Награна ідеологія «руського мира»

08 травня 2019, 10:17
Власник сторінки
Социолог.
0
31

Після встановлення в Криму «руського миру», Росія почала встановлювати на півострові свої «ідеологічні порядки». і першим містом яке зазнало ідеологізації у Криму став Сімферополь.

Одним з перших у цьому місті був встановлений пам’ятник Сергію Радонезькому ‒ російському церковному діячу XIV ст. Спорудження ініціював голова Держдуми Російської Федерації Сергій Наришкін з нагоди 700-річчя з дня народження святого. Показовими є написи на постаменті «Св.преподобн. Сергий Радонежский собиратель земли русской». Зрозуміло, що за теперішніх умов тема православності Криму всіляко підкреслюється і транслюється, як одна зі складових російської ідентичності півострова.

Наступним «визвольним» монументом був пам’ятник Григорію Потьомкіну ‒ військовому та політичному діячеві часів Катерини ІІ, під приводом якого Росія захопила півострів з написом про те, що «Потьомкін також засновник Катеринослава, Херсона, Маріуполя, Мелітополя і Миколаєва», очевидно, натякаючи і закладаючи у голови людей, що «історичну справедливість» слід відновити.

Росія у період коли «денегнетновы держитесь» не взмозі виділити кошти на вирішення проблем кримчан, але легко може витратити 47 мільйонів руб. на реставрацію пам’ятника Катерині ІІ. Оригінальний монумент було споруджено в 1890 р., однак в 1921 р. радянська влада демонтувала його. Після анексії, наприкінці літа-2016, пам’ятник відновили. Однак на його постаменті з’явилася нова ремарка: «Памятник возрожден в честь воссоединения Крыма с Россией в 2014 году НАВСЕГДА».

Росія зараз максимально пробує героїзувати події весни 2014 р. і саме тому починають, з’являтися монументи «ввічливим людям», російським військовим, які брали участь у збройній анексії півострова. Сімферопольський пам’ятник коштував 5 млн. руб. та розташувався поруч з будівлею Верховної Ради Автономної Республіки Крим, на місці протестів весни 2014 р. Завдання монументу – закріпити єдино «правдиву» інтерпретацію подій з «ввічливими воїнами-визволителями».

Практично всі нові пам’ятники чи меморіальні дошки Сімферополя не викликали жодної реакції з боку мешканців міста. Єдиним винятком з чіткою негативною оцінкою стала меморіальна дошка, присвячена перебуванню Сталіна в Сімферополі. Дошка була встановлена 9 травня 2015 р. на будівлі офісу Компартії Росії і протягом останніх років двічі зазнавала пошкоджень. Мабуть іноді здоровий глузд бере своє.

Після анексії півострова російська влада сконцентрувала зусилля на встановлення цілковитого політичного та ідеологічного контролю в Криму. Важливе місце у цьому процесі займає історія, яка виступає засобом політичної легітимації анексії. Нажаль агресивна, нав’язлива пропаганда, інформаційна ізольованість півострова допомагають кремлівським політтехнологам нав’язувати ідею про тотальну «російську приналежність» Криму та повністю контролювати мізки мешканців півострову.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.