Чому Словянській ТЕС надали преференції

05 березня 2017, 11:13
Власник сторінки
0
172

Підвищення обов'язкового обсягу вироблення електроенергії на Слов'янській ТЕС є неприпустимим, оскільки призведе до збільшення обсягів закупівлі вугілля з окупованих територій Донецької і Луганської областей.

Генеральному прокурору України Юрію Луценку

31 серпня 2016 року на засіданні Ради оптового ринку електроенергії (ОРЕ) компанії "Донбасенерго" були надані спеціальні умови роботи для Слов'янської ТЕС, вдвічі підвищивши для неї обов'язковий обсяг вироблення електроенергії.

Теплова потужність Слов’янської електростанції – 1121,1 ГДж/год (269 Гкал/год). Котли ТЕС були запроектовані для роботи на вугіллі АШ, Ашо, ТР, ТК, АКО з можливістю використання сезонних надлишків природного газу. У 80-х роках енергоблок 800 МВт був переведений на сумісне спалювання вугілля і мазуту. Нині, після перемаркування, потужність блоків склала 2х80 МВт, 1х720 МВт. Блок № 6 800 МВт виведений з експлуатації. Частка використання природного газу у структурі палива в 2007 році-4,05 %.

Згідно з наданими умовами для збільшення вироблення електроенергії "Донбасенерго" додатково закупить 1 мільйон тонн антрациту у підприємств, які розташовані на тимчасово окупованих територіях. В переважній більшості вугілля для "Донбасенерго" видобувається на колишніх державних шахтах, що залишилися на неконтрольованих територіях Луганської та Донецької областей.

За інформацією СБУ, основним джерелом грошових потоків для бойовиків є продаж вугілля українській стороні. За даними українських спецслужб, 47% від реалізації вугілля йде на фінансування незаконних військових формувань.

Рішення ОРЕ дозволить компанії "Донбасенерго", яка управляє Слов'янською ТЕС, збільшити постачання електроенергії на 2,3 мільярди кВтг на рік. За оцінками спеціалістів, рішення ОРЕ принесе "Донбасенерго" додатково 3 мільярди грн. Збільшення вироблення електроенергії на ТЕС призведе до зниження завантаження атомних електростанцій і спровокує підняття тарифів на електроенергію.

ПАТ "Донбасенерго" — енергетична компанія України, яка займається виробництвом електричної й теплової енергії, постачанням теплової енергії, ремонтом та налагодженням тепломеханічного та електричного обладнання, виготовленням запасних частин, проектувальними роботами. Входить до сфери управління НАК "Енергетична компанія України". Щорічно компанія виробляє 8 мільярдів кВтг електроенергії.

У 2011 році "Донбасенерго" разом з трьома іншими енергогенеруючими компаніями уряд Азарова виключив із переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і не підлягають приватизації.

21 серпня 2013 року Фонд державного майна України визнав "Енергоінвест Холдинг" переможцем приватизаційного конкурсу з продажу 60,77% держпакета акцій "Донбасенерго". "Енергоінвест Холдинг" запропонував за пакет акцій найвищу ціну в 718,92 мільйонів грн., що на 77,9 млн. грн. більше його початкової ціни. Бізнесмен Ігор Гуменюк є мажоритарним акціонером "Енергоінвест Holding BV", якому належить 91% компанії "Енергоінвест Холдинг". За інформацією з відкритих джерел, фінансово-господарську діяльність "Донбасенерго" пов’язували із бізнес-інтересами старшого сина екс-президента Олександра Януковича.

Примітно, що вартість покупки активу на одиницю потужності склала всього 75 доларів за кіловат, що набагато нижче вартості придбання ДТЕК компаній "Дніпроенерго" і "Західенерго" (приблизно 110 доларів за кіловат).

4 лютого 2014 року Генпрокуратура звернулася із заявою щодо перегляду рішення Вищого адміністративного суду про продаж 60,773% "Донбасенерго". Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України відмовила Генпрокуратурі в перегляді рішення Вищого адміністративного суду від 2 лютого 2016 року, яким той підтвердив законність продажу 60,77% компанії "Донбасенерго" ПрАТ "Енергоінвест Холдинг" в серпні 2013 року.

Підвищення обов'язкового обсягу вироблення електроенергії на Слов'янській ТЕС є неприпустимим, оскільки призведе до збільшення обсягів закупівлі вугілля з окупованих територій Донецької і Луганської областей.

Вимагаю перевірити і скасувати рішення Ради оптового ринку електроенергії (ОРЕ) про надання спеціальних умов роботи для Слов'янської ТЕС, як заангажоване і таке, що має ознаки корупційної складової у плані надання преференцій для окремого підприємства , а саме: "Донбасенерго".

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.