У Києві відкрили монумент Героям України

07 листопада 2017, 20:41
Власник сторінки
1
94
У Києві відкрили монумент Героям України

7 листопада, навпроти Верховної Ради відбулося урочисте відкриття меморіального каменю Героям України – Небесної Сотні,

усього Небесного Легіону - бійцям добровольчих загонів, воїнам і активістам, що в останні роки віддали своє життя за волю та свободу рідної батьківщини. Ініціатори встановлення пам’ятника – українська молодь, добровольці, волонтери, громадські діячі, які довели своїми справами, що Україна для них дійсно понад усе!

Автор ідеї монументу, лідер руху «Молодь війни», голова Антирейдерського комітету Яків Осташ, виступаючи зі сцени Майдану  заявив, що цей камінь - як Дамоклів меч повинен нагадувати владі, що єдиним джерелом влади є народ. І якщо влада перестає виконувати свої функції, і думає лише про власні інтереси, народ повинен змусити таку владу піти геть.

Активіст розказав, як з групою однодумців вони відшукали великий камінь, власноруч підготували його до встановлення, виготовили табличку, зібрали всі необхідні документи та дозволи. Але київська влада відмовила їм у встановлені цього каменю на Майдані без пояснення причин. Натомість, силовики – поліція, СБУ, кілька разів влаштовували маски-шоу, щоб не дати привезти пам’ятник до столиці. Врешті решт, незважаючи на всі труднощі, камінь привезли в Київ, і вже ніщо не може завадити його встановленню.

За словами Осташа, ідея встановити монумент Героям виникла під час відвідин Ісландії, де перед тамтешнім парламентом лежить розколота брила – символ громадянської непокори, на якій написано: «Якщо влада порушує права людей, повстання їх священне право і обов’язок».

«Ці слова повинні нагадувати нашим можновладцям, депутатам, міністрам, президенту, що вони лише наймані працівники, які мають сумлінно працювати на благо та добробут українців, а не займатися розкраданням ресурсів в той час, коли населення вимирає, а економіка скочується у прірву», - зазначив Яків Осташ.

«Небесна Сотня дала нам чудовий ключ, який мав розімкнути окови багаторічного рабського сну та звільнити потенціал України. Проте, олігархи у владі зробили все можливе, щоб нічого не змінювалось, і країна продовжувала деградувати та жодна потрібна реформа так і не була б втілена в життя», - зазначив громадський діяч.

«Мої батьки були змушені працювати закордоном, і коли я трохи підріс, вони забрали мене до себе. Коли ж у 2013 році розпочався Майдан, Революція Гідності, я не вагаючись повернувся в Україну, бо побачив надію, побачив шанс побудувати таку державу, з якої не їхала б молодь, до якої поверталися б українці з усіх куточків світу. Але, на жаль, зараз справи йдуть не так, як хотілося б - влада знову відгородилася від народу і займається лише дерибаном коштів та боротьбою між кланами. А заручником цієї боротьби залишається український народ. Ми не виступаємо ні від якої політичної сили і ні від якої партії. Ми самі і є та сила - прогресивна, патріотична молодь, яка готова відстоювати своє право жити у вільній процвітаючій країні, і яка готова брати на себе відповідальність щодо змін у державі. Ми прагнемо втілювати нові проекти, розвивати країну в дусі найпрогресивніших світових тенденцій», - наголосив пан Осташ.

Він закликав перестати лише оплакувати загиблих героїв, а об`єднатися навколо спільної мети, і зробити все можливе, щоб їхні смерті не були марними.  

В інтерв’ю журналістам Яків Осташ розповів, що окрім вимог висунутих активом третього Майдану, Рух Молодь Війни вимагає від влади встановити нову систему взаємин з народом. За його переконанням, нове виборче законодавство не повинно обмежуватись лише відкритими партійними списками та зменшенням прохідного бар’єру.

«Ми вимагаємо, щоб було також зменшено вікове обмеження для кандидатів у президенти України – до 28, максимум 30 років. Щоб молодь, яка готова брати на себе відповідальність, могла бачити найбільш високі державні перспективи. Також ми вимагаємо від депутатів припинити сварки, кулуарні інтриги, та взятися за прийняття доленосних законів. Але не тих, які проштовхують олігархи, а тих, що пропонує фахова громадськість. Зокрема, антирейдерський закон, який захистить селянську землю від захоплень, закон про податок на виведений капітал, та інші важливі закони, які мають допомогти Україні вийти з кризи. Правда на нашому боці - ми віримо у підтримку людей, справжніх патріотів», -  наголосив Яків Осташ і анонсував подію 21 листопада, коли під камінь буде встановлено стаціонарний постамент. За його словами, активісти дають Раді два тижні, щоб прийняти важливі рішення та законопроекти.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: майдан,Верхована Рада,Небесна сотня
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.