Холуї Кремля на Донбасі, або Кому вигідно загострення польсько-українських проти

15 червня 2016, 12:03
Власник сторінки
1
218

У квітні 2015 року аналітичний відділ ГІ «Права Справа» інформував про участь у бойових діях на Сході України на боці бойовиків громадян Польщі. Повідомлялося проучасть у бойових діях на Сході України активістів націоналістичних організацій Oboz Wielkiej Polski (OWP), «Задруга», членів польської націоналістичної організації Falanga та антиукраїнську діяльність лідера партії «Зміна» М.Піскорського.

В Польщі співробітники спеціальних служб провели обшуки у активістів проросійської партії «Зміна» Славоміра Марчевського і Марка Марецького.

Політична партія «Зміна» була заснована у лютому 2015 року. Лідер партії Матеуш Піскорський – колишній член «Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej». Піскорський - єдиний в Європі депутат-скінхед, видавець журналу «Одалан» і лідер групи «Ніклот». У 2001-2005 рр. був депутатом польського Сейму від партії «Самооборона» (аналог російської ЛДПР).

«Зміна» тісно пов’язана з діючим з 2007 року Європейським центром геополітичного аналізу, який серед рекомендованої літератури пропонує, зокрема, видані польською мовою «Вибрані виступи та інтерв’ю міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова».

У 2014 році Піскорський, як спостерігач, був присутній на так званому «референдумі» у Криму і на «виборах» у так званих «республіках» Донбасу. Тоді він заявив про політичну підтримку урядам самопроголошених «ЛНР» та «ДНР». У тимчасово окупованому Донецьку лідер «Зміни» зустрічався Олександром Захарченко.

Згідно з інформацією Агентства внутрішньої безпеки, з 2013 до 2016 року Матеуш Піскорський брав участь в діях російської розвідки, спрямованих проти Польщі, проводячи зустрічі з особами, контактуючими з російською розвідкою, виконуючи завдання, пов'язані з пропагандою інтересів Росії і маніпулюючи польською громадською думкою, отримуючи за цю діяльність фінансову винагороду.

Співробітники спецслужб Польщі вважають, що в рамках цієї співпраці Піскорський створив політичну партію і організації, що фінансуються Росією. Ці організації служили «створенню антиукраїнських настроїв в Польщі і антагонізаціі польсько-українських відносин».

18 травня 2016 року співробітники польських спецслужб увійшли до офісу партії «Зміна» та до помешкань деяких її діячів, вимагаючи, як повідомляють представники партії, «надання твердих дисків, носіїв інформації та документів».

Примітно,що першим про затримання Піскорського повідомив портал «Newsbalt. Ru» (м. Калінінград, РФ). Згодом цю інформацію підтвердив журналістам міністр-координатор польського уряду з питань роботи спецслужб Міріуш Камінський.

«Справа дуже серйозна і вона стосується безпеки держави. Справа стосується звинувачення у шпигунстві, але детальніше про це інформуватиме прокуратура. Мені відомо, що прокуратура має намір звернутися до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий арешт Маріуша Піскорського», - наголосив координатор польських спецслужб.

Прокуратура Польщі виступила з ініціативою про тимчасовий арешт лідера проросійської партії «Зміна» Матеуша Піскорського. 20 травня за рішенням суду Піскорський був заарештований на 3 місяці.

Наразі, Мазовецький департамент з питань організованої злочинності та корупції в прокуратурі веде слідство за статтею Кримінального кодексу про шпигунство. Як повідомляє прокуратура, в разі визнання його винним, йому загрожує від одного до десяти років позбавлення волі.

У квітні 2015 року аналітичний відділ ГІ «Права Справа» інформував про участь у бойових діях на Сході України на боці бойовиків громадян Польщі. Повідомлялося проучасть у бойових діях на Сході України активістів націоналістичних організацій Oboz Wielkiej Polski (OWP), «Задруга», членів польської націоналістичної організації Falanga та антиукраїнську діяльність лідера партії «Зміна» М.Піскорського.

Нагадаю,в серпні 2014 р. польські націоналісти з організації Falanga зруйнували пам'ятник воякам УПА, який був встановлений в Польщі, поблизу польсько-українського кордону.

6 вересня 2014 р. члени організації OWP провели мітинги у Варшаві, Кракові та Любліні з вимогою до уряду Польщі визнати незалежність т.зв. ДНР та ЛНР.

У жовтні 2014р. на польсько-українському кордоні співробітниками прикордонної служби України було затримано громадян Польщі, які їхали воювати на Схід України. Затриманими виявилися члени польської націоналістичної організації Falanga. Лідер організації Falanga Бартош Бекер підтвердив факт затримання. За його словами, затриманим полякам заборонили протягом трьох років в'їжджати на територію України. Раніше активісти і лідер цієї організації вже приїжджали в Донецьк і брали участь в бойових діях на боці бойовиків.

У складі ДРГ «Русич» (командир -громадянин РФ О.Мільчаков), яка входила в батальйон «Бетмен» О. Бєднова, воювали представники польського скінхед-руху «Закон Задруги - Північний Вовк». Членство руху приймало участь у з'їзді скінхедів і язичників в Москві.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.