Пенсійний туризм. Куди пішов мільярд, виплачений "вимушеним переселенцям" з Донб

23 серпня 2016, 19:16
Власник сторінки
0
318

Готівку переправляли на непідконтрольну Україні територію, в тому числі і для фінансування терористичної діяльності.

У Харківській області завершилася перевірка фактичного проживання тимчасово переміщених осіб, включаючи пенсіонерів. Ініційована правоохоронними органами перевірка мала на меті виявити і припинити так званий пенсійний туризм.

"Якщо три місяці тому в регіоні було зареєстровано 191 тис. переселенців або 144,2 тис. сімей, то наразі їх залишилося 103 тис. Через непідтвердження місця проживання з обліку знято 42,2 тис. осіб, у тому числі, за списками СБУ - 27,1 тис. осіб. У їхньому числі - так звані пенсійні туристи: вони приїжджали за пенсією до Харкова з територій, непідконтрольних Україні, і поверталися назад", -повідомив директор департаменту соціального захисту населення Харківської ОДА Юрій Шпарага

За словами директору департаменту Харківської ОДА, відтепер переселенці, які не мешкають за адресами, вказаними після їхнього виїзду з непідконтрольних територій, не вважаються тимчасово переміщеними.

Нагадаю,17 червня 2016 року я, як співголова ГІ "Права Справа", звернувся до Голови Служби безпеки України Грицака В.С. та Генерального прокурора України Луценка Ю.В. із заявою про проведення в Харківській області перевірок щодо виявлення незаконних схем соціальних виплат майже 28 тисячам фіктивних переселенців на суму більш ніж один мільярд гривень на рік.

В заяві йшлося про наступне: "Так звані "вимушені переселенці" були зареєстровані в органах соціального захисту, як внутрішньо переміщені особи з районів проведення антитерористичної операції. У документах зазначалося, що всі вони живуть на території Харківської області, хоча фактично за місцем своєї реєстрації вони не проживали.

Так, в м. Ізюм Харківської області за адресою: м. Ізюм, вул. Фрунзе, 2, офіційно зареєстровано майже три з половиною тисячі переселенців. Ще кілька сотень переселенців зареєструвалися в будинку на вул. Пролетарській, 5. По факту, ніхто з так званих «вимушених переселенців» за цими адресами не живе. Будинку по вулиці Фрунзе, 2 не існує".

На прикладі м. Ізюм, де співробітниками управління праці і соцзахисту «вимушені переселенці» на підставі інформації з Єдиної державної інформаційної бази були зареєстровані за неіснуючою адресою, наочно продемонстровано, що в інформаційну базу заздалегідь вносилася інформація, яка дозволяла проводити незаконні оборудки з державними коштами за рахунок виплат пенсій та соціальних нарахувань вимушеним переселенцям , які пройшли реєстрацію за неіснуючими адресами.

Щомісяця пенсії та інші соціальні нарахування призначені для виплат вимушеним переселенцям надходили на українські банківські картки, які потім знімалися готівкою. Ця готівка переправлялася на непідконтрольну Україні територію, в тому числі і для фінансування терористичної діяльності.


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.