Україна допомагає бойовикам зняти напругу на окупованому Донбасі

06 липня 2015, 15:58
Власник сторінки
0
60

Кому, скажіть, віддавати ті мінімальні економічні ресурси, які в неї є: жителям «ДНР - ЛНР» або жителям підконтрольних територій? Відповідь, як на мене, очевидна.

В перших числах липня в ЗМІ з'явилося повідомлення, що Служба безпеки України має інформацію про суттєве погіршення соціальної ситуації на окупованих російськими бойовиками територіях Донбасу, що провокує напругу серед місцевих жителів.

На думку представників українських спеціальних служб напругу провокує той факт,що бойовикам на захопленій території нічим виплатити пенсіонерам належну їм за червень пенсію, оскільки вони не отримали гроші з Російської Федерації.

Так, повідомлялося, що за квітень-травень пенсії були виплачені тільки за рахунок 4,3 мільярда рублів, що надійшли з Російської Федерації.
Однак, як відзначають в СБУ, подальші транші з РФ почали затримуватися, що вже призвело до заборгованості в 1,9 млрд рублів за червень.

"Такий стан негативно впливає на соціально-політичну ситуацію в регіоні, в результаті чого фіксуються поодинокі випадки стихійних акцій протесту", - підкреслили у відомстві.

Повідомлення про поодинокі випадки стихійних акцій протесту і затримка з боку росіян подальших траншів,яка власне і провокує ці протестні настрої-новина безумовно позитивна для України і є фактично готовим сценарієм наших подальших дій в цьому регіоні, маючи на меті реалізацію довгострокової програми повалення промосковських режимів, і повернення тимчасово окупованих територій.

Поєднання цих двох факторів, а саме:економічна блокада регіонів з боку офіційного Києва і відсутність фінансування соціальних програм в самопроголошених республіках з боку Кремля безумовно мають привести до соціального вибуху і вже масових, а не поодиноких протестів.
Але, це за умови реальної економічної блокади, а не її імітації у вигляді введення чи скасування пропускної системи і показового, на камери, затримання вантажу.

Що ж відбувається насправді.

В травні 2014 на територіях, контрольованих зараз ЛНР, проживали 450 тисяч пенсіонерів, місячний фонд пенсій яких становив 908 млн. грн. На територіях, які сьогодні контролює український уряд, в той же період проживали 212 тис. пенсіонерів, яким в травні 2014 виплатили 316 млн.грн. пенсії

В травні 2015 року картина змінюється докорінно. Число пенсіонерів, які отримують пенсію на територіях, контрольованих урядом України, збільшилася на 68% - з 211 906 до 355 623 чоловік. А сума виплат - в 2,36 рази, або на 429 млн.грн.

Голова Пенсійного фонду України Олексій Зарудний повідомив, що на непідконтрольній території на серпень минулого року у нас було 1278 тисяч пенсіонерів. Українські пенсії з них отримують десь 780 тисяч.
Він також повідомив, що на виплату пенсій цим 780 тис. людей на місяць йде до 2 мільярдів гривень. 

Незважаючи на те,що з лютого місяця 2015 року було введено новий порядок отримання пенсій на підконтрольній території, пенсіонер повинен був підтвердити місце проживання в міграційній службі,у двох районах Луганської області - Марковському та Біловодському, сумарно виплати пенсій зросли з 16 млн.- у травні 2014 до 166 млн.грн в травні 2015 року.

Погодьтеся,доволі дивна ситуація.З одного боку країна-агресор РФ затримує транші на виплату пенсій, провокуючи тим самим соціальну напругу на контрольованих нею територіях, а з іншого боку Пенсійний фонд України знімає цю напругу на неконтрольованих центральним урядом України територіях щомісячною виплатою цих самих пенсій на суму до 2 мільярдів гривень. Де логіка?

Щомісячні виплати пенсій на суму до 2 мільярдів гривень-це страшенний тягар на економіку країни,уряд якої заявляє про можливість технічного дефолту.Щомісячні 2 мільярди-це тільки пенсії, без урахувань збитків через відсутность проплат з боку т.зв."республік"за спожитий газ, електроенергію і воду.Країна на межі банкрутства. Кому, скажіть, віддавати ті мінімальні економічні ресурси, які в неї є: жителям «ДНР - ЛНР» або жителям підконтрольних територій? 

Відповідь, як на мене, очевидна.

Д.Снєгирьов

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.