Потрійна перевірка, або Чому «Інформаційний опір» запускає фейки.

05 липня 2016, 16:18
Власник сторінки
0
171

Нагадаю, головним завданням неурядового проекту "Інформаційний Спротив" є протидія в інформаційному полі зовнішнім загрозам, що виникають для України у ключових галузях: військовій, економічній та енергетичній, а також у сфері інформаційної безпеки.

2 березня 2014 року (від вторгнення Росії до Криму) був започаткований неурядовий проект "Інформаційний Спротив" головним завданням якого є протидія в інформаційному полі зовнішнім загрозам, що виникають для України у ключових галузях: військовій, економічній та енергетичній, а також у сфері інформаційної безпеки.

"Інформація, що надходить, перевіряється щонайменше за 2-ма непов'язаними між собою джерелами, норма – 3 джерела. Якщо інформація вкрай резонансна, ми посилаємося на очевидців та учасників подій. У випадку, якщо ми отримуємо нову інформацію, якою не володіли раніше, ми запускаємо алгоритм її перевірки. Надбанням громадськості стають лише перевірені факти",- йдеться на сайті проекту.

Аналітичний відділ ГІ "Права справа" вирішив проаналізувати інформацію "ІС" за червень 2016, яка пройшла відповідний алгоритм перевірки експертів проекту і після публікації у ЗМІ стала надбанням громадськості.

Почнемо.

18 червня 2016 року "ІС" повідомляє, що у тимчасово окупованій Горлівці "українські партизани знищили російського "хенерал - керівника окупантів".
"11 червня 2016 в Горлівці партизани керованим вибухом знищили керівника окупаційних сил, громадянина Російської Федерації, генерал-майора ЗС РФ ТИМОФЄЄВА Ігоря Борисовича - командира 3 омсбр (в / ч 08803 «Беркут», м. Горлівка) (Центру територіальних військ Південного військового округу ЗС РФ). На території України він діяв під прізвищем Соколов»,- повідомляє "ІС" з посиланням на джерело інформації повідомлення Михайла Палазніка в Facebook.

http://sprotyv.info/…/v-gorlovke-ukrainskie-partizany-unich…

Пам’ятаючи про те, що інформація перевіряється щонайменше 2-ма непов'язаними між собою джерелами "ІС" підтверджує це резонансне повідомлення посиланням на інше джерело -"Кіберхунту". "Кіберхунта"- це українські хакери, які за їх власною інформацією "ведуть інформаційну боротьбу проти терористів, які окупували український Донбас".

Хакери "Кіберхунти" повідомляють, що зламавши низку терористичних сайтів "встановили, що вибух 11.06.2016 у м. Горлівка влаштувався не сам пособі, а вчинений українськими партизанами, які після невеличкої перерви продовжили вести партизанську війну проти окупаційних збройних сил Російської Федерації, які перебувають на території Донецької та Луганської областей України."

Примітно, що "Кіберхунта" не акцентуючи увагу на таких дрібничках, як подробиці ліквідації окупанта робить акцент на його особистому житті повідомляючи , далі мовою оригіналу, "що вдома, у Росії у нього залишилась дружина з малою дитиною, цей генеральчик почав блядувати (усім відомо, що українські жінки – найкращі), та завів собі У Горлівці коханку".

http://cyberhunta.com/news/heneral/

Повідомлення про ліквідацію російського генерала опубліковано на сайті "ІС", тому робимо сміливе припущення, що ця інформація пройшла алгоритм відповідної перевірки. Підтвердженням нашому припущенню є два непов’язані між собою джерела,які вказані у повідомленні. Далі алгоритм дії експертів "ІС" зрозумілий - можна робити "перевірену інформацію" надбанням громадськості. Тим більше, що в інформації так вдало поєдналися два фактори, які так любить та сама громадськість-героїка віртуальної боротьби і "обліко морале" представника окупаційної адміністрації.

Втім, аналітичний відділ ГІ "Права Справа" теж запустив свій алгоритм перевірки резонансної інформації. Агентурна мережа "Правої Справи" на тимчасово окупованій території не підтвердила інформацію "ІС" про знищення російського генерала. Аналітичний відділ ГІ "Права Справа" передав своє бачення цієї ситуації співробітникам ДКР СБУ. Відповідь не змусила себе довго чекати.

В інтерв’ю "Ліга.net" Голова Служби безпеки України В.Грицак повідомив про наступне:"Нещодавно була спроба замаху на одного російського генерала, який перебував на захоплених територіях в Донбасі. Невідомі проукраїнські партизани, які діють там, щось підірвали, коли він заходив в будинок до своєї коханки. На жаль, він вижив. Це просто штрих. Мені циганська пошта розповіла".

http://www.liga.net/projects/gricak_interview/

Російський  "хенерал- керівник окупантів" вижив. На жаль. Про це і про віртуальних партизан, чия діяльність залишається в тіні або у дописах на сторінках у Facebook, ми поговоримо окремо, і пізніше.

В.Грицак має рацію, коли говорить про те, що це лише штрих. Це дійсно тільки перший штрих до загальної картини "перевірених фактів" від проекту "ІС".

п. Грицак має рацію, а аналітичний відділ ГІ "Права Справа" має кулемет. 

Другий штрих.

07 червня "ІС" повідомляє, що "особливу увагу варто звернути на перекидання засобів переправи бойовиків на ділянку між н. п. Щастя і селищем Жовте."

http://sprotyv.info/…/svodka-boeviki-v-zone-ato-vse-bolee-a…

Аналітичний відділ ГІ «Права Справа» скористався порадою "ІС" і звернув увагу на перекидання засобів переправи бойовиків. Як з’ясувалося, факт перекидання таки мав місце бути. Військовослужбовці 12-го полку оперативного забезпечення ЗСУ відпрацювали взаємодію під час наведення переправи через річку Айдар на Луганщині.

https://www.youtube.com/watch?v=BuFb9VOT4AI

"Майже 100 метровий міст 20 бійців встановили за 45 хвилин, при нормативі одна година", - йдеться в повідомленні 5 каналу.

Пару слів варто написати про інформацію експертів "ІС" щодо можливої дати наступу бойовиків. Костянтин Машовець, координатор групи "ІС", повідомляє, що масований наступ бойовиків на Донбасі, швидше за все, почнеться ближче до осені, в серпні-вересні, або в другій частині літа, починаючи з кінця липня.

Як на мене, то з можливою датою наступу бойовиків все чітко і зрозуміло. Можливо липень, а можливо серпень-вересень. Десь так, плюс-мінус три місяці, але точно,швидше за все, не грудень-січень. До грудня-січня ще багато часу і можна буде ще що-небудь вигадати, перепрошую, дати аналіз ситуації спираючись на інформацію, яка пройшла алгоритм перевірки.

Нагадаю, головним завданням неурядового проекту "Інформаційний Спротив" є протидія в інформаційному полі зовнішнім загрозам, що виникають для України у ключових галузях: військовій, економічній та енергетичній, а також у сфері інформаційної безпеки.Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.