День Незалежності

25 серпня 2018, 09:23
Власник сторінки
старший партнер адвокатской компании «Кравец и партнеры»
0
611

В журналі Гроші - про війну за право на професію адвоката.

Реформа адвокатури почалася ще у 2012 році з прийняттям Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». За задумом реформаторів існуюча децентралізація органів адвокатського самоврядування повинна бути скасована, а всі адвокати потрапляють під управління «центру» в особі Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Членство в цій організації є обов'язковим і автоматичним.

З моменту створення і проведення установчого з'їзду адвокатуру переслідували скандали. Причиною стало бажання за всяку ціну отримати владу над адвокатурою. Один з ключових моментів у збереженні влади – це підпорядкування найчисленнішого регіону, київського. Київське самоврядування – одне з небагатьох, яке не втратило незалежності, активно займалося захистом прав адвокатів та збереженням гарантій адвокатської діяльності.
Однак подібна розстановка речей, звичайно, не влаштовувала керівництво НААУ. Усі проведені адвокатами з'їзди проходили зі скандалами і недопуском десятків київських делегатів. Таким чином, близькі до керівництва НААУ адвокати потрапили і до Вищої ради юстиції. Тому всі спроби у судовому порядку відстояти порушені права і визнати незаконними результати з'їздів наштовхуються на суцільну стіну страху суддів.

Розуміючи, що рано чи пізно київські адвокати все одно доб'ються свого, керівництво НААУ задумало за будь-яку ціну поміняти керівництво київського самоврядування. Законність подібної дії не мала значення. Так і сталося. Рада адвокатів України у Києві вирішила провести конференцію адвокатів для переобрання кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури. Але особи, уповноважені НААУ на проведення конференції, пішли далі. Без відповідного рішення та з порушенням прямих норм законодавства вони повністю переобрали органи адвокатського самоврядування.
Для проведення цієї псевдоконференції у Київ навіть перевели лояльних до керівництва НААУ адвокатів з інших регіонів. Протокол самої ж конференції, проведеної у 2016 році, до цього часу відсутній. Адвокати, які були присутні на цій «конференції», зафіксували лише до 40 учасників, яких було недостатньо для кворуму. Але керівництву НААУ цього вистачило для блокування ключів доступу до реєстру адвокатів і передачі їх «фейковій» раді адвокатів Києва.

Ця операція дозволила зберегти керівництву НААУ свої посади і у черговий раз не допустити київських адвокатів до проведення з'їзду, на якому повторно обиралося керівництво НААУ на черговий термін.

У той же час київські адвокати самостійно провели конференцію, у повній відповідності з законодавством. При цьому на конференції були присутні більше 600 адвокатів. Ця конференція визнала нікчемною фактично призначену НААУ раду адвокатів Києва і представників від Києва в органах адвокатського самоврядування.
На відміну від самоврядування інших регіонів, у столиці адвокатів не залучали до дисциплінарної відповідальності за несплату внесків і не позбавляли прав на заняття адвокатською діяльністю.

Все це не давало спокою керівництву НААУ і, мабуть, з метою залякування та повного знищення київського самоврядування, керівниця НААУ особисто подала скаргу у спеціально зареєстровану для цього так звану Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури Києва.
Сама заява від керівниці НААУ як під копірку подана майже на 50 київських адвокатів, які увійшли до органів самоврядування. При цьому підставою для притягнення до відповідальності зазначено те, що адвокати посміли без згоди керівництва НААУ висунути свої кандидатури до органів адвокатського самоврядування, і за них проголосувало більше 600 колег.

Вся ця історія з самоврядуванням і бажанням покарати непокірних на прикладі адвокатури демонструє ті глибинні руйнівні процеси, які відбуваються в країні. Аналогічна ситуація вже сталася і з судовою реформою, позбавивши суди навіть тієї малої незалежності, яка існувала.

Тільки новий закон може розрубати цей гордіїв вузол і дати можливість відновити незалежність адвокатури. А поки київські адвокати будуть боротися в першу чергу за незалежність громадян і за можливість захищати порушені права.

PS Вочевидь, призначене на 27 серпня засідання, на якому планувалося позбавити незгодних з діями НААУ київських адвокатів права на заняття адвокатською діяльністю, було відкладено на невизначений термін. «Гроші» готові надати можливість висловитися всім сторонам конфлікту.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: День Независимости,адвокат,Комиссия
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.