Про особисту думку офіцера.

18 лютого 2017, 00:49
Власник сторінки
0
247

Офіцер, як громадянин України, має право на відстоювання своєї точки зору та свого відношення до ситуації, що склалася у Державі.

Я, колишній командир роти 20 батальйону територіальної оборони Плахута Вячеслав Іванович, де заступником командира батальйону, замість загиблого у бою офіцера у 2014 році,  прийшов майор Богатирьов Сергій Олександрович. Хочу дати свою оцінку тому, що зараз відбувається на сторінках інтернету відносно офіцерської честі і інших питань, що пов’язані сьогодні з веденням бойових дій у зоні АТО.
По-перше, не можу погодитись з думкою кореспондентів «Главное» http://glavnoe.ua/news/n298955, які ставлять під сумнів існування офіцера майора Богатирьова С.О. та його авторитет, що не дозволяє висловлювати точку зору офіцерів які проходили службу разом з ним, кажучи у своєму листі «МИ». Дякуючи командуванню 20 батальйону територіальної оборони (включаючи майора Богатирьова С.О.), батальйон пройшов бойовий шлях від МАРІУПОЛЯ до МАР'ЇНКИ, взявши  участь у боях за звільнення від бойовиків-терористів українськіх населених пунктів КРАСНОГОРІВКА, МАР′ЇНКА. 
Всі бойові завдання батальйон виконав з найменшими втратами і цим може пишатись кожен воїн 20 батальйону територіальної оборони. Сьогодні вже інші офіцери, сержанти і солдати продовжують нарощувати започатковані традиції батальйону в виконанні бойових завдань пов’язаних із захистом нашої Держави – України. 
Майор Богатирьов С.О. сьогодні продовжує службу в бойових підрозділах, виконує бойові завдання на посаді командира батальйону на передньому краї. 
Звертаюсь до «ElenaAhinko», дуже раджу з ним  (майором Богатирьовим С.О.) познайомитись: може Ви знайдете відповідь - чи має офіцер особисту точку зору?
По-друге, офіцери є громадянами України і мають право висловлювати своєї думки і погляди на те, що відбувається. Особливо, коли це стосується їх професії, честі та гідності. Ми, військові, бачили смерті своїх друзів, товаришів по службі, підлеглих; ми в повному обсязі відчували біль втрати побратимів; ми жили в умовах війни поруч зі своїми підлеглими і не ховались за їх спинами. І якщо ця думка співпала з висловлюванням чи поглядами когось з командування, це ще не надає приводу звинувачувати його у відсутності особистої точки зору. 
У складі Збройних Сил України Батьківщину захищають і солдат, і сержант, і офіцер, і генерал. 
Чомусь існує впевненість, що коли офіцери, які захищають Україну, висловлюють свою точку зору, то роблять це тільки за вказівкою «згори». Врешті-решт це образливо. З моїх товаришів по службі достатньо критиків командування. Але складається враження, що деякі вітчизняні ЗМІ створюють та підтримують образ офіцера Збройних Сил України як громадянина, який не має власної думки, позбавленого права на свободу слова. 
Мабуть тому, офіцер, який висловив свою думку щодо ситуації, що склалась, чомусь перестав бути реальним офіцером і перетворився в віртуального кореспондента, який висловлює думку «зверху». Виходячи з цього, деякі ЗМІ, не знаючи офіцера, навісили на майора Богатирьова С.О. таке тавро. Не знаючи реальної ситуації, принижуючи честь бойових офіцерів, пишуть про те, що випадки здирництва та хабарництва серед офіцерського складу, у військових комісаріатах є систематичним явищем (хоча до чого тут Богатирьов С.О.). Сьогодні варто врахувати той факт, що більшість військовослужбовців військових комісаріатів,інших органів військового управління перейшли до нового формату - до їх складу включені військові, які пройшли АТО, брали участь у бойових діях, деякі з них мають поранення - вони розуміють особливість нинішньої ситуації, що склалась на Сході нашої Держави. Вони були ТАМ! 
Простежується спроба маніпулювати громадською думкою та підвести до висновку, що треба визнати винним спочатку генералів, а потім ще когось (решту командирів, військовослужбовців, добровольців), які брали та беруть участь у відновленні територіальної цілісності України, збереження недоторканості Державного кордону. 
МИ, бойові офіцери, впевнені, що наше суспільство буде відповідно ставитись до того, що під час ведення бойових дій неминучі втрати серед особового складу (як солдат так і командирів). Особливо, в перші місяці початку бойових дій – їх, на жаль, неможливо уникнути в умовах коли відсутні своєчасні та достовірні дані обстановки. Але рішучість, напір, несподівані для ворога рішення вже зараз дають можливість перемагати. Але ми завжди будемо пам’ятати тих кого нема поруч, і поки ми пам’ятаємо їх - вони живуть.
Офіцер, як громадянин України, має право на відстоювання своєї точки зору та свого відношення до ситуації, що склалася у Державі.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.