Жахливі катування у в'язницях - хто за цим стоїть?

17 січня 2020, 20:25
Власник сторінки
0
41
Жахливі катування у в язницях - хто за цим стоїть?

В агенції «Укрінформ» відбулася резонансна прес-конференція,

під час якої правозахисники, юристи та колишні засуджені оприлюднили низку жахливих фактів про жорстокі катування та масові порушення прав людини в колоніях та СІЗО.

Див. відео з прес-конференції: 

Слухаючи неспростовні факти та свідчення захисників та жертв катувань, більшість присутніх журналістів була глибоко вражена тим масштабом знущань та звірячою жорстокістю зі сторони працівників пенітенціарної системи, що наразі процвітає в установах покарання.

Зокрема один з організаторів заходу відомий правозахисник, голова ГО «Альянс Української Єдності» Олег Цвілий розказав про кричущі факти побиття, катування, які відбулися останнім часом у кількох вітчизняних колоніях. Особливу увагу було приділено нещодавнім жахливим подіям у Бердянській ВК №77, Олексіївській ВК №25 та Кропивницькому СІЗО.

За його словами, головна мета цієї прес-конференції – не дати замовчати численні злочини та порушення закону і прав людини у згаданих колоніях, та привернути увагу до проблеми засуджених керівництва Держави і Президента Зеленського особисто.

Громадський діяч повідомив, що про системні зловживання та катування у Бердянській ВК №77 зняли окремий документальний фільм  «Зона-77» (автори – Влад Сидоренко, Сергій Дідковський), який просто вражає висвітленими фактами й жахливими кадрами. 

Див. фільм: 

Правозахисник нагадав жахливі події, що кілька днів тому відбулися у СІЗО Кропивницького, де під виглядом придушення бунту, в беззахисних людей стріляли помповими рушницями, травили газом, забивали до непритомності кийками, в результаті чого серйозно постраждали до сотні ув’язнених. Так само було й в Олексіївській колонії, керівництво якої викрило СБУ на схемах крадіжки продуктів харчування. Засуджені почали скаржитись на жахливі умови, в наслідок чого під виглядом придушення бунту, їм влаштували справжнє пекло. Так, одну людину замотали скотчем і тримали на холодній підлозі тиждень.

«Насправді ж, засуджені просто хотіли привернути увагу до нелюдських умов утримання та систематичних знущань та катувань, що мають місце як в цьому СІЗО, так і в інших установах пенітенціарної системи, яка прогнила наскрізь перетворившись на кузню по знищенню людей та корупційну машину по вибиванню грошей із засуджених», - вважає Олег Цвілий.

«На всіх основних місцях у керівництві пенітенціарної системи залишилися старі кадри, які продовжують порушувати закон та прикривати численні факти тортур та корупційні зловживання у системі. Андрій Нечепельський та Олексій Бондаренко – саме ці керівники стоять за більшістю системних злочинів та прикривають дії своїх підлеглих. У справі тендерів з харчування в колоніях як і раніше виграють ті ж самі компанії, що й раніше. Після приходу нової влади була надія на позитивні зміни, але методи й порядки у системі зараз навіть погіршилися. Проте ми не збираємось мовчати, та будемо лише посилювати нашу боротьбу за права людей і вимагати від вищого керівництва країни прийняття негайних заходів, щоб покарати винних і змінити цю жахливу ситуацію! Окрім того, будемо звертатись (і вже звернулись) у міжнародні інституції, та закликаємо всіх постраждалих до об’єднання!», - наголосив правозахисник.

Адвокат Віктор Колбанцев, який неодноразово відвідував згадувані колонії, та особисто приймав багато скарг від засуджених, зауважив, що такого беззаконня, яке твориться в українських в’язницях, він не бачив ніде.

«Я особисто приїжджав у Бердянську ВК, мене тричі не пускали. Взагалі, те, що відбувається зараз у колоніях – підриває державну владу та державний устрій! Керівництво в’язниць не пускає до засуджених представників державної влади, помічників депутатів, адвокатів, чим грубо порушує закон. Але, як бачимо, для них краще мати проблеми з перешкоджанням доступу контролерів та правозахисників до їхніх закладів, ніж дати їм можливість побачити жахливі наслідки придушення «бунтів» та особисто почути про всі ті внутрішні знущання і катування людей.

Така поведінка керівництва пенітенціарних закладів неприпустима, і ми не дамо їм замовчати та прикрити свої злочини! Ми доб’ємось відновлення численних кримінальних справ, зокрема, по Бердянську й Кропивницькому, доб’ємось, щоб ДБР забрало справу у Київ, та доведемо розслідування до покарання винних. Взагалі, на місці президента Зеленського, або міністра МВС, я особисто втрутився б в цю ситуацію та позривав погони з тих, хто допустив ці жахливі події та покриває зараз злочинців!», - зауважив адвокат.  

"Перетворювали в овочів": ув'язнені розповіли про жахи найстрашнішої колонії України https://www.obozrevatel.com/ukr/crime/uvyazneni-rozpovili-pro-berdyansku-koloniyu-77-novini-ukraini.htm?fbclid=IwAR19lc1cRVHLj5_1uKYJaTUouVdkwxaHeMJq2SFCS-Sn2sGGCeNUMc0nUYk

Під час конференції виступили кілька учасників резонансних подій, які були жертвами знущань, та постраждали від жорстокого поводження зі сторони працівників колоній.

Так, Сергій Ларін, колишній засуджений Олексіївської виправної колонії № 25 розповів про страшні жахіття, які там відбувались.

«Мы не желали бунтовать, мы просто хотели рассказать про ужасные пытки со стороны офицеров колонии. Людей доводили до самоубийства - мы хотели справедливости. Ночью спецназовцы в масках выдернули меня из кровати и потащили в трусах в штаб – там меня и еще многих заставили в наручниках на животе, как гусениц, ползти вверх на 4 этаж… потом держали 9 часов на полу, били, угрожали… Это было ужасно и невыносимо! Я выступаю от имени десятков осужденных, которые сейчас лежат еле живые в тюремной больнице. Такое там творится уже 20 лет, и это надо прекратить!», - рассказал бывший осужденный.

Про головну причину всіх знущань та катувань засуджених, окрім задоволення чисто садистських потреб наглядачів і охоронців, розповів Антон Соломко, колишній в’язень горезвісної Бердянської ВК №77. Так він повідомив, що його було свідомо втягнуто у схеми вибивання грошей із засуджених.

«Это был Коротич Максим Валериевич, первый зам начальника колонии. Он заставлял меня выбивать деньги из осужденных, говорил – или я буду это делать, или меня будут жестоко прессовать. Я не хотел таким заниматься, мне было неприятно в этом участвовать. Мы пытались жаловаться прокурору - но безрезультатно. Из тюрем ничего не выходит наружу, это закрытая система и заключенный там полностью бесправный. Теперь я готов давать показания, чтобы виновные понесли наказание, а пытки и вымогательства прекратились», - розповів Антон.

Наразі йому продовжують надходити погрози від замовників катувань, але він не збирається відступати.

Ще один колишній в’язень, ветеран АТО Артем Панін розказав, як вони з братом та батьком постраждали від того, що військове керівництво переклало на них провину за виконання наказу, під час якого загинула людина. В результаті, вони з братом опинилися за гратами, але в різних колоніях. Брат опинився в Бердянську, де потрапив під жахливі катування й повністю втратив людяність, перетворившись на овоч. «Моему брату Александру, ветерану АТО полностью сломали жизнь, из-за того, что он защищал свою страну, исполняя приказы вышестоящего начальства – его регулярно избивали, жестоко изнасиловали, а потом закололи в психлечебнице сильнодействующими препаратами. Теперь он полностью недееспособен, и подавлен – так, что он даже не узнал меня, своего брата-близнеца», - рассказал про ужасы бердянской колонии участник АТО и обладатель ордена «За мужність».

Капелан Вадим Рижков, який сам був ув’язненим, а зараз несе слово Боже засудженим у колоніях, наголосив на тому, що ситуація з порушенням прав людей у в’язницях досягла свого піку і має бути негайно вирішена. Він сподівається, що завдяки резонансу, на жахіття звернуть увагу керівники держави та проявлять політичну волю, щоб зупинити беззаконня в пенітенціарній системі. - «Такое больше невозможно терпеть, это просто позор для страны, в которой действуют методы концлагеря. Проблему нужно решать комплексно, в диалоге с высшей властью. Я обращаюсь лично к президенту Владимиру Зеленскому – отреагируйте на эти факты, иначе может случиться нечто ужасное и непоправимое, но уже в глобальном масштабе».

Що ж, ми не згадали тут і про десяту частину тих жахіть, які кожен день, прямо зараз, трапляються у вітчизняних СІЗО та колоніях. Слухаючи про численні факти тортур і катувань, важко повірити, що це відбувається в 21 столітті у Європейській державі, яка підписала усі міжнародні конвенції з захисту прав людей.

Зрозуміло одне – це треба припинити негайно і жорстко. Пенітенціарна система потребує комплексного та кардинального реформування усіх її ланок та структур. Бо інакше, Україна і українська влада буде вже безповоротно дискредитована як в очах простих людей, так і на міжнародному рівні. Сподіваємось, що Президент Зеленський почує цей заклик та усвідомить усю важливість даної проблеми.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.