Потужна Вільха і страхітливий Грім-2. Чим Україна може охолодити запал будь-яког

16 листопада 2016, 21:18
Власник сторінки
4
335

Отримавши такі ракетні системи на озброєння, Україна могла б охолодити запал будь-якого агресора, адже втрати від таких залпів могли б бути непередбачувані.

Сьогодні основу ракетних військ та артилерії Сухопутних військ України складають великі комплекси оперативно-тактичного призначення – "Точка" і "Точка-У". Сюди також відносяться системи залпового вогню "Град", "Смерч", "Ураган".

Так, наприклад, тактичний ракетний комплекс 9К79 "Точка" розробка якого була розпочата за Постановою Ради міністрів ще в березні 1968 року. Офіційно комплекс був прийнятий на озброєння Радянської Армії у 1975 році, хоча серійне виробництво ракет почалося в 1973 році.

Модернізований ракетний комплекс отримав найменування 9К79-1 "Точка-У" (позначення НАТО – Scarab B) і став надходити у війська в 1989 році.

Система реактивного залпового вогню "Смерч" розроблена на початку 1980-х років ДНВП "Сплав" у співпраці з більш ніж 20 іншими підприємствами колишнього СРСР і в 1987 р прийнята на озброєння Радянської Армії.

Враховуючи, що ці комплекси поступили на озброєння української армії ще за радянських часів – майже 30 років тому, було прийняте рішення про серійне вітчизняне виробництво.

26 серпня 2016 році пройшов черговий етап випробувань нового українського ракетного комплексу на базі реактивної системи залпового вогню (РСЗВ) "Смерч". Робоча назва нового комплексу "Вільха". Система повністю вітчизняного виробництва. Варто відзначити, що "Вільха" перевершує за всіма параметрами "Смерч" і може стати заміною ще радянської "Точка-У".

Вперше про проект "Вільха" президент України заявив 27 січня 2016 року у засіданні РНБО. Ракета розроблялася експертами дніпропетровського конструкторського бюро "Південне".

Державне підприємство "Конструкторське бюро "Південне" ім. М. К. Янгеля" було створено 1951 як конструкторський відділ Південного машинобудівного заводу з виробництва військових ракет.

Стратегічні ракетні комплекси Р-12, Р-16, Р-36 тощо, розроблені ДП "КБ "Південне", стали технічною базою для створення Ракетних військ стратегічного призначення колишнього СРСР. Серед них – унікальні у світовій практиці комплекси на базі важких рідинних ракет з моноблочними, розділюваними та орбітальними головними частинами, а також бойовий залізничний ракетний комплекс з твердопаливною ракетою.

Варто зазначити, що всі комплектуючі для виробництва нової розробки КБ "Південне" "Вільха" – вітчизняні, включаючи як нову систему управління, нове ракетне паливо, нову бойову частину. Проект "Вільха" – це не тільки створення ракети, а й конструювання повноцінного ракетного комплексу. Проект "Вільха" обіцяли завершити до кінця 2016 – початку 2017 року.

Ще однією розробкою КБ "Південне" є ракетний комплекс "Грім-2", розробку якого профінансувала Саудівська Аравія. Комплекс "Грім-2" створений для заміни застарілих ракетних комплексів "Точка-У". Вперше комплекс "Грім-2" був продемонстрований на виставці "Зброя та Безпека" в Києві в 2015 році.

Судячи з наявної інформації реальна дальність комплексу "Грім-2"може скласти до 300 кілометрів. Таким чином, з огляду на офіційну дальність стрільби в 300 кілометрів, її вистачає для знищення будь-якої цілі на окупованій території Донбасу. А в разі необхідності, її вистачить, щоб дістати до передових аеродромів і військових баз на території суміжних держав.

Отримавши такі ракетні системи на озброєння, Україна могла б охолодити запал будь-якого агресора, адже втрати від таких залпів могли б бути непередбачувані. Перші проміжні результати по створенню нового "Грім-2" мали б отримати вже восени 2016 р

Втім, за словами провідного конструктора КБ "Південне" С. Лося, у цьому році КБ не отримало жодного державного оборонного замовлення, хоча пропозиції вже давно чекають розгляду в Києві.


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.