Педофіли і діти: де межа, за яку потрібно садити в тюрму?

28 червня 2016, 14:26
Власник сторінки
11
1457
Педофіли і діти: де межа, за яку потрібно садити в тюрму?

Світ захлинається від педофілії. Колишні зеки, бізнесмени, спортсмени, вчителі, лікарі і навіть священики періодично грузнуть у гучних скандалах. Педофіли дуже близько.

Світ захлинається від педофілії. Колишні зеки, бізнесмени, спортсмени, вчителі, лікарі і навіть священики періодично грузнуть у гучних скандалах. Педофіли дуже близько. І юристи радять батькам слідкувати за життям своїх дітей і за першими ознаками відразу писати заяву в поліцію, щоб не було потім пізно…

Але і боротьба з цією гидотою кульгає. У чому справа? Виявляється, що насправді складно довести те, як дебелий дядько спершу заманює цукерками або комп'ютерними іграми, а потім чіпає дитину за інтимні місця або навіть більше.

Із залу суду ці моральні виродки, як правило, йдуть непокараними. А якщо і траплявся великий суспільний резонанс, то вони змінювали місце проживання, і знову бралися за старе... Продовжуючи викладати в школах, лікувати в лікарнях і тренувати дітей у спортшколах.

Журналісти зібрали наявні випадки педофілії в Україні та світі, дізналися думку батьків, отримали експертні висновки юристів. Окремо розібрали ситуацію з колишнім тренером київського басейну ЦСКА, колишнім чемпіоном Європи з плавання В'ячеславом Вікторовичем Ширшовим, який, не думаючи про наслідки, вмощувався на коліна 10-річної дівчинки, потім викладав це фото в соцмережу, але незабаром його видалив.

Чемпіон залишає Україну через скандал у басейні ЦСКА?

Мережа кишить збоченнями. Зупинившись на фото 36-річного колишнього тренера столичного ЦСКА В'ячеслава Ширшова, ми разом з юристами почали з'ясовувати, чи пахне в цьому випадку педофілією, і де її межа.

Фотографія на його сторінці в соціальній мережі - як мінімум, дивна. Через деякий час вона була видалена користувачем. Наставник дітей сидить на руках у дівчинки... якій нещодавно виповнилося 10 років.

- Наша дитина ходила на секцію плавання кілька місяців. Загалом, був задоволений. Один факт дуже насторожив мене.., - каже тато Борис (який попросив змінити його ім'я). - Зайшов у Фейсбук на сторінку тренера подивитися на фотографії зі змагань. І побачив фото, де він сидить на колінах у однієї дівчинки. Я був ошелешений. Як так? Невже так можна поводитися? Поспілкувався з батьками, вони попитали своїх дітей. Виявилося, що не вперше В'ячеслав дозволяє собі таке... Тепер моя дитина ходить в інший басейн, а тренер, по-моєму, звільнився.

Дещо журналістам вдалося дізнатися про цього тренера. Виявилося, що в минулому чемпіон Європи з плавання, 36-річний спортсмен ще півтора роки тому працював заступником директора басейну ЦСКА (офіційна назва зараз - відомча школа плавання «Дельфін»). Нещодавно поїхав в Америку. Батьки кажуть, що через скандал, який «попахує» педофілією.

Дізналися, що перед від'їздом з України В'ячеслав отримав посвідчення судді першої категорії. Що підтверджується і на сайті Федерації плавання.

Зараз підозрюваний у педофілії В'ячеслав проживає в місті Сакраменто, столиці Каліфорнії. Зовсім недавно подав документи для зміни туристичної візи на візу «екстраординарі», що дає можливість надалі отримати посвідку на проживання (Green Card). Можливо тому, що в нашій країні у правоохоронців можуть бути до нього питання?

Спортсмен мав намір легалізуватися в США, отримати дозвіл на роботу і викладати плавання в місцевому басейні, але офіційні органи не задовольнили запит Ширшова В'ячеслава Вікторовича на зміну статусу з туристичної візи В1/В2 на міграційну візу (фото з візою). 

Видно, його спортивні досягнення не такі вже великі. Спливло назовні і те, що Ширшов, подаючи документи на зміну статусу, надав підроблене посвідчення судді національної категорії. Як зазначено вище, у нього перша категорія.

«Педофіл», що втік,  все-таки дає приватні уроки плавання для дітей, не маючи не тільки необхідних спеціалізованих ліцензій, а й взагалі дозволу на роботу на території США. У місцевих газетах і журналах дає фейкову рекламу, що він - чемпіон і сертифікований спортсмен.

До речі, Каліфорнія є негласною Меккою для педофілів. Ще в 90-х тут налічувалося близько 16 тисяч засуджених педофілів і близько 200 - щотижня звільнялися з ув'язнення, багато з яких - кастрованими.

Дізнаємося, що думають батьки

Що ж таке педофілія, як треба вчиняти зі збоченцями, і де межа, за яку, не дивлячись, прямо на місці, потрібно каструвати?

Чи можуть батьки розпізнати педофіла? Чи проводять бесіди з дітьми на цю тему? Яке покарання потрібно застосовувати? Спершу ми опитали 12 сімей, і ось що вони кажуть.

Наталя Денисова (32), сценарист

- У мене виникають підозри з приводу педофілії відразу ж, як тільки незнайомий чоловік починає захоплено, з нездоровим інтересом, дивитися на мою 5-річну доньку. Чоловік же повинен сприймати дитину, як маленьку істоту, яку потрібно захистити, а не як сексуальний об'єкт. Нещодавно дивилася передачу, як батько зґвалтував дитину, і та стрибнула з 5-го поверху - це ж взагалі жахливо...
Дитину з раннього віку потрібно привчати до того, щоб ні за яких умов не йшла кудись з дорослим дядьком або тіткою. Своїй дочці кажу, що, якщо хтось таке пропонує, скажімо, цукерки дає або ще щось, то потрібно негайно повідомляти про це - вихователю, наприклад. Так, зараз дуже багато сексуальних збоченців навколо. Ось недавно гуляли з дитиною біля стадіону - там хлопчаки 8-річні грали у футбол, а поруч онаніст здійснював акт. Без зволікань зателефонувала в поліцію, але вони приїхали лише через 20 хвилин, і не встигли… той утік.
Вважаю, що педофілів потрібно садити за грати, років так на 30. При цьому враховувати те, що вони часто вбивають своїх жертв - за це взагалі потрібно довічне покарання давати. Не менше.

Олег Рибак (40), юрист

- Педофілія - це коли вже є зовнішні реальні прояви: погладжування, слова, пропозиції. Висловлювання - це теж елементи педофілії. Ось якщо 10-річній дівчинці, а так часто буває, що в такому віці деякі вже мають 2-ий розмір грудей, дорослий дядько починає говорити: «Ти така красива» і пропонує якісь дії - помацати груди або інші частини тіла, то це теж уже педофілія. Причому усвідомлена, адже дитина озвучила свій вік.

Уже хоча б з років 7-ми, коли можна розповідати, звідки діти беруться, потрібно говорити і про ризики педофілії, але в доступній для дитини формі. Ми ж говоримо, що не можна переходити дорогу на червоне світло, відкривати двері незнайомцям. Також потрібно вчити дитину, що у випадку, коли чужий дядько пропонує щось або веде кудись, треба повідомляти дорослим або починати кричати.
Усіх педофілів потрібно садити в тюрму на реальний максимальний термін. При цьому обов'язковим додатковим покаранням повинна бути стерилізація.

Роман Поліщук (43), інструктор з водіння

- Навіть не знаю, які дії можна вважати педофілією - я не з цих питань. Тут важко визначити. Так, з дітьми говорив на цю тему ... Якщо це хвороба, то таких людей не можна випускати на вулицю взагалі. При цьому їх не обов'язково утримувати у в'язниці. Вони можуть лежати в психлікарні, але не так, як у нас - курс пройшли, а потім їх випустили.

Марина Ісаєва  (37), помічник нотаріуса

- Чесно кажучи, каструвати педофілів треба! У мене в самої є дитина, і я дуже боюся цього. Неодноразово говорила дитині про можливі небезпеки. Ми навіть ходили на спеціальний документальний фільм, де давали поради дітям і батькам з приводу того, як поводитися в небезпечних ситуаціях.
Шкода, що в нашій країні немає смертної кари - педофіли саме такого заслуговують.

Ольга Коновальчук (26), у декретній відпустці

- Педофілія - це коли прямо домагаються маленьких дітей. У мене маленька дитина, але нехай трохи виросте, і я обов'язково буду розповідати про небезпеки та наслідки педофілії. Вважаю, що педофіли заслуговують довічного ув'язнення або смертної кари.

Інна Щегольська (23), майстер манікюру

- Педофілія в моєму розумінні - це коли дорослий має тілесний зв'язок з дитиною. У мене дітей немає, тому виховних бесід на цю тему не проводила. Таких людей садити треба в тюрму. Сказала б, що робити, але це не коректно ... - їм треба одне місце відрізати.

Людмила Лопушняк (36), адміністратор салону краси

- Педофілія - це коли дорослі люди домагаються дітей. Дітям говорила, щоб не спілкувалися з підозрілими людьми, щоб не велися ні на які цукерки, мультики, подарунки та інше.

Дмитро Тихолаз (27), програміст

- Педофілія - це домагання до малолітніх дітей сексуального характеру. Проводив профілактичні бесіди, і не раз, зі своїми дітьми. Водив навіть на семінари на цю тему. Таких людей потрібно ізолювати від суспільства. Повністю.

Вадим Сторожук (43), охоронець

- Педофілія - це реальні статеві стосунки з малолітніми дітьми. Кожен раз розповідаю дітям, що і як, щоб, не дай Бог, нічого не сталося. Вони повинні знати правду і знати, як потрібно поводитися. Вважаю, що педофілів потрібно ізолювати від суспільства і лікувати в спеціальних установах.

Василь Зінченко (23), вантажник

- Педофілія - це коли дорослий усвідомлено вступає в статевий зв'язок з дитиною. Коли будуть діти, то обов'язково буду проводити виховні бесіди на цю тему. Педофілів треба садити, і надовго.

Олексій Гуменюк (21), продавець-консультант

- Чув про таке явище як педофілія - це розбещення малолітніх дітей, грубо кажучи. У новинах багато про педофілів кажуть, тому дітям потрібно розповідати, як себе поводити, щоб уберегтися. Дітей у мене немає, але я буду говорить з ними на цю тему в рамках сексуального виховання. Що стосується покарання... я б не хотів, щоб їх земля носила взагалі.

Раїса Білаш (38), товарознавець

- Про педофілію чула. Це дуже серйозна тема. З дітьми про це бесіди проводила, так як вони повинні знати, як себе поводити. Дуже агресивно стосовно педофілів налаштована, і вважаю, що таких людей потрібно розстрілювати. Хоча я проти розстрілів. Або ж їх треба довічно садити в тюрму, бо таких вилікувати неможливо. Ніякі таблетки їм не допоможуть...

Юлія Кошкарова (27), домогосподарка

- Навіть розмову, в якій дорослий натякає на статевий акт, вже можна розцінювати як педофілію. Так, звичайно, я кажу дитині про небезпеку. Але таким перевантажувати дітей теж не потрібно. Педофіли - це хворі люди, які мали проблеми в дитинстві. Консультуватися їм треба з психотерапевтами, і, можливо, тоді вони зможуть стати безпечними для суспільства. Лікування вимагає серйозного підходу.

 

КОМЕНТАР ЮРИСТА

«Психологам потрібно працювати з дітьми. Тренер може бути педофілом»

Юрій Петров, адвокат

- Судячи з фотографії, неможливо визначити, є цей тренер педофілом чи ні. Психологам потрібно розмовляти з дітьми, які ходили на секцію плавання. Дізнаватися подробиці. Буває, що діти бояться зізнатися в насильстві своїм батькам. Тут потрібно дуже тонко підходити до цього питання. І якщо є факти і діти щось розкажуть - відразу писати заяву в поліцію. Звичайно, сідати на руки малолітньої дівчинки - це ненормально. І в ряді Європейських країн за таке передбачається якщо не тюремний термін, то точно тест-перевірка у психіатра і пильний нагляд правоохоронних органів. І якщо у людини є задатки до розтління малолітніх, тоді вона ніяк не може працювати тренером.
У цьому випадку краще перестрахуватися. Якщо видно, що людина дивно поводиться стосовно дитини, закликає її піти з нею, зацікавлюючи цукерками, тваринками чи чимось іншим – тоді одразу краще звернутися в поліцію. Буває, що педофіла вже кілька місяців шукають в інших областях за подібні злочини, а він розгулює у вас під будинком і заграє до ваших дітей.
До речі, в моїй практиці було кілька судових справ, пов'язаних з педофілією. Одна справа запам'яталася. Була вона в 2006 році. Я ніколи не говорю про клієнтів, але цей випадок мене вразив. Людину звинувачували у зґвалтуванні дівчинки. Його мама попросила мене «відмазати» сина. Я почав його захищати. Він мені в період слідства говорив, що її не гвалтував. Що вона наговорює. Коли всі суди закінчилися і ми виграли справу, він біля будівлі суду, посміхаючись, розповів, як йому подобаються діти... і що ту дівчинку він все-таки згвалтував. Через три місяці його спіймали на гарячому... мій колишній клієнт згвалтував таку ж малолітню дівчинку... але цього разу результат був сумним. Свою жертву він задушив. Його усмішка досі у мене перед очима...

 

Що загрожує педофілам за законами України?

У Кримінальному Кодексі України є 156 стаття - «Розбещення малолітніх». «... Це різні способи задоволення винним статевої потреби чи пристрасті в присутності неповнолітнього або порушення статевого інстинкту, без здійснення статевого акту», - зазначено в статті. Це можуть бути - подразнення статевих органів потерпілих, торкання їх чи своїх статевих органів, оголення власних статевих органів, відверто сексуальні розмови чи дії , поради і т. д. Тобто всі онаністи і люди, які тим чи іншим чином збуджуються від дітей, що не досягли 14 річного віку, потрапляють під цю статтю. Покарання - обмеження волі до п'яти років. А якщо було згвалтування - тоді в'язниця на термін від п'яти до восьми років. Дядько, який присів на руки вашій дитині, - може бути злочинцем. Будьте обережні, стежте за життям ваших дітей, тоді ви вбережете їх від біди.

Як карають педофілів у різних країнах?

Якщо в Україні за педофілію дають тільки до п'яти років в'язниці, то в сусідній Польщі діє найсуворіше покарання серед країн Європи - до 15 років в'язниці. А якщо насильство було здійснене родичем, тоді ще до терміну плюсується примусова хімічна кастрація.
Великобританія, Німеччина, США, Ізраїль, Індія, Тайвань, Туреччина, Південна Корея, Чехія - це далеко не повний список країн, які ввели хімічну кастрацію для збоченців. А ось у Піднебесній взагалі не церемоняться з педофілами - просто засуджують їх до смертної кари.
Варто відмітити, що в Європейських та інших країнах закон діє так, що збоченець може понести покарання, навіть не вступаючи у статевий зв'язок з дитиною. Для відкриття кримінальної справи достатньо буде навіть одного дотику до дитини. У нас же в країні навіть на відкрите розтління малолітніх закривають очі.

 

Кричущі випадки педофілії в усьому світі

В Україні, в Сполучених Штатах Америки, в Європейських та в інших країнах повно випадків педофілії. Але і в цих країнах любителі дитячих тіл нерідко уникають покарання: відкуповуються, прикриваються зв'язками чи просто втікають. Ось кілька випадків:

1. У Британії 260 підозрюваних у педофілії - відомі і публічні люди

У минулому році у Великобританії правоохоронці підозрювали в розбещенні дітей більше 1400 осіб. При цьому 260 з цього числа - були публічні і відомі люди, сферою діяльності яких є телебачення, спорт, політика, шоу-бізнес. Такі дані повідомляє видання DW.

2. Музикант відомої рок-групи хотів зґвалтувати дитину фанатки

Одною з найбільш резонансних на території туманного Альбіону є справа проти музиканта відомої рок-групи Lostprophets Іана Уоткінса. Музиканту інкримінують 13 актів сексуальних домагань, а також приписують змову з однією з фанаток, метою якої було згвалтування її ж немовляти. Передбачалося, що дівчина таким чином повинна була довести свої почуття.
Сам же Уоткінс це в суді заперечував, апелюючи, що у фанатки проблеми з розумом. Ну, а адвокат музиканта акцентував на тому, що його підопічний має якісь психічні розлади.

Ще одною жахливою гучною справою у Великобританії стали сексуальні збочення на даний момент вже покійного ведучого ВВС Джима Севіла.
У процесі слідства було доведено 34 факти зґвалтування. Задовольняв свою тваринну хіть він з 1955 по 2009 рік. Вік наймолодшої жертви становив усього вісім років.

3. Найвідоміший педофіл - Майкл Джексон

У США найвідомішим педофілом, незважаючи на всесвітню популярність, був покійний поп-король Майкл Джексон. У судових документах стверджується, що він таємно влаштував так звану весільну церемонію, на якій його "нареченою" виступив 9-річний хлопчик. А потім виконавець заплатив батькові дитини один мільйон доларів за мовчання, - повідомляє видання InoPressa.
Звинуватив у домаганнях Джексона вже дорослий Джеймс Сейфчак, до якого він приставав ще в дитячому віці. Також уже посмертно про сексуальне збочення Джексона заявив відомий хореограф Уейд Робсон. Чоловік повідомив, що поп-король розбещував його з 5 до 14 років.

Якщо говорити про "зорянї" педофілії, сексуальні домагання інкрімінують навіть Вуді Аллену. Прийомна дочка відомого режисера Ділан Ферроу написала відкритого листа журналістам видання The New York Times, в якому звинуватила батька в тому, що з семи років він розбещував її. Правда, яким чином він це робив, вона не вказала.

4. Церковна педофілія: як за зовнішністю моралі ховаються сексуальні маніяки

Але якщо педофілія серед представників сфери шоу-бізнесу в зв'язку з розпусним і богемним способом життя більшості зірок (нібито) не є настільки страхітливою для суспільного сприйняття, то факти про сексуальні домагання з боку представників церкви змушують подумати про те, наскільки насправді прогнили моральні цінності і норми.

Одним з останніх прикладів «церковної педофілії» став випадок, коли російський священик Гліб Грозовський здійснював свої розпусні схеми в дитячому літньому таборі на острові Кос. У жовтні 2013 року клірик Петербурзької єпархії був оголошений у міжнародний розшук у зв'язку зі звинуваченнями в педофілії. Затримати його вдалося лише Інтерполу в Ізраїлі через рік. Відзначимо, що священик вів активну громадську діяльність - займався профілактикою ВІЛ та СНІДу, був наставником футбольного клубу "Зеніт" і співпрацював з дитячим поселенням "SOS".

5. У Німеччині зґвалтування дітей прикривали Папою Римським

Але є і більш довгограючі приклади педофілії у церковній сфері. У Німеччині в період з 1953 по 1992 рік 231 дитина з Регенсбургського хору хлопчиків піддавалася фізичним тортурам і сексуальному насильству. Юрист Ульріх Вебер почав розслідувати цю справу в 2015 році. Він контактував з десятками жертв сексуального насильства, а також з відповідальними особами.І в сорока випадках насильства щодо дітей мали місце сексдомагання, включаючи як тілесні ласки, так і згвалтування.

Причетним до протиправних діянь був директор початкової школи при Баварському хорі хлопчиків Йохан Майер. До слова, справу з педофілії розслідували і в 1987 році, але тоді директора навіть не зняли з посади. Як повідомляють ЗМІ, про факти зґвалтувань знав навіть брат Папи Римського Бенедикта XVI Георг Ратцингер. Але він приховував це. Зараз же термін давності у цих справах уже закінчився, а це значить, що жертви вже не зможуть звернутися до суду.

До речі, недавно у прокат вийшов фільм «В центрі уваги», знятий за реальним розслідуванням журналістів Бостонської газети. Вони докопалися до істини і зібрали цілий список священиків католицької церкви, які розбещували дітей. Вони є в Польщі, в Румунії, в Англії, в США та в інших країнах. Їх кількість перевищує 2000 педофілів... які є служителями церкви.

І тому є підтвердження ... Папа Римський Франциск у червні цього року посилив вимоги до єпископів у сфері морального очищення церкви. Понтифік видав едикт (апостольське послання motu proprio), згідно з яким католицькі єпископи, які проявляють "недостатню строгість" по відношенню до священиків, обвинувачених у розбещенні малолітніх, можуть бути відсторонені від виконання своїх обов'язків.

6. В Україні 14-річна дівчинка завагітніла від вітчима

В Україні ж випадків сексуальних домагань стосовно дітей теж є чимало. Це все цинічно і безсовісно тиражує телебачення, влаштовуючи видовищні ток-шоу з головними героями секс-інцидентів. І, судячи по кількості переглядів, такі історії користуються шаленим попитом в українців.

Однією з найбільш шокуючих була історія про 14-річну дівчинку Оксану, яку регулярно ґвалтував вітчим. Сердешна Оксана навіть народила від нього сина Ростика. Журналістам потерпіла розповіла, що він займався з нею сексом усі дев'ять місяців її вагітності.
При цьому мати Оксани захищала свого чоловіка, змушуючи дочку говорити соцпрацівникам і представникам медіа неправду, ніби це дитина від сусіда.

І якщо українське телебачення показує такі історії крізь призму кризи і неблагополуччя сімей, то інтернет-ЗМІ рясніють заголовками з приводу сексуальної розпусти і з боку більш благополучних та успішних соціальних верств.

Одним з найбільш "відомих" українських педофілів є популярний акордеоніст Ігор Завадський. Суд позбавив його волі на 13 років. Нагадаємо, що всесвітньо відомий музикант спільно зі своїм адміністратором і водієм розбещували неповнолітніх хлопчиків. За загальне проведення часу і сексуальні ігри музикант купував дітям мобільні телефони, взуття, одяг.
Правоохоронні органи вирішили провести тотальне стеження за артистом після того, як один з хлопчиків розповів про те, як його спокушали протягом 3-х років Ігор Завадський разом з адміністратором.

Під час обшуку поліція виявила також дуже велику кількість відеоматеріалів порнографічного характеру.

Офіційно жертв Завадського - 6. Але в ЗМІ фігурує й інша цифра - 50 дітей. Така значна різниця між кількістю постраждалих пояснюється тим, що батьки вирішили вберегти своїх дітей від психологічного тиску та стресу.


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Киев,Калифорния,педофилы
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.