Контрабанду на Донбасі подолає програма «вугілля в обмін на продовольство»

26 червня 2015, 16:38
Власник сторінки
0
35

Говорити про контрабанду в прифронтових районах Донбасу не можна, тому що цей термін можна застосовувати лише до суб’єктів міжнародного права – державам.

 Глава Донецької військо-цивільної адміністрації Павло Жебрівський пригрозив керівництву обласної міліції відставкою, якщо правоохоронці в найкоротші терміни не наведуть порядок на прифронтових територіях.

За його словами, він надасть «невеликий термін» міліції для того, щоб порядок в підконтрольній Україні частині Донецької області був «набагато кращим, ніж у Києві».

Судячи з цієї заяви, Жебрівський врахував помилки свого попередника пана Кіхтенка, коли Москаль заявляв про безкомпромісну боротьбу з контрабандою, а пан Кіхтенко взагалі заявляв, що він налаштований на лояльний розвиток подій, тобто на встановлення прямих економічних зв’язків.

Коментуючи вимогу Жебрівського до правоохоронців Донеччини навести порядок в регіоні або піти у відставку,хотів би спитати у останнього : «Чому п.Жебрівський замкнувся на одному відомстві, а саме МВС, адже міліція там майже не впливає на контроль за незаконним перевезенням товару? Основні гравці там – Збройні сили України,прикордонні війська та фіскальні органи і, відповідно, Антитерористичний центр в особі СБУ. Міліція там остільки оскільки. Питання вирішується не на рівні обласних МВС.

Говорити про контрабанду в прифронтових районах Донбасу не можна, тому що цей термін можна застосовувати лише до суб’єктів міжнародного права – держав.

Контрабанда – це незаконне перевезення (переміщення) товарів або інших предметів через митний кордон (державний кордон). Під незаконним переміщенням в цьому випадку розуміється таке переміщення, яке здійснюється з порушенням встановлених процедур, а також переміщення таких товарів, переміщувати які заборонено або обмежено за законом.

Нагадаю пану Жебрівському, що тимчасово окуповані райони Донецької та Луганської областей все ж є територією України, тому ні про яку контрабанду говорити не можна. Якщо хочемо побороти це явище як таке, то треба визнати, що у нас відбувається НЕ АТО, а військові дії, а відповідно – ввести військовий стан і визначити ці території, як тимчасово окуповані. Тоді буде зрозумілий їх юридичний статус.

Зараз абсолютно незрозуміло, що означає наявність прикордонних нарядів на блокпостах. Якщо лінія розмежування – це державний кордон, тоді ВРУ має офіційно визнати т.зв."ДНР" та "ЛНР", а Президент взяти на себе персональну відповідальність за появу на теренах України цих квазіреспублік.

Тобто, ми граємо в ці поняття(контрабанда та прикордонні війська) даючи можливість існування самому факту контрабанди і фактично,не заявляючи офіційно,ми визнаємо факт існування цих квазі республік. Інакше важко пояснити перебування прикордонних військ в районі т.зв."лінії розмежування".

 Проблему контрабанди в прифронтових районах можна подолати простим способом – запропонувавши програму «вугілля в обмін на продовольство».

Вугілля постачається з території, яку тимчасово контролюють бойовики, а з нашого боку йде продовольство. Ця схема відпрацьована й успішно працює під егідою міжнародних інституцій. Подібна програма «Нафта в обмін на продовольство» діяла в Ірані і в Іраку під егідою ООН. Все дуже прозоро і дуже чітко, і автоматично відпадає питання т.зв.»контрабанди» та закупівлі Україною вугілля.

До речі,пане Жебрівський, у губернатора немає повноважень виставляти ультиматуми начальнику міліції чи прокуратури.

Висновок – замість одного губернатора-популіста Москаля ми отримали поповнення у вигляді ще однієї медійної персони, яка замість вирішення нагальних кадрових проблем та питань, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності «кращого, ніж у Києві», відтепер буде під телекамери зупиняти вантажівки з пивом, ігноруючи при цьому свої прямі функціональні обов’язки


Д.Снєгирьов

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.