АМУ не вбачає вини міських голів у зриві опалювального сезону

19 листопада 2018, 18:40
Власник сторінки
0
58
АМУ не вбачає вини міських голів у зриві опалювального сезону
Голова АМУ Віталій Кличко запропонував план дій для вирішення проблеми забезпечення теплом жителів міст України

Голова АМУ Віталій Кличко запропонував план дій для вирішення проблеми забезпечення теплом жителів міст України

Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко запропонував Президенту та Прем’єр-міністру України чіткий план дій для вирішення проблеми теплопостачання, яку відчувають багато міст. Практично всі ЗМІ поширюють інформацію про зрив опалювального сезону. Найгостріше ця проблема постала у містах Сміла, Кривий Ріг, Шепетівка, Херсон та Кам'янське. Як повідомили в Офісі реформ у Житомирському РВ АМУ, Асоціація міст України не вбачає вини міських голів у такому становищі і раніше неодноразово попереджувала про загрозу критичного стану у сфері теплозабезпечення.

Головна проблема – через заборгованість за природний газ та нараховані штрафні санкції НАК «Нафтогаз України», користуючись своїм монопольним становищем, обмежує підприємствам теплоенергетики постачання природного газу. Борги виникли через  заборгованість держави з різниці в тарифах перед підприємствами теплопостачання, яка нині складає 14 млрд грн. А несвоєчасне відшкодування державою коштів за надані пільги та субсидії в окремі пікові періоди у 2016-2018 роках сягало 30 млрд грн. В той самий час, громади роками перебувають у судових тяжбах із приватними підприємствами, які неспроможні сплатити за рахунками НАК «Нафтогаз України».

І якщо на підприємствах теплоенергетики комунальної власності питання заборгованості вдається поступово вирішити завдяки реструктуризації боргу спільними зусиллями з громадами, то на теплопостачальних підприємствах державної власності, на які органи місцевого самоврядування не мають жодного впливу, ситуація складається вкрай небезпечна. Йдеться про державні ТЕЦ в Херсоні, Кам’янському, Кривому Розі, Сєвєродонецьку.
Київська міська влада цьогоріч зіштовхнулася з подібною ситуацію, але вирішила її до початку опалювального сезону. Тому мер Києва, голова Асоціації міст України, Віталій  Кличко, спираючись на досвід столиці, запропонував керівникам держави чіткий алгоритм дій виходу з кризової ситуації з теплопостачанням в українських містах:

  • передбачити в проекті Держбюджету на 2019 рік кошти для забезпечення своєчасних  та у повному обсязі розрахунків із підприємствами теплопостачання за надані пільги та субсидії, а також погашення заборгованості з різниці в тарифах;
  • вжити заходів для погашення кредиторської заборгованості підприємств теплопостачання та ТЕЦ з державною часткою власності і після цього передати такі підприємства  безоплатно у власність територіальних громад;
  • реструктурувати борги комунальних підприємств за спожитий природний газ, списавши нараховані штрафні санкції та пені.

Голова АМУ Віталій Кличко переконаний, що такі дії дозволять уникнути соціальної напруги та забезпечити стале проходження опалювального сезону 2018/2019 років.


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.