голова РДА закликав протестувальників не перекривати дорогу та не завдавати незручностей водіям, натомість запропонував представникам від громад у понеділок зібратися у його кабінеті та домовитися про зустріч з головою Вінницької ОДА Борзовим щодо зупинення будівництва полігону до проведення екологічної експертизи та громадських слухань, яку він обіцяв і забезпечити. З огляду на запропоновані пропозиції головою РДА, запевнення та гарантії, подальше проведення запланованого часткового перекриття людьми дороги далі уже не мало сенсу. Адже ціллю було показати, що громади не змирилися, готові і надалі відстоювати свій край, а саме головне – потрібно було, щоб нас почули!

Звичайно, ми добре розуміємо, що Вінницька мерія не буде реалізовувати ні першого, ні другого! Адже екологічну експертизу полігон у Людавському лісі не пройде, зважаючи на наявність підземних джерел прісної води та порушення інших норм. Тай місцеві жителі не дадуть своєї згоди на будівництво полігону, добре розуміючи майбутнє забруднення навколишнього середовища у нашій місцевості. Через те, на сьогоднішній день Вінниця фактично здійснює незаконне будівництво, грубо порушивши процедуру облаштування відповідного небезпечного для навколишнього середовища об’єкту. Тому, вважаємо, що усі роботи по облаштуванню полігону для сміття повинні бути ОСТАТОЧНО ЗАБЛОКОВАНІ ТА ЗАБОРОНЕНІ відповідними державними службами на території колишньої Людавської частини до виконання усіх приписів Законом, що і будемо вимагати у губернатора!

Але також не обійшлося без провокацій. Під час бесіди з головою РДА зненацька позаду мітингарів з’явилися невідомі молодики з плакатами, за якими і ховали обличчя. На плакатах були провокаційні написи, типу «Борзов руки геть» та інше. Усе це дійство швидкими темпами, фотографували також невідомі люди. Разом з тим, вони намагалися відібрати у мітингарів плакати, на яких були написані прізвища Гройсмана, Моргунова та Легези, які є однією командою та почали кілька років тому проштовхувати будівництво полігону у Людавському лісі – хто на посаді прем’єра, хто будучи мером Вінниці, а хто одобрював, обіймаючи посаду голови Жмеринської РДА! На запитання невідомим молодикам: «Хто ви такі!»,- вони, нічого не пояснюючи, так само швидко сіли до двох авто та утекли в сторону Вінниці.
Для нас чітко зрозуміло, що ця провокація була організована скорше тими, чиї імена були висвітлені на плакатах, котрі і намагалися відібрати у мітингарів невідомі молодики. І це обурює найбільше! Бо якщо хтось із цих дійових осіб вважає себе непричетним до будівництва Людавського полігону, то потрібно було приїхати до людей або принаймні прислати свого представника, щоб дати пояснення, а не створювати провокацію чи дивогляд. А так, виходить, є чого боятися!
Більше того, як зрозуміти вислів на плакатах ціх молодиків: «Борзов руки геть»? Від чого має забрати свої руки голова ОДА, який два тижні, як призначений на цю посаду? Цікаво, яке відношення він має до Людавського сміттєзвалища? Єдине, що було одразу зроблено по приходу нинішнього губернатора на посаду, то це скасовано договір підряду, з огляду на масу порушень, чим заблоковано роботи по будівництву полігону, які мали розпочатися уже у наступному місяці! Можливо, ці невідомі особи закликали, щоб губернатор не заважав Вінницькій мерії протизаконно облаштовувати сміттєзвалище у лісі і далі? Тому – загадка?

Крім того, не можемо обійти Людавського сільського голову Пашковського, адже він очільник громади, на території якої ведеться будівництво смітника. Це він повинен піднімати та очолювати людавчан! А казочки про те, що немає права, лише свідчать про незрозумілу позицію! Адже в Законні чітко прописано, що голова громади ПРЕДСТАВЛЯЄ та ВІДСТОЮЄ інтереси громади, бо для цього його і обрали. Одним словом, він повинен ВІДСТОЮВАТИ інтереси громади. Більше того, на сьогоднішньому мітингу його не було видно – ЧОМУ? У 2018р. Пашковському пропонували надати приватного адвоката, щоб у судовому порядку відстоювати інтереси громади у проведенні громадських слухань та блокування будівництва полігону у судах! Чому? Бо він є єдиним ЗАКОННИМ представником громади, на території якої проводиться фактично незаконне будівництво! Ні ініціативні групи, ні сусідні громади, ні хтось інший не мають права судитися по цих питаннях! Лише він єдиний має відповідне ЗАКОННЕ право це робити, а від усіх інших позовні вимоги суд навіть не буде розглядати. Але Пашковський категорично відмовився! І знову – ЧОМУ? ЧОМУ людавчани мають організовувати мітинги, акції, проводити перемовини з владою та боротися фактично самотушки проти Вінницької мерії, а очільник громади СИДИТЬ! Люди між собою обговорювали це питання, не розуміючи такої позиції власного голови, та говорили про якусь квартиру у Вінниці у вигляді хабаря!

Не здаємося! Стоїмо до переможного кінця!

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.