Позов до суду на Кабінет Міністрів від Київської обласної Ради!

21 июля 2016, 18:53
Владелец страницы
Фінансист
0
122
Позов до суду на Кабінет Міністрів від Київської обласної Ради!

Ще не вмерла профтехосвіта, але вже на часі. Позов до суду на Кабінет Міністрів від Київської обласної Ради щодо бездіяльності в реформуванні галузі професійно-технічної освіти.

Кінець липня. Першого вересня зненацька для чиновників, як зима першого грудня, розпочнеться новий навчальний рік. Питання професійно-технічної освіти залишилось заговореним. Уряд затвердив стабілізаційну дотацію місцевим бюджетам на видатки для професійно-технічної освіти у розмірі 97 млн. 994 тис. 600грн. Відповідну постанову Кабінету міністрів України було прийнято 14 липня під час засідання Уряду.  Допомога виділятиметься лише містам, бюджети яких не здатні профінансувати власні ПТНЗ.

Але проблема не вирішена! Не вирішені найсерйозніші  питання – питання передачі в комунальну власність закладів, також досі незрозуміло питання фінансування в наступному році. Місяць за місяцем спливає, але НІХТО не оголошує стратегію – що в країні відбувається з профтехосвітою.

Ситуація в сфері значно критичніша за ту, яка складається  з інформації офіційних джерел. Основна загроза - зрив набору студентів на новий навчальний рік. Жодних гарантій щодо підтримки в фінансуванні закладів профтехосвіти не мають  ані учні ані батьки ані самі педагоги.  Від наявності фінансування та стипендій залежатиме, чи підуть діти вчитися до закладів ПТО. А якщо й підуть навчатись, то чи отримають гарантовано бажану  освіту.

В зв’язку з тим, що питання відкрите та ніяк не вирішується, за моєї ініціативи Київською обласною радою було подано позов щодо бездіяльності Кабінету Міністрів в частині вирішення питання реформування галузі профтехосвіти та відшкодування витрат органам місцевого самоврядування в частині понесених витрат на заклади, які не є їх власністю.

Це пряме порушення норми чинного Законодавства щодо основних принципів бюджетного фінансування, що місцеві бюджети не можуть фінансувати заклади державної власності, особливо ті, в яких є державна політика щодо набору кадрів, держзамовлення на випускників, формування програм, якими вони фактично не управляють.

Даний позов вже зареєстрований, очікуємо на справедливість наших судів. Побачимо, як судова система захищає діюче Законодавство!Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: пту,профтехобразование
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.