ХАРКІВСЬКА РОДИНА ПРОТИ "МУСОРНОЙ МАФИИ"

06 серпня 2016, 14:10
Власник сторінки
0
162
ХАРКІВСЬКА РОДИНА ПРОТИ  МУСОРНОЙ МАФИИ
Лопатухин Александр

БЕЗЗАКОННЯ В СМІТТЄВІЙ СФЕРІ АБО ТОТАЛЬНА КОРУПЦІЯ У СУДАХ ХАРКОВА

 Всі ми пам’ятаємо звучну справу судді-колядника Зварича, який буквально засівав свій кабінет грошима. Разом з ним за хабарництво було заарештовано ще шість його колег. В них тоді вилучили майже мільйон «наколядованих» доларів.

Та ось і нещодавно було заарештовано ще одного представника феміди - одеського суддю Олексія Бурана, якому інкримінується отримання хабарів. 

Що давало змогу суддям вести таку хабарницьку діяльність? Суддівський імунітет, відчуття безкарності та відсутність прикладів покарань. Та всі ми прекрасно усвідомлюємо, що суддів хабарників сотні у кожному місті!

Але не кожен випадок суддівського хабарництва обов’язково пов’язаний з винесенням суддею невірного рішення – хабарі отримують за прискорення або за затягування винесення рішення, за заниження суми або строку покарання.

Нещодавно новосформоване Національне Антикорупційне Бюро України, Спеціалізована Антикорупційна Прокуратура почали використовувати в провадженнях статтю 375 Карного Кодексу України -  «постановлення суддею завідомо неправосудного рішення». Ця стаття є дуже важкою у зібранні доказової бази, адже потрібно довести як саму неправосудність суддівського рішення так і злий намір в цьому судді (отримання хабара наприклад). Але щоб суддя попав в поле зору НАБУ йому потрібно «засвітитися» на крупному хабарі, або дуже резонансній або політичній справі. Тому «судді подрібніше» досі безкарно продовжують виносити «потрібні» рішення за дзвінком з верху, за проханням голови суду, за отримані дрібні хабарі або земельні ділянки.

Вражаюча ситуація склалася в сміттєвивізному ринку та суддівському правосудді у Харкові.

З 2013року приватна компанія ТОВ "Харків Екоресурс" буквально тероризує мешканців приватних будинків Харкова. Але робить компанія це начеб то у законний спосіб та у благо суспільства. Так метою діяльності сміттєвої компанії ТОВ "Харків Екоресурс" є вивезення побутових відходів від приватних домівок. Це благо? Так, це дуже благородна діяльність на благо мешканців Харкова. На тих хто не сплачує за отримані послуги з вивезення сміття ТОВ "Харків Екоресурс" подає судові позови. Все законно та чинно? Звісно так, відповість кожен громадянин. Але так пристойно та красиво все тільки на перший, не озброєний знанням юриспруденції, погляд. На справді ж, у Харкові відбувається «мусорний беспредел», підкріплений рішеннями корумпованих районних судів та бездіяльністю місцевих наглядових органів.

В чому суть питання.

Якщо ви мешкаєте у багатоквартирному будинку, то у більшості випадків за послуги з вивезення сміття ви сплачуєте разом з послугами «утримання прибудинкової території», при цьому договір у вас не безпосередньо з сміттєвою компанією, а з посередником, з ЖЕКом або керуючою компанією або ОСББ. У разі вашого мешкання у приватному секторі справа з договорами на вивіз сміття складніша - жеків не має, ОСББ не має, тому сміттєві компанії зобов’язані укладати окремі угоди з кожним окремим володарем приватного будинку. Для захисту споживача послуг державою зроблено застереження, що текст такої угоди повинен відповідати встановленій державою формі - формі Типового договору. Для прикладу - електрична, газова служба та служба водопостачання та водовідведення так і робить - укладає окремі індивідуальні письмові угоди з власниками приватних домівок, а хто не хоче укладати такі угоди - тому «відрубають» електрику, газ, воду, або каналізацію – кожен сам собі господар, не хоче як хоче, але електрику, газ або воду не отримає.....

І ось перед переможцем відповідного харківського сміттєвого тендеру виникло питання - як спонукати мешканців приватного сектору підписати сміттєвий договір, спонукати їх  використовувати послуги з вивозу сміття та відповідно сплачувати за такі послуги? Як змусити громадян виставляти сміттєві пакети біля свого будинку щоб сміттєва фірма їх потім збирала???

Законної та дієвої відповіді вони не знайшли, та її і не існує - таке законодавство України...дай йому бог.... Але ж прибуток повинно бути отримано!!! Бізнес є бізнес!!! Як покарати такого господаря приватного будинку –  «відрубати» йому вивіз неіснуючого сміттєвого пакету? Але ж господарю і так сміття не вивозять - він не бажає таких послуг та відповідно не виставляє сміття біля домівки, йому відповідно його не вивозять, він відповідно не має підстав сплачувати. Немає на приватника дієвого впливу! Юристи Харківської сміттєвої компанії, ТОВ Харків Екоресурс, що безпосередньо входить під вплив Харківського міського голови - Геннадія Кернеса,  знайшли дуже простий, але нажаль не законний спосіб вирішення такої проблеми.

Їх рішення - це судовий позов, текст якого змушує в гробу перевертатися знаних юристів! Вони подають на невмовляємого господаря-приватника в суд!!!

Але ж суду потрібно ж щось надавати у якості доказів?! Та навіщо так себе напружувати, але ж судді то харківські, свої, рідненькі! Тай на головніше - можливо подавати судові позови на відносно незначні суми - 500-1000-1500грн. Який громадянин буде наймати адвоката чи радитися з платним юристом, коли і сам позов начеб то мізерний, та і заперечувати на перший погляд не важко - сміттєвий договір не підписував, сміття мені не вивозили, тому суддя скоріше прийме сторону власника приватного будинку?!. А який пенсіонер буде платити кошти юристам з своєї мізерної пенсії???  Тому сміттєвики і сподіваються, що отримуючи судовий позов громадяни будуть самостійно відстоювати свої права - без юристів. Крім того, як звучить – «позов за не сплату за вивіз сміття», це ж одразу ставить такого громадянина на бік порушників суспільного благоустрою. Тому судді і вирішуються на такий крок - встати на стороні «мусорной мафии» Харкова,  необізнаний відповідач однак в суді щось напартачить, не те напишить, не те скаже, не так оформить заяву або заперечення, щось пропустить - а суддя тут як тут - одразу задовольнить сміттєвий позов.

Можна отримувати прибуток взагалі не надаючи людині послугу - потрібно просто подати на нього позов до суду!

Якщо надати юристу ознайомитися з сміттєвим судовим позовом - то перевірено на справ і- в нього волосся стає дибом!!! Сміттєвий судовий позов - це суцільне нововведення в юриспруденції, це суцільна маячна хворого з психлікарні!!! Це було б дуже смішно, як що б не було так сумно. А сумно тому, що такі сміттєві судові позови харківські районні суди задовольняють , та задовольняють тисячами!  Та якщо тверезий юрист ознайомиться потім ще із судовими рішеннями за таким позовами - він відхреститься від своєї науки назавжди!!! Так «мусорний беспредел» перейшов у судове свавілля та судову корупцію у Харкові.

 

У березні 2016року звичайна харківська родина, родина Сторожевих, отримала свій судовий позов від ТОВ "Харків Екоресурс". Судовий позов розглядався у Комінтернівському районному суді міста Харкова, суддею Богдан Мариною Володимирівною (справа 641/2634/16-ц ). У судовому позові вказано, що Сторожеви не сплачують послуги, хоча такі послуги отримували, а у якості доказів позивач надає ксерокопії якогось договору, якоїсь газети та ксерокопії якихось графіків. Сума судового позову складає майже дві тисячі гривень. Причому гроші вимагає позивач не з володаря нерухомості, а солідарно з усіх членів родини! Сума судового позову та матеріальне становище спонукали Сторожевих взятися за самостійне відстоювання своїх інтересів, послуги юристів набагато дорожчі - потрібно сплачувати як за складання заперечень, так і за кожне відвідування юристом судового засідання. Сторожеви звернулися про допомогу до Києва - до Управління з захисту прав споживачів, до Уповноваженого ВР з прав людини, до Антимонопольного комітету, але натомість отримали відповіді що буде вестися перевірка, буде допомога...чекайте.... на досі чекають.

Сторожеви підготували та подали до суду свої заперечення на позов та зустрічні позови до сміттєвої компанії - про визнання договору не укладеним та про визнання договору не відповідним типовому. Всього родиною Сторожевих було надано суду своїх матеріалів на більш ніж сімдесяти аркушах, причому їх заперечення на рівні юридичних знавців. Так багато було написано родиною на свій захист тому, що судовий позов вражає своєю суттю - це суцільне перекручене тлумачення законів, це суцільна маячна, в позові не має жодного оригіналу документу - тільки ксерокопії. Так головними доказами безпідставності сміттєвого позову родина Сторожевих вказала відсутність оригіналів документів у позові та реальне не отримання Сторожевими послуг, на що вказує також і відсутність підписаного особисто Сторожевими договору на вивіз сміття, відсутність  особисто підписаних Сторожевими актів виконаних робіт, невідповідність сміттєвого договору Типовому договору. А ось натомість позивач, ТОВ "Харків Екоресурс" навпаки вказав суду, що головними доказами його позову є ксерокопія газети, у якій чомусь було надруковано публічний договір на вивіз сміття. А виходячи з того, що газета була видана в світ, а Сторожеви не звернулися до сміттєвізників з небажанням укладати таку публічну угоду, то договір автоматом вважається укладеним з Сторожевими!!! Це нововведення в українській юриспруденції - хтось собі щось там нишком-тишком видає, а ти вже щось комусь винен. Але, щоб ще щільніше доказати свою правоту, сміттєвізники приплели до справи державну поштову службу Укрпошта. Так позивач вказав, що він та ДППЗ Укрпошта уклали угоду на розповсюдження територією Харкова рекламної продукції - начебто газети з сміттєвим договором, і саме цей договір вказує що родина Сторожевих отримала пропозицію укласти сміттєву угоду - отримала примірник газети з договором. Але ж в дійсності, жодної адреси у такому поштовому договорі не має, не має жодного прізвища мешканців Харкова, не має прізвища та адреси Сторожевих, натомість сам договір каже, що поштарі зобов’язалися розкидати рекламку по поштовим скринькам Харкова - жодного посилання на особисте вручення газет, жодної фрази взагалі про газету та тип паче про газету з договором. Тай це ще не все. Для ще більшої обґрунтованості позивач надав ксерокопію графіку вивезення сміття у районі, але в ньому не має ні адреси родини Сторожевих, ні їх прізвищ, ні їх підписів. Крім того, графік - це план майбутніх дій, а не акт виконаних робіт, графік вказує на можливі майбутні плани, а не підтверджує що щось відбулося у минулому.

Тому вивчивши матеріали справи Сторожеви самостійно розробили свою схему захисту, склали та подали суду свої заперечення, та й що там заперечувати, коли і сліпому вибачається що сміттєвий позов шито білими нитками. Для більшої обґрунтованості своїх доводів Сторожеви розробили ще і таблицю, на прикладі таблиць порівняння законопроектів у Верховній Раді, в якій вказали на відмінності - невідповідності сміттєвого договору типовому договору. До матеріалів справи Сторожевими надано таких таблиць аж чотири рази. Сторожеви подали суду всі заперечення, всі зустрічні позови та чекали рішення суду, сподіваючись на вірних присязі суддів.

18 липня 2016року суддя Богдан Марина Володимирівна винесла ім’ям України рішення.... позов  ТОВ "Харків Екоресурс" до голови родини Сторожевих задовольнити, а у двох зустрічних позовах родини до сміттєвізників відмовити. Рішення суду вмістилося на п’ятьох аркушах, незважаючи на те, що в матеріалах справи біля трьохсот сторінок. Судове рішення, як і сам судовий позов, вражає своєю наглістю, своєю безкарністю та судовим свавіллям. Так суддею Богдан, незважаючи на дві вимоги Сторожевих витребувати та перевірити у позивача оригінали письмових доказів, встановлення обставин справи робилося тільки по ксерокопіям!!! Цікаво, а зарплатню чи хабарі суддя Богдан теж отримує ксерокопіями? Суддя взагалі проігнорувала всі доводи Сторожевих - як би їх взагалі не існувало.

Рішення судді Богдан – це є посміховисько над юриспруденцією та судовою системою України, вмотивоване лише безкарністю судді – виправдати таке рішення юридичною необізнаністю було б смішно. З матеріалів справи вибачається, що суддя Богдан  звернула увагу тільки на заперечення Сторожевих, які чітко підтверджені практикою Верховного Суду України, а в інших правовідносинах суддя Богдан свідомо зайняла сторону позивача. Вона робила все, щоб надати хоч якоїсь правової легітимності сміттєвим вимогам та своєму рішенню. Нею навмисно взагалі не відображені у рішенні численні заперечення та докази відповідачів. Суддею Богдан навмисно не витребувано від позивача для перевірки оригінали письмових доказів. Крім того суддя Богдан навмисно дала не вірну оцінку головним письмовим доказам позивача -  вона навмисно визначає в рішенні не існуючі у письмових доказах події, факти та фрази!!!

Суддя Богдан не набралася сміливості підтвердити, що сміттєвий газетний публічний договір від ТОВ «Харків Екоресурс» не відповідає типовому договору так як це могло призвести до дуже значних правових наслідків на діяльність ТОВ «Харків Екоресурс» - воно могло поставити господарську діяльність товариства за межі правового поля, що в свою чергу призвело б до подальшої втрати товариством багатомільйонного прибутку на шахрайському витребуванні через інші судові позови коштів за ненадані послуги з інших мешканців Харкова.  Тому судом незважаючи на наявні в матеріалах справи беззаперечні докази невідповідності, було визначено що Договір є відповідним Типовому договору, причому судом взагалі проігноровані такі докази та доводи відповідачів - рішення винесене так, як би таких доказів у матеріалах справи взагалі не було! А зроблено це судом для того, щоб як можна більш мінімізувати свою відповідальність - якщо визнати що порівняльна таблиця договорів не вірна, то це пряме посилання на не правове рішення, а якщо взагалі пропустити доводи Сторожевих - то це зійде з рук.

Суддею Богдан умисно не зазначено в судовому рішенні мотивів відхилення численних аргументів та доказів відповідачів щодо суті спору, умисно порушено засади рівності учасників судового процесу перед законом і судом, змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, що в свою чергу у відповідності ст.92 та ст.93 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» дає беззаперечні підстави Сторожевим на звернення зі скаргою щодо поведінки судді, яка може мати наслідком дисциплінарну відповідальність судді.

А на головне, винесене судом рішення має ознаки злочину в відповідності до ст.375 Карного Кодексу України -  «постановлення суддею завідомо неправосудного рішення», що дає також підстави Сторожевим на звернення до Національного Антикорупційного Бюро України з повідомленням про можливе скоєння злочину.

Також цією статтею ми просимо звернути увагу детективів НАБУ на суддю Комінтернівського районного суду міста Харкова Богдан Марину Володимирівну та головне на «позовну» діяльність ТОВ "Харків Екоресурс" – вивчивши всі судові процеси за участю цього товариства, всі судові рішення  ви будете шоковані масштабами корупції в усіх районних судах Харкова.

Зараз родиною Сторожевих вже подано апеляційну скаргу на рішення судді Богдан М.В, та сподіватися на порядність апеляційних суддів також не можна – судові справи вказують що вони також у цій корупційній схемі, вони також підтверджують що чорне це біле, а червоне це довге. Родина підготовлює свої звернення до Антикорупційного Бюро України з повідомленням про можливе скоєння злочину суддею Богдан М.В. та паралельно звернення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Родина Сторожевих буде вдячна всім охочим допомогти у цій боротьбі з «мусорной мафией» та суддівським беззаконням, вони готові надати всі матеріали справи до будь яких правоохоронних органів, або до спілок захисту прав громадян.

Таких справ, як у родини Сторожевих, у Харкові тисячі. Так за період 2013-2016р сміттєва компанія ТОВ "Харків Екоресурс" зверталася до районних судів Харкова з більш ніж 2500 заявами про видачу судових наказів, маючи на руках лише ксерокопії папірців та плутані безпідставні доводи. Судами за цей період винесено більш ніж 4200 ухвал, постанов та рішень по судовим справам за участю ТОВ "Харків Екоресурс". Та жодного разу харківський осередок управління з захисту прав споживачів не брав участі в таких справах та не допомагав харків’янам відстоювати права споживача, так само він  відмовився надати дієву допомогу і родині Сторожевих. Але ж перевірити на відповідність законодавству договір одного з надавачів житлово-комунальних послуг це є безпосередній обов’язок управління з захисту прав споживачів (незважаючи на переформатування такого управління), та викривши невідповідність дає змогу такому управлінню самостійно подати на сміттєвізників до суду, але такого чомусь у Харкові не робиться.

Але ж самостійно пройти всі круги пекла - всі сходинки судової системи дуже важко, судитися можливо аж два-три роки. Так наприклад судовий збір за подачу апеляційної скарги родиною Сторожевих склав аж 1520грн, стільки ж буде коштувати і можливий наступний етап - подача заяви до наступної судової ланки, до ВССУ. На це і розраховані наглі сміттєві позови - дуже дорого судитися з сміттєвізниками, а ще й коли вибачається суддівська корупція. На це і було розраховано то річне зростання судових зборів - воно суттєво зменшило доступ населення до правосуддя.

 Кожен охочий може розглянути судові справи за участю ТОВ "Харків Екоресурс", потрібно лише у Єдиному Державному Реєстрі судових рішень зазначити ключову фразу «Харків Екоресурс» - і ви станете свідками ґвалтування українського законодавства судами Харкова та «мусорного беспредела» у місті.

 

Примітка:

Вивіз побутових відходів це дуже важлива для міських районів складова благоустрою, від цього залежить чистота, красота наших поселень. Але все повинно відбуватися чітко у рамках закону, неможна прикриваючись благою метою творити злочинні дії, неможна й покривати злодюжок. А якщо рамки закону для сміттєвізників за малі - будь ласка, разом з місцевою владою, разом з законотворцями розробляйте та приймайте відповідні закони або вносьте до них виправлення, та не робить «мусорный беспредел», не встановлюйте суддівське свавілля.

 

04.08.2016                                                                                     Лопатухін Олександр
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Кернес,судья,Богдан,сміття,хабар,беззаконие
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.