Лікувальний подих Східниці

26 червня 2016, 15:06
Власник сторінки
Видеоблогер
1
65
Лікувальний подих Східниці

Джерела прикарпатської Східниці своїми лікувальними властивостями притягують на оздоровлення людей лікувати не тільки душу, а й і тіло

На території, підпорядкованій Східницькій селищній раді, нараховуються 38 джерел, 17 свердловин, які своїми унікальними властивостями дарять відвідувачам п’ять типів мінеральної, лікувальної води.

Вперше досліджувати особливості цих природних ліків почали тільки в 1956 році. Хімічний аналіз змісту мікроелементів джерельних вод, практичне їх застосування показує значний, лікувальний ефект на різні органи людського тіла. У славетному Бориславському, Східницькому краю знаходяться родовища нафти, яку добували ще з давніх часів, тому більша частина джерельних вод характерна для води типа «Нафтуся». Так вода з першого джерела, яка досліджувалась однією з перших, слабомінералізована, гідрокарбонатно-натрієво-кальцієва. Має органічні речовини спиртових смол, гумусових речовин, карбонових кислот та специфічні групи мікроорганізмів, які посилюють лікувальний процес. Лікарі радять вживати таку воду при сечокам’яних хворобах, недугах жовчовивідної системи.

Вода з 3-го джерела теж слабомінералізована, слабо кисла, гідрокарбонатно-кальцієва із запахом сірководню. Містить підвищену кількість мікроелементів міді, цинку, йоду, брому, фтору, марганцю, слідів срібла, кобальту. В розчиненому виді вода має органічні речовини, які являються головним чинником лікування нирок, поліпшенню циркуляції крові, лікування діабету, сприяє частковому виведенню радіонуклідів з організму.

Із 13-го та 15-го джерел тече слабо мінералізована гідрокарбонатно-кальцієва вода з дуже високим рівнем заліза. Частка залізоорганічних комплексів у 13 джерела – 36,6%, у джерелі №15 – 62,3%. Води допомагають при виведенні з організму радіонуклідів, радіоактивного цезію, гармонійно відновлюють кістково-мозкове кровотворення і клітинність периферійної крові. Вживають при хронічних захворюваннях шлунку із пониженною кислотністю, залізодефіцитній анемії, хронічних циститах та багатьох інших захворюваннях. Аналогів таких залізних вод в Україні більше не має.

Води 25-го та 26-го джерел мають всі характерні групи мікроорганізмів для вод типу «Нафтуся». У 25-му джерелі вода слабо мінералізована з вираженою жовчогінною дією, яку рекомендують приймати при хронічних пієлонефритах, хронічних циститах, гепатитах, холециститах, після операцій на нирках та після хвороби Боткіна. У 26-му джерелі вода гідрокарбонатно-сульфатно-кальцієва, яку радять вживати при сечокам’яній хворобі, літо генних діатезах, хронічних захворюваннях нирок, сечовивідних та інших хворобах. Насичена органічними речовинами та кислотами.

З глибини 100 метрів свердловини 2с витікає середньо мінералізована, содова, лужна, гідрокарбонатно-натрієва вода з підвищенним вмістом мікроелементів таких як кремнієва кислота, бром, різноманітні органічні елементи. Східницька «Боржомі» - так називають місцеві мешканці цю воду. Лікарі рекомендують вживати її для лікування захворювань шлунку, кишечника та дванадцятипалої кишки. Гідрокарбонати і води є природними антацидами, забезпечують зниження кислотності шлункового соку внаслідок нейтралізації соляної кислоти. Рекомендують вживати підігрітою до температури 35-45 градусів при вираженому больовому синдромі.

Дуже холодна, слабо лужна, з вираженою жовчогінною дією, слабо мінералізована гідрокарбонатно-сульфатно-натрієва, зі слабким запахом сірководню вода тече з глибини 100 метрів із свердловини 18с. Вирізняється підвищенним вмістом мікроелементів таких як: кремнієва кислота, кобальт, двовалентне залізо , а також біологічно активних лікувальних органічних речовин та мікроорганізмів, характерних для «Нафтусі». Систематичне вживання цієї води стимулює жовчоутворювальну функцію печінки, регенерацію тканин печінки, посилює водо вивідну функцію нирок.

І так писати про унікальні води кожного джерела і свердловини можна дуже багато. Але основна мета лікарів, які радять своїм пацієнтам і всім відвідувачам – не нашкодити, не перестаратися при лікуванні. Головний лікар комунального закладу Львівської обласної ради «Львівська обласна лікарня відновного лікування» Олег Мирка розповів багато цікавого про лікувальні властивості води, показав джерела, які дійсно привертають до себе увагу людей з багатьох країн, відмітив і зауважив, що головне в лікуванні не кількість випитої води, а тривалий час її споживання. І головне, щоб люди, які приїздять на лікування, економили свій час і гроші, мали при собі необхідні результати своїх аналізів. Тільки після аналізу медичних документів лікарі назначають курс лікування і рекомендують воду з необхідного для них джерела.
Що мені дуже сподобалось, так це те, що джерела розташовані в різних місцях, але недалеко від місць проживання, в зелені, доступні для людей різного віку, дуже охайні. Люди розповідали, що хазяйська рука мера селища Івана Піляка і тут зробила так, щоб у людей було бажання їхати лікуватись в це місто, в цей край, відпочивати, пити лікувальну воду з цих славетних джерел. Чиста природа лісів, повітря, води лікує не тільки душу, а і тіло.
#OpenWorld
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: лечение,курорт,Боржоми,лікування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.