3500 переселенців у фіктивному будинку, або Чому "осліпли" служби соцзахисту на

18 червня 2016, 13:55
Власник сторінки
2
166

На прикладі м. Ізюм, де співробітниками управління праці і соцзахисту "вимушені переселенці" на підставі інформації з Єдиної державної інформаційної бази були зареєстровані за неіснуючою адресою, наочно продемонстровано, що в інформаційну базу заздалегідь вносилася інформація, яка дозволяла проводити незаконні оборудки з державними коштами за рахунок виплат пенсій та соціальних нарахувань вимушеним переселенцям , які пройшли реєстрацію за неіснуючими адресами.

                                                                  Голові Служби безпеки України Грицаку В.С. 
                                                               Генеральному прокурору України Луценко Ю.В.
                                                                Співголови ГІ "Права Справа" Снєгирьова Д.В.


В Харківській області в ході ініційованих перевірок було виявлено незаконні схеми соціальних виплат майже 28 тисячам фіктивних переселенців на суму більш ніж один мільярд гривень на рік.

Так звані «вимушені переселенці» були зареєстровані в органах соціального захисту, як внутрішньо переміщені особи з районів проведення антитерористичної операції. У документах зазначалося, що всі вони живуть на території Харківської області, хоча фактично за місцем своєї реєстрації вони не проживали.

Так, в м. Ізюм Харківської області за адресою: м. Ізюм, вул. Фрунзе, 2, офіційно зареєстровано майже три з половиною тисячі переселенців. Ще кілька сотень переселенців зареєструвалися в будинку на вул. Пролетарській, 5.

По факту, ніхто з так званих «вимушених переселенців» за цими адресами не живе. Будинку по вулиці Фрунзе, 2 не існує.

Начальник управління праці та соцзахисту м. Ізюм Надія Петрова коментуючи цей факт запевняє,що оформлення документів ВПО відбувалося законно.

«У законі чітко визначено, управління праці, яке видає довідку, вірить на слово людині - переміщених особі, яка декларує своє місцезнаходження. Надходила довідка, ми її вводили в базу, а була державою розроблена програма, і якщо програмна база приймала адресу, ми не мали права її не реєструвати», - пояснює ситуацію Надія Петрова.

Згідно з розпорядженням Кабміну №588 «Про створення Міжвідомчого штабу» від 11.06.14 р, постановою Кабміну №509 «Про облік ВПО» від 01.10.14 р і Закону «Про забезпечення прав і свобод ВПО» від 20.10.14 р. мала бути створена Єдина інформаційна база переселенців, в якій повинні були бути відображені вичерпні дані про ВПО, які б мали охопити загальні (місце проживання та місце реєстрації) і приватні відомості, а також оперативні дані СБУ про частоту перетину лінії розмежування, та місце проживання у реальному часі на окупованій, або контрольованій території.

На прикладі м. Ізюм, де співробітниками управління праці і соцзахисту «вимушені переселенці» на підставі інформації з Єдиної державної інформаційної бази були зареєстровані за неіснуючою адресою, наочно продемонстровано, що в інформаційну базу заздалегідь вносилася інформація, яка дозволяла проводити незаконні оборудки з державними коштами за рахунок виплат пенсій та соціальних нарахувань вимушеним переселенцям , які пройшли реєстрацію за неіснуючими адресами.

Йдеться про те, що щомісяця пенсії та інші соціальні нарахування призначені для виплат вимушеним переселенцям надходили на українські банківські картки, які потім знімалися готівкою. Ця готівка переправлялася на непідконтрольну Україні територію, в тому числі і для фінансування терористичної діяльності.

Враховуючи викладене, відповідно до ч. 1 ст. 201 КК України, на основі ст. 214, 216 КПК України,

ПРОШУ:

- прийняти мою заяву про кримінальне правопорушення згідно ст. 366 КК України та. Ст. 358 ч. 4 щодо розробників програмного забезпечення Єдиної державної інформаційної бази переселенців 
- внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань;
- невідкладно розпочати досудове розслідування, з підстав вчинення правопорушення, що має ознаки складу злочину, передбаченого ст.366 КК України та. Ст. 358 ч. 4 
- повідомити мене письмово, у встановленому законом порядку і строки, про початок кримінального провадження та закінчення досудового розслідування

Співголова ГІ « Права Справа» Д. Снєгирьов

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.