Контрабанда перемістилася з Одеського порту в Новоросійськ

29 июля 2015, 14:35
0
55

Рішучі дії Голови Одеської обласної державної адміністрації змусили кураторів контрабандних потоків змінити маршрути переміщення товару.

У квітні група українських депутатів звернулася до прокуратури з вимогою розслідувати випадки нелегальних поставок палива через порти Одеської та Миколаївської областей.  У зверненні йшлося про те,що імпортери розмитнюють лише невелику частину вантажу, вказуючи інший обсяг, як транзитний.

Обороти окремих каналів контрабанди оцінюються в десятки мільйонів доларів. Так, у квітні в одеському порту затримали вантаж контрабандних сигарет, що слідував з ОАЕ. Його загальна вартість склала близько 36 млн. гривень.  На судні, що прямував з Ірану з вантажем солі, прикордонники знайшли близько 150 кілограмів героїну.

 Голова Одеської обласної державної адміністрації М. Саакашвілі обіцяє покінчити з контрабандою на Одещині за сто днів. Днями, він видав наказ про  зняття з посади директора Іллічівського морського порту Юрія Крука.

Рішучі дії Голови Одеської обласної державної адміністрації змусили кураторів контрабандних потоків змінити маршрути  переміщення  товару. Наразі, за даними аналітичного відділу ГІ  "Права Справа", контрабанда, яка до цього йшла на Одесу, переадресовується на російське місто Новоросійськ.

 Звідти вже судами меншої водотоннажності  перевозиться до м. Новоазовськ Донецької області (знаходиться під контролем "ДНР"). Росіяни,  які контролюють ці потоки , мають з неї свій зиск – близько 30% товарами.

Контрабандисти спеціалізуються на ввезенні тютюну і сигарет, алкоголю та продуктів харчування. Поширена і контрабанда палива, яке  згодом потрапляє, як  на непідконтрольні, так  і  контрольовані  Києвом території.

Д.Снєгирьов

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.