Хто відповість за чергову смерть в небі над горами Закарпаття?

16 травня 2018, 15:22
Власник сторінки
0
39
Хто відповість за чергову смерть в небі над горами Закарпаття?

04 травня 2018 року на кількох українських сайтах з’явилось повідомлення про трагічний випадок в Закарпатті.

У селі Подобовець Міжгірського району житель міста Львів «Х», пролітаючи на параплані між горами «Великий Верх» та «Гимба» Боржавської полонини, не пристебнув ремні безпеки, внаслідок чого випав з крісла літаючого пристрою з висоти понад 100 метрів. Від отриманих травм він помер на місці падіння.

На превеликий жаль, і найгірше в даній ситуації те, що це вже третій випадок смерті парапланеристів на Закарпатті за останні кілька років. Так, у січні 2014 року на Боржаві загинув 27-річний киянин, а ще раніше – у вересні 2012 року розбився 39-річний мешканець Сумської області.

Постає питання до правоохоронців: ви, панове, лише фіксуєте факти смертельних падінь парапланеристів, а потім все зводите до «нещасних випадків», чи все ж по-справжньому проведете розслідування. Поки відомо, що і на цей раз поліцейські також відкрили провадження за частиною 1 статті 115 «Умисне вбивство» з позначкою «нещасний випадок».

Для того, щоб пресловутим «нещасним випадком» слідство не завершилось, а винні таки понесли покарання, пропонуємо правоохоронцям відповідально і професіонально поставитись до наступної інформації. Отже, що ми знаємо на сьогодні: 57-річний мешканець Львова приїхав на Закарпаття разом із компанією ще 30 квітня, аби екстремально відпочити. У середу, 2 травня, львів’янин летів на параплані, забув пристебнутись ремнями і випав з крісла літального апарату.

А тепер подивимося як проходять екстремальні будні парапланеристів, причому ними ж зафіксовані на відео. Зокрема, пропонуємо переглянути ось ці відео – «Політ на парапланах біля с. Шопки Львівської області»:


Звертаємо увагу, перш за все, правоохоронців на дуже важливу деталь: перед кожними польотами хлопці та дівчата «набираються сміливості та наснаги» за допомогою кількох чарок спиртного.

У парапланеристів завжди є чарка і до чарки...

Ритуал парапланеристів – напевне, це означає, «вип’ємо за вдале приземлення»

Літаємо та п’ємо і влітку, і взимку…

Пілот-інструктор і очільник літального-випиваючого братства Андрій Когут з чаркою

А це – вірний соратник Когута Микола Струк

А тепер можна й політати..

Когут спостерігає за приземленням парапланеристів – на цей раз, на щастя, вдале

Політ біля пісчаного кар’єру в райні села Шопки

Біля Шопок на Львівщині дуже високо не злетиш, тому трагедії подібної до боржавської там вдавалося уникнути. Бо, якщо і падали парапланеристи, то з незначної висоти і, принаймні, залишалися живими, хоч і скаліченими.

В Україні відомо, що Закарпаття вважається туристичним регіоном, адже Боржавські полонини та тутешні гори приваблюють чимало туристів саме як місце, де можна здійснити політ в тандемі з пілотом на параплані (власне, вторинні прибутки з цього поки що незаконного бізнесу годують мешканців Міжгірського району). Тому треба зробити все необхідне, аби захистити як спортсменів-парапланеристів, так і туристів від наступних смертельних випадків.

На жаль, влада Міжгірського району потурає парапланеристам у їхньому сумнівному бізнесі з точки зору українського законодавства. А очільники відповідних департаментів Закарпатської обласної адміністрації і самі не вживають усіх належних заходів, і не вимагають від чиновників Міжгірщини, щоб унеможливити подібні трагедії в майбутньому.

Дехто може спитати: чому така реакція на загибель спортсменів? Мовляв, це ж окремі випадки, у спорті таке часто буває.

Впевнений, що мало хто знає, як саме пілоти на Боржаві виконують польоти та катають туристів на парапланах. Насправді ж вони не мають на це будь-яких дозвільних документів, відповідно, ніхто не може проконтролювати безпеку ні самих пілотів, ні туристів. Якщо вірити ЗМІ, останній трагічний випадок стався саме з причини нехтування правил безпеки.

Що характерно, владоможці Міжгірського району пишаються тим, що в районі є параплани, та замовчують той факт, що це є нелегальним бізнесом і ніхто ніколи навіть не намагався вивести цей бізнес у правове поле.

Тому треба сурово запитати: чи готова влада Міжгір’я взяти відповідальність за всі ці трагедії у небі над Боржавою? Чи просто в черговий раз закриє очі і своєю мовчазною згодою дозволить цій полонині перетворюватися у братську могилу?

В’ячеслав КОВТУН

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: парапланеризм,Закарпаття,нещасний випадок
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.