Що вирішуватимуть тернопільські обранці на черговій сесії міської ради?

07 серпня 2018, 16:13
Власник сторінки
0
11
Що вирішуватимуть тернопільські обранці на черговій сесії міської ради?

Бюджет міста перевиконано, діти без міської прописки навчатимуться в Тернополі, а комунальне приміщення на Злуки вкотре спробують подарувати церкві.

Завтра (8 серпня) о 9:00 розпочнеться чергове засідання Тернопільської міської ради. В орієнтовному порядку денному понад двісті питань. Тернопільські обранці розглядатимуть виконання бюджету міста, затверджуватимуть фінансування з інших населених пунктів для шкіл Тернополя та знову піднімуть скандальне питання по виділенню церкві землі .


Бюджет Тернополя: надходження та видатки


Першим питанням в порядку денному стоїть Проект рішення “Про виконання бюджету міста Тернополя за перше півріччя 2018 року”. Виконавчий комітет міської ради повідомляє, що за звітний період бюджет міста по доходах виконано на 101,0 відсотки. За планом, надходження мали скласти 1 307 433,9 тис.грн, а реальний показник приблизно на 13 тис.грн вищий.


Протягом І-шого півріччя 2018 року три рази проводилися зміни до бюджету міста. В результаті чого на утримання галузей міста було направлено 62688,3 тис.грн за рахунок вільних залишків та збільшення доходів загального фонду міського бюджету. Зокрема, кошти пішли на:

Додатково на утримання закладів освіти та охорони здоров’я, було спрямовано 26203,4 тис.грн. та 13563,5 тис.грн., із яких на оплату праці 17981,7 тис.грн. та 8100,0 тис.грн. Такі зміни були необхідними, оскільки попередньо була нестача коштів для оплати захищеної статті витрат.


Завдяки міжбюджетному трансферту діти, які не зареєстровані в місті, можуть навчатися в тернопільських садочках.


Скандальним питанням розгорілися пристрасті між ТМР та батьками, діти яких не зареєстровані в Тернополі. Одні говорять, що це дискримінація, інші - непорозуміння. Повідомлення, що батькам, які не прописані в Тернополі, доведеться самостійно покривати послуги закладів освіти міста, у більшості викликало паніку та несприйняття. Декілька сесій поспіль, тернополяни протестували проти такого рішення.


Діти, зареєстровані в певній ОТГ, відносяться до школи чи садочку у тій же громаді. У разі, якщо в громади немає дошкільного навчального закладу, чи певних спортивних або мистецьких секцій, керівництво має забезпечити таку можливість. Це можна зробити двома способами: створивши ДНЗ та секції на території ОТГ, або підписавши договір про міжбюджетний трансферт із іншою об’єднаною територіальною громадою. В останньому випадку державні кошти, які виділяються об’єднаним територіальним громадам на навчання дітей, будуть спрямовуватися в Тернопіль, де ці діти безпосередньо навчаються.


Декілька ОТГ вже підписали такі договори. На цій сесії депутати повинні затвердити міжбюджетний трансферт на 2018 рік між Великогаївською сільською радою та Тернопільською міською радою. В договорі Великогаївська сільська рада передбачає в сільському бюджеті на 2018 рік кошти, які передаватимуться Тернополю за отримання дітьми, як зареєстровані у Великогаївській ОТГ, освітніх послуг в Тернопільських ДНЗ. Щомісяця, з липня по грудень 2018 року, має бути перераховано 9720,00 грн. субвенційних коштів.


Знову за старе: приміщення на Злуки знову спробують подарувати церкві.


В порядку денному є питання Про надання в безоплатне користування майна комунальної власності за адресою проспект Злуки,53, яке депутати не підтримують від лютого цього року. Йдеться про приміщення комунальної власності площею 253,8 кв.м, яке Володимир Мединський пропонує віддати у безоплатне користування релігійній громаді «Свято-Троїцький духовний центр на честь князя Данила Галицького» м.Тернополя Тернопільської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.


Тернополяни неодноразово звинувачували цю церкву у вирубуванні та захопленні території парку “Національного відродження”. Якщо на наступній сесії депутати все ж підтримають пропозицію начальника міського Управління обліку та контролю за використанням комунального майна, то церковна громада матиме змогу офіційно та безоплатно користуватися майном комунальної власності до 31.12.2066 року.


Також на сесії ради будуть приймати зміни до декількох міських програм. Зокрема, в Міську комплексну програму профілактики та протидії злочинності «Безпечне місто», Програму розвитку пасажирського транспорту в м.Тернополі на 2018-2020 роки та Програми захисту населення і території м.Тернополя від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2016-2018 роки.

Багато у порядку денному і земельних питань. Інтернет-видання «Терміново»  вже написало про одне скандальне із них


Довідка: Центр громадського контролю "Дій!" - проект чеської організації People in Need за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект полягає у розбудові в Україні мережі моніторингових центрів, які опікуються питаннями громадського контролю за діяльністю органів місцевої влади. До основних компонентів діяльності проекту відносяться: моніторинг та аналітика, адвокація, громадсько-правова просвіта, створення проактивності місцевого громадського сектору та його консолідація. Мережа на цьому етапі охоплює ключові міста в Україні, де на сьогодні цікава і динамічна громадсько-політична активність - Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ та Маріуполь (Донеччина).

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.